Onko teille tapahtunut koskaan tällaista,

mainosta

8

3691

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • työpaikkaetu

      No ei,ihan noin röyhkeetä.yleensä myyjät on asiallisia.toki kyllä kiertelevät ja saalistavat joskus.

    • nuoksiaalinen

      On todella - tampereen bonuksella on vanha eläkeläinen joka "mukamas" tekee ilmaistyötä. Todellisuudessa omistaja varmaan hyötyy vanhan naisen työstä- -tuskin perää mitään vuokraa... tää vanha muori osalistuu moneen työhön vaikka ohikulkiessaan väittää ettei oo työssä ? - voi vitsi... hyökkää heti kun uusi vuokraaja laittaa tavaroita- häätää muut pois ettei asiakkaat saa ostettua ennen häntä. JOPPAA ...ja pitää pöytää- siis varmaan montaa bonuksella ... ja sammonkirppikselläkin ainakin pari pöytää- alhainen mieli minusta tällä mummoparalla..

    • Kierrättäjä

      Voi, kyllä on ja usein. Mäntsälän Aurinkoisen pitäjä ja tyttärensä tekee sitä jatkuvasti. Emme ole myyneet sen jälkeen siellä, mutta ostamassa käymme, mutta silti kirpaisee katsella sitä touhua.

    • tööttt

      Kyllä jotain pakkomielteiiä potevia kierrellyt tälläkin paikkaknnalla jo vuosikymmenten ajan - yleenä hyödyntävät vajaakuntoisia jasairastuneita - joilla luetun lehden maine kylällä - joskus vievät lääkkeetkin, rahat, kotien esineistöä, vaatteita, vanhaa taidetta tai kotimaisten vanhojen tehtaiden tuotantoa - joilla keräilyarvoa esm arabia, nuutajärvi, tai kotimaiisten kuuluisien muotoilijoiden merkkituotteita vuosikausien ajoilta - ei sillekään touhulle mitään mahda jos näkövammaisuuden taihuonon yleiskunnoon vuoksi vanhat ei pysty puoliaan pitämään.
      Kahdeksan polkupyörää ynnä lasten kamat pihasta työkalujen ohessa lähti aikoinaan jonkun peräkonttiin ja häipyi sen sileän tien tiehensä .

    • varastaamyyjä

      vein kerran hyviä tuotteita vaille klo 8..menin aamulla heti ,kun kirppis aukaistiin...hyvät tuotteeni oli varastettu.eli,ei paljon vaihto ehtoja jää.myyjä varasti ne...se varas voi olla tiskin takanakin.

    • rosvooojaaa

      Joskus on näinkin.lähellä.Ei aina asiakas.

    • myyjätottaaaaaa

      moneeen junaan menijää on.

    • niinpäniin

      Niin tämä hyvän tekeväisyys työ,huvittaa..fidallakin,Kyllä parhaat palat vie hyvän tekeväisyys.on antavinaan,mutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      3515
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2664
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2247
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2063
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe