Bella/Bellavita ja poskien punoitus?

Voiko couperosa poskissa ärtyä Bella30plus /Bellavita voiteista ?
Muuta syytä en keksi, ja nuo ainoat voiteet jotka käytössä!
3648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No jos voide on hajustettu, voihan se ärsyttää ihoa. Tai ehkä maapähkinäöljy ei sovi, onko pähkinä- tai palkokasviallergiaa? Ja onhan noissa A-vitamiinia, joka saattaa ärsyttää ihoa... (siksi sen nimi on Bell-A-vita...)

Todennäköisempää on että poskesi punoittavat koska on talvi, ulkona pakkasta ja sisällä keskuslämmitys, ja luultavasti peset kasvosi kuumalla vedellä, hankaat ja kuorit yms.

Osta joku couperosan hoitovoide vaikka Dermalex tai Avene Antiredness Fort. Laita aamulla sitä iholle, ja sen imeydyttyä sitten Bellavitaa.

Äänestä
  • Muuten hyvä idea mutta olen jo käyttänyt Avenen ja Dermalexin couperosa tuotteita, ne ei vaan sovi iholleni ollenkaan! En pese kuumalla vedellä, en kuori yms ihoani!
    Bella tuotteet on hajustamattomia ja Bellavitaakin saa ilman hajusteita.
    Nyt olen huomannut että mitä vähemmän hoidan ihoani sitä paremmin se voi, toki pakkasella oli iso osa punoitukseen. Vaikkakin suojaan aina huivilla kasvoja, mutta vaikea sanoa mistä kaikki johtuu!

    Äänestä

bella ärsyttää aina ja kaikkialla.
Tuo vanha liki 80-vuotias mummeli osaa sitten olla ärsyttävä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sunflower69 kirjoitti:

Voiko couperosa poskissa ärtyä Bella30plus /Bellavita voiteista ?
Muuta syytä en keksi, ja nuo ainoat voiteet jotka käytössä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu