Et vastannut kysymykseeni.
https://www.vauva.fi/keskustelu/3091327/mika-sairaus-kyseessa
Mistä tiesit kertoa 394delTT-mutaatiosta? Sitä ei mainittu googlaamissani artikkeleissa. Löysin tiedon vasta englanninkielisestä tietokannasta antamallasi mutaation nimellä. Et siis voinut copypasteta sitä brassaillaksesi.
Muistan palstakeskustelun jossa analysoitiin yhden palstalaisen huimausoireita, ja diagnosoit hänet mielestäni oikein.
Lopetahan Henry Lassukan kuvan palvonta hetkeksi niin keskustellaan kiinnostavammista aiheista :)
t. ylipainoinen 26v kandikurppa
Haastan pikkukakkosen vastaamaan...
13
383
Vastaukset
- veikkaukseni
Tuskin minikakkosta kiinnostaa vastata kun olet ylipainoinen ja yli 25v.
- Nicitönnä
Minikakkonen on lekuri ja rahastonhoitaja. 👌💷💶
.. Hmmm.. Vastaus on Tullut näemmä, kuin ApteekinHyllyltä.. Joten Veikkaan, että joko hänellä tai jollain hänen läheisellä/ystävällä/kaverilla/tutulla on kyseinen sairaus tai ainakin on epäilty, että voisi olla.. ;P
.. Siis tuo.. Kystinen fibroosi.. ;P- parantumatonkurppa
Vain 65 tapausta Suomessa. Ulkomailla yleisempi. Mutta onhan tuo mahdollista. Itselle tuli mieleen aikaisemankin keskustelun pohjalta että MikroK on kuitenkin opiskellut jotain lääketieteeseen liittyvää.
parantumatonkurppa kirjoitti:
Vain 65 tapausta Suomessa. Ulkomailla yleisempi. Mutta onhan tuo mahdollista. Itselle tuli mieleen aikaisemankin keskustelun pohjalta että MikroK on kuitenkin opiskellut jotain lääketieteeseen liittyvää.
.. "tai ainakin on epäilty, että voisi olla..".. ;P
.. Uskon edelleen, että Veikkaukseni on Loogisempi, kuin tuo sun Vaihtoehtos.. Ei tuo Taudin Harvinaisuus ainakaan lisää Sun Veikkauksen Mahdollisuutta.. Ehkä ennemminkin Just PäinVastoin.. ;P
.. Mut mitäpä minä alan tälläisistä asioista kinaamaan.. NoPoint.. ;D
- 12121212121212
Mainitse Isä Laasanen kunnioittavammalla tavalla ja postaa meille belfie, niin harkitsen vastaamista.
- fsdsfsfsf
12121212 -yhdistelmä on varsin yleinen. Eri henkilö.
Jos palstan ykskakkonen olisi lääkäri, hän olisi kyllä brassaillut sillä täällä.- samanilkki
Vaikuttaisi kyllä olevan sama 1212. Sama kirjoitustyyli ja v.ttumainen tapa vastata.
("Mikä estää kysymästä? Tuskin asia mikään salaisúus on.") - äääöööööööpppppooo
samanilkki kirjoitti:
Vaikuttaisi kyllä olevan sama 1212. Sama kirjoitustyyli ja v.ttumainen tapa vastata.
("Mikä estää kysymästä? Tuskin asia mikään salaisúus on.")Laasasen opeista ei ole ollut myöskään hyötyä. Kovan työn tulos on ollut yhpano. Vastaava vaivannäkö kovan tason jännämiehenä olisi ollut 100x kannattavampaa. Mikään ei estä kysymästä. Ykskakkonen ei vaan uskalla vastata, koska ei ole lääkäri.
- 12121212121212
äääöööööööpppppooo kirjoitti:
Laasasen opeista ei ole ollut myöskään hyötyä. Kovan työn tulos on ollut yhpano. Vastaava vaivannäkö kovan tason jännämiehenä olisi ollut 100x kannattavampaa. Mikään ei estä kysymästä. Ykskakkonen ei vaan uskalla vastata, koska ei ole lääkäri.
Nyt päästäänkin mielenkiintoisempiin puheenaiheisiin.
Isä Laasasen opeista on ollut suuresti hyötyä. Mainitsemasi lisäksi on ollut yhden yön suhteita. Ja mikä tärkeintä, mahdollisuus löytää suhde (mikä on tietysti helpompaa kuin seksisuhteen saaminen, kts. naisen SeksiMA vs SuhdeMA). Muistetaan että lähtötilanne oli täyskokemattomuus.
Ottamatta muuhun kantaa, 394delTT löytyy Duodecimin artikkelista, joka on ihan ekoja googletuloksia.
- 12121212121212
Juuri näin.
Copypastesin useammasta lähteestä kun halusin auttaa kysyjää.
Voidaanko jo lopettaa tämä ja siirtyä keskustelemaan tärkeistä aiheista kuten MAT:sta ja pelimiesopeista?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998