Suomalaista juustoa tuhottiin Venäjän Sortavalassa

Afrikassa nähdään nälkää ja Venäjällä tuhotaan laadukkaita Suomalaisia elintarvikkeita. Juustojen lisäksi näyttää olevan voipaketteja kauhakuormaajan uhreina.
356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taidat olla aika tyhmä.

Noissa maitotuotteissa oli parasta enne päiväys jo lähellä takarajaa, ettei niitä olisi ehditty afrikkaan roudaamaan syömäkelpoisina.

Äänestä
  • Juustot paranevat vanhetessaan. Voi saattaa kyllä härskiintyä.

    Äänestä

elintarvikkeita hävitetään varsin yleisesti suomessakin. Kaikkea kun ei voi eikä ehdi jakaa leipäjonoissa, eikä varsinkaan maitotuotteita, jotka ovat terveydelle vaarallisiakin jos ovat pilaantuneet.

Hyvä esimerkki sinänsä siitä, kuinka epätoivoisesti NATO-rasistit yrittävät lietsoa ryssävihaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vastapakotteet.voimaan kirjoitti:

Afrikassa nähdään nälkää ja Venäjällä tuhotaan laadukkaita Suomalaisia elintarvikkeita. Juustojen lisäksi näyttää olevan voipaketteja kauhakuormaajan uhreina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu