Exä stalkkaa instagramissa?

AtomiPotta

Minun instagram käyttäjä on yksityinen, ja usein hyväksyn muiden ihmisten seurauspyynnöt mutta koska en itse ala seuraamaan heitä takaisin, päätyy suurinosa näistä tuntemattomista käyttäjistä lopettamaan minun seuraamisen. Mutta...
Viime marraskuussa minua alkoi seurata yksi kummallinen käyttäjä. Hänellä ei ole profiilikuvaa, ja hänen käyttäjänsä on yksitynen. Profiilista kuitenkin näkee ettei hän ole julkaisuut yhtäkään kuvaa eikä hänellä ole ollenkaan seuraajia, eli ainoastaan hän seuraa muita kuten minua ja pari viikkoa myöhemmin parasta ystävääni.
Käyttäjän nimi on sama kun exälläni mutta lopussa on kuitenkin eri syntymävuosi. Hän ei koskaan tykkää minun tai kaverini kuvista, mutta katsoo aina molempien instagram storyt. Kaverini yritti kerran seurata tätä henkilöä eri käyttäjällä instassa mutta seurauspyyntöä ei hyväksytty.
Onko mahdollista, että kyseessä on exäni? Olisi jotenkin outoa, että joku täysin tuntematon ihminen näkisi suuren vaivan katsoakseen joka pirun ig storyn minkä julkaisen mutta ei kuimminkaan tykkää kuvista. Ja, että sattumoisin tällä käyttäjällä on sama nimi kun exälläni. Onko hän oikeasti niin tyhmä luullakseen, että eri syntymävuosi hämäisi, vai olenko itse vainoharhainen?

4

2799

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmettelentätä

      Miksi et bloggaa kyseistä tyyppiä pois sivuiltasi?

    • ensuostukaikkeen

      Samaa ihmettelen mikset blokkaa pois? Sinähän se olet joka sallit seuraamisesi kuten haluat. Sinä omistat sen tilin. Nakkaa pihalle mitä tuota seuraajia ja niiden syitä miettimään. Aika tylsää kun pitää jo miettiä ihmisiä joita olet huolinut sinua seuraamaan. Mullakin on pyyntöjä mitä ihmeellisiä. En vain hyväksy niitä. Vain ja ainostaan ne jotka tunnistan voin hyväksyä. Ja hei vielä omalla nimellä! Olisiko hyvä vinkki sulle?

    • näininstatoimii

      Tulipa mieleen kun ukko jäi kiinni panonsa instan kuvista. Eihän se hölmö tajunnut että seison sen selän takana. Nykyään ei sitä näy listalla ja kaikki tunnen. Ihan omilla nimillään. Jopa ukolla itsellä Insta eri nimellä. Söpöä siitä käytiin pitkä keskustelu. Ilmankos tykkäsi puhelimensa kanssa iltaisin touhuta. Kiinni kun jäi ja joutui näyttämään se kuvat. Ihanaa tuskin edes kertoi panolleen miksi lopetti oman tilinsä ja miksi sen tili tuli poitetuksi. Eikö ollut säälittävää. Ensin yritti selittää ettei tiedä kuka se on. No yhdessä katsottiin sen kuvat.

    • Keppianaaliin

      Opetelkaa lukemaan ja sisäistämään tekstiä ihmiset. Hän ei kysynyt mitä tehdä/ miten päästä eroon! Vaan, että onko se mahdollisesti hän.

      Ja tod.näk kyllä se on!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      299
      3607
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      29
      1996
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1626
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1481
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      88
      1208
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      143
      1159
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1064
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      95
      1012
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      211
      846
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      777
    Aihe