Olisiko ideaa?

Adressi jossa vaaditaan politiikkoja jotka ovat pettäneet lupauksensa hirtettäviksi?
255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvä idea. Tuohon hirtettävien listaan voisi lisätä vielä laittomasti toimivat virkanilkit. Tai jos tuo hirttäminen ei onnistu niin ainakin torille jalkapuuhun vaika viikoksi jossa kansalaiset voisi antaa suoraa palutetta kukin parhaaksi katomallaan tavalla.

Äänestä

Aivan mainioita ideoita!
Jalkapuussa lojuvan päälle voisi heittää mätiä hedelmiä, mätiä kananmunia ym.
Ja voisi ottaa housut alas ja tunkea kurkun perseeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viikatemieslakaisee kirjoitti:

Adressi jossa vaaditaan politiikkoja jotka ovat pettäneet lupauksensa hirtettäviksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu