Normaalisti tuollaisesta olisi noussut melkoinen somemyrsky, mutta nytpä ei noussut.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005562607.html
Tässä taas näkee, että lapsi tarvii sekä isän ja myös äidin.
Tuollaisessa tilanteessa olisi voinut sattua mitä vain kun ihminen ei ole henkisesti normaalissa tilassa.
Vaativasta kansanedustajan työstä johtuva liian vähäinen aika ja kokemattomuus lapsen hoidosta
aiheuttaa lapsen kannalta traumaattisia tilanteita.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005562607.html
Tässä taas näkee, että lapsi tarvii sekä isän ja myös äidin.
Tuollaisessa tilanteessa olisi voinut sattua mitä vain kun ihminen ei ole henkisesti normaalissa tilassa.
Vaativasta kansanedustajan työstä johtuva liian vähäinen aika ja kokemattomuus lapsen hoidosta
aiheuttaa lapsen kannalta traumaattisia tilanteita.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ihmettelen, mitenköhän normaali yksinhuoltaja, joka sairastuu masennukseen, miten sosiaali suhtautuu tällaiseen. Paljon katsotaan sormien läpi tämän ihmisen lapsentekoa, jutut muuttuu, milloin on ystävä milloin joku muu tämän lapsen äiti- Kaikesta haisee puhdas narsismi, lapsi on hankittu, koska jani halus itselleen pkku janitan. Miksi tämä lapsen oma äiti ei ottanut lastaan hoitoon kun Jani sairastui masennukseen. Jos vanhempi on masentunut, se vaikuttaa lapsen psyykeeseen. Aivan ihme juttu.
No se on se suojaväri joka suojelee kaikelta.
MILTÄ SE VÄRI SUOJAA..RASISMILTA??
Nimen omaa väri suojaa rasismilta.
Turhimpia kansanedustajia mitä on valittu. Ei taatusti valita uudelleen tai sitten menee luotto koko systeemiin.
Vielä lapsikin piti saada, itsekäs narsisti ei ole hyvä vanhempi. Säälin lasta.
Se on vaan kumma kun tietyillä ” piireillä” se perheen leikkiminen onnistuu. Jani tai sitten joku Abu-Hanna adoptioineen. No tähän suuntaan se on menossa, tavallinen lapseton pari jos on kysymyksessä niin silloin voi joutua odottamaan.
Hänhän on sopiva ja pätevä kaikkeen mikä edesauttaa hänen oman minän esilletuontia . Etenkin kansaa mitä hän edustaa .
Mistä sitä tietää kuinka se on raivonnut sille tytölle seinien sisällä?
Valvontaan tuo "perhe"pitää saada ehdottomasti. Kumma kun asiasta ei isommin huudeta,
Varsinkin kun nuo lapsen asiat ovat nyt todella monella tapaa olleet esillä medioissa.
Herätys sosuntätit
Olis paikallaan.......
No mutta eihän sitä voi puuttua asiaan kun kyseessä on kansanedustajan lapsi! Heitähän ei koska samat lait kuin tavan kansalaisia.
Lisäksi tyyppi on kiusaaja! Karalahti on ollut kiusaaja joskus mutta nyt tämä tyyppi kostaa sen tuomalla julkisuuteen kouluaikojen juttuja eli yhtälailla Toivola on nyt se kiusaaja ! Asian olisi voinut ihan hyvin käsitellä Karalahden kanssa medialta suojassa...ellei jopa olekin käsitelty jo aikaa sitten.
Mitä tarkoitti "perheen ja muutaman ystävän kanssa" lähti lomalle? Missäs ne sitten olivat tuolloin?
ladyboy, ladyboy!
Kun kysymyksessä on vihreä ja vieläpä homo, kaikki on sallittu. Vaikka nälkäinen mukula märissä vaipoissaan kouristelisi kuumeisena ruohonsavun täyttämässä huonessa jossa jokainen on tolkuttomassa tilassa, asiaan ei vaan voi puttua. Jo asiasta viranomaisille ilmoittaminen toisi il.oittajalle vihatekosyytteen.
Valtakunnan ammatti mielensäpahoittaja vihreä homo negerdi haloo miten tollaisella voi edes olla lapsi.Voin vaan kuvitella kun lapsi menee kouluun mitä tapahtuu.
Mielenterveyspotilas unohtui.
etelä-pohjanmaan sairaanhoitopiirin sivuilta:
Vanhemman mielenterveys- tai päihdehäiriö on riski lapsen terveelle, normaalille kehitykselle.Lapsilla, joiden vanhemmilla on mt- tai päihdehäiriö, on suurentunut vaara sairastua mielenterveydenhäiriöihin sekä lapsuudessaan että aikuisuudessa.
"Vihreys" on päässy pahasti rusehtumaan, ei auttanut edes Karalahti ! Tämä Jani on erehtynyt pahasti asioihin joita hän ei osaa..... henkinen kantti ei riitä vanhemmuuteen, kirja on hätähuuto !
Lapsparka, mitähän joutunut kokemaan?
Tuo olisi jo lastensuojeluasia jos kyseessä olisi joku muu.
Kyllä Jani vielä nousee! Taidepiirit varmasti ottavat "ottopojan" ei tarvitse kuin piirtää tikku ukkoja paperille hyvän Tiimin nimissä. Jani pysyy äänessä koska halaamme herkemmin ja pidempään.
Miksi lapsen äiti ei halua pitää lastaan, vaikka tietää Janin olevan masentunut.
Ei se silloin voi olla kykeneväinen huolehtimaan lapsesta.
Mitäköhän lapsesta oikein tulee, kun lasta hoitaa homo.
Millainen voi olla äiti, joka on pessyt kätensä koko lapsensa hoidosta.
Janin suku on ollut aina ihmissyöjiä sadassa sukupolvessa ja nyt ne geenit alkavat ottaa hallintaotteen tästä vihreiden maskotista.
Resukkahan kaveri on. Eikö ole vielä homokin?