Kulmapigmentoinnin poisto

Kulmat

Moi! Elikkä onko kenelläkään kokemuksia kulmapigmentointien poistosta? Kyseessä siis 3D tekniikalla tehdyt kulmapigmentoinnit ja tekijä käytti laitetta/konetta tehdessään näitä. Kulmat tehtiin noin puoli vuotta sitten ja pigmentointivärejä käyttäen. Olen tässä miettinyt että mitäköhän kannattaisi tehdä että nopeuttaisi näiden haalistumista? Onko kukaan kokeillut Color X tai NaCl liuotusta näiden poistamiseen? Varsinkin tuo NaCl liuotus kiinnostaisi, mutta mitenköhän tehokas se mahtaa olla? Laser ei hirveästi houkuttele koska pelkään että siinä lähtee omat kulmakarvat samalla. Kaikki kokemukset pigmentointien poistosta ovat tervetulleita!

1

431

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mietitarkkaan

      NaCl sopii hyvin värin haalistamiseen, mutta ei poista muotoa oman kokemuksen perusteella. Color X tehty ja siitä jää jonkinlainen arpi, tämäkin tehty on. Lisäksi punoitus kestää paljon pidempään kuin luvataan Color X:ssä, joka on muuten sama kuin Skinial. Kannattaa varoa tätä toimenpidettä varsinkin jos on arven liikakasvua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      101
      1653
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      40
      1201
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      960
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      170
      796
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      760
    6. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      703
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      689
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      657
    9. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      606
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      598
    Aihe