Naisen irtosuhteet ja mielenterveys

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005565387.html

Tässä Hesarin NAIStoimittaja pitää naisen juhlimista ja irtosuhteita seurauksenamielenterveyden järkkymisestä.

Kiltit ja kunnolliset miehet eivät siis ole hulluja toivoessaan naista, jonka seksuaalihistoria ei olisi kovin kirjava.

32

1023

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raitis-ätmi

      Naiset siis haluaa viinaa juovan miehen. Viinamiehet on myös väkivaltaisia ja agressiivisia naisia kohtaan. Raitis mies ei kelpaa koska tylsä eikä elämä ole niin jännittävä.

      • kysyy

        Miten viinamies liittyy asiaan?


    • Raitis-ätmi

      Naisista tulee sairaita koska ne juhlii ja panee kaikenalaisia jännämiehiä. Jännämies syyttää naisia kaikesta ja nainen alkaa uskoa itsekkin että on huono nainen koska jännämies manipuloi naisen aivot sekaisin ja naisen mielenterveys järkkyy.

      • hahhaaaa

        Tämä on kohta kun putouksen kohtaus. Alkuperäinen on muuttunut päinvastaiseksi kun alunperin oli.


    • sellaisiamiehiä

      Eli miehet käyttää hyväkseen naista jonka mielenterveys on järkkynyt.

      • Naisasialooser11

        Eivät käytä, vaan nainen vapaaehtoisesti luovuttaa reikänsä miesten käyttöön.


      • sellaisiamiehiä
        Naisasialooser11 kirjoitti:

        Eivät käytä, vaan nainen vapaaehtoisesti luovuttaa reikänsä miesten käyttöön.

        Jos ihminen sairastaa psyykkistä sairautta niin hän on silloin helposti hyväksikäytettävissä. Mies on sellainen otus että tekee sitä kun on mahdollisuus.


      • Naisasialooser11

        Eli jos mielisairas ATM tappaa nuoria kauniita naisia niin hän on myös syytön?


      • Naisasialooser11
        sellaisiamiehiä kirjoitti:

        Jos ihminen sairastaa psyykkistä sairautta niin hän on silloin helposti hyväksikäytettävissä. Mies on sellainen otus että tekee sitä kun on mahdollisuus.

        Jos mies on ATM eikä saa helposti/ollenkaan pillua niin hän on helposti naisten hyväksikäytettävänä palveluksia tekevänä kaveripoikana. Nainen on sellainen otus että tekee sitä kun on mahdollisuus silloin vielä kun nainen on nuoruuden parhaimmillaan.


      • syyntakeinentaikeeton
        Naisasialooser11 kirjoitti:

        Jos mies on ATM eikä saa helposti/ollenkaan pillua niin hän on helposti naisten hyväksikäytettävänä palveluksia tekevänä kaveripoikana. Nainen on sellainen otus että tekee sitä kun on mahdollisuus silloin vielä kun nainen on nuoruuden parhaimmillaan.

        Mitä sössötät. Ei tuosta ota Erkkikään selvää.


    • Suurin osa liittoon johtavista romansseista syntyy työ- tai opiskelupaikalla, ennen tanssilavoilla.
      Jäljellä ovat baarit ja biletys niille, jotka eivät niistä ole löytäneet. Vaikka baareissa käy paljon mielenterveysongelmaisia, se on monille normaalikuntoisille paikka, jossa luodaan suhteet.

    • Kiltti-ja-kunnollinen

      Naiset on muutenkin vitun hulluja kun ovat jännämieste kanssa.

      • äitisikin

        Kaikkiko?


    • Naisasialooser11

      Jos toimittajan olisi mies niin alkaisi vajakeiden änkytys saamattomuudesta ja siitä, että mies sanoo noin koska on jäänyt itse irtosuhteista paitsi.

      Mutta kun tuon sanoi nainen niin naiset ovat kiukuissaan hiljaa

      • nainenpuhuu

        En ole hiljaa.


    • Ympäri kyliä paneminen on miehille luonnollisempaa.
      Ei siinä ole taustalla mitään muuta kuin panetus..

      Miesten libidohan nyt on sellanen ettei siinä naisten kestä paljoa pyllistää että rupeaa haluttaan. :D

      Lutkathan väittää ettei niillä ole mitään onkelmia.. Ja raivostuvat kun sellasta ehottaaki..

      Sitten kuitenki paljastuu että isi on vähän kosketellu lapsena.

      :D

      • isinlapsuus

        Miten pieni lapsi isi oli silloin? Jättää se mieheen jäljen.


      • isinlapsuus kirjoitti:

        Miten pieni lapsi isi oli silloin? Jättää se mieheen jäljen.

        Isis oli..


    • Sofi1998

      Kurja kuulla että näit artikkelin huonossa valossa :/ valitettavasti lähestulkoon vaaralliset irtosuhteet olivat selkeästi osa omaa sairautta. Silloin toki ajattelin että ”tällänen mä oon ja oon vapaa tekemään mitä vaan ja mun seksuaalinen käyttäytyminen on normaalia minää”
      En mä ”normaalisti” hakeudu tinderin tai ties minkä kautta jatkuvasti irtosuhteisiin. Nyt olen onneksi ollut lähes kaksi vuotta parisuhteessa, joten irtosuhteet ei toki senkään puolesta kuulu omaan käyttäytymiseen. Ja kyllä mulla on päässä vikaa, mutta olen silti tavallinen tallaaja mitä muutkin täällä maanpäällä.

      • jajäljetnäkyy

        Syy on feministien jotka aivopesevät naisia tuohon käytökseen.


      • vastakappalee
        jajäljetnäkyy kirjoitti:

        Syy on feministien jotka aivopesevät naisia tuohon käytökseen.

        Miehethän käyttäytyy ihan samalla tavalla. Miehet voi lopettaa sen niin ei naisetkaan käyttäydy niin.


      • vastakappalee kirjoitti:

        Miehethän käyttäytyy ihan samalla tavalla. Miehet voi lopettaa sen niin ei naisetkaan käyttäydy niin.

        Joo mutta miehillä se on normaalia..

        On vähän kovemmat nuo halut..

        Naiset etsii hyväksyntää ja miehet haluaa vaan tyhjentää kassit.


    • tinderiläinen.ongelmaine

      eikö tindereissä olevilla kaikilla ole jonkin asteisia mielenterveys ongelmia niin ei siellä normaalit kunnon ihmiset ole niin normaali ihminen haluaa löytää rakkauden ja kumppanin ja perustaa kodin ja perheen ja olla onnellinen mutta onko yksikään sinkku tai tinderiläinen onnellinen oikeasti

    • Otetaastaaskaljaa

      Älkää nyt tehkö sinkut palstasta mielenterveyspalstaa, siihen ei oikein keittiöpsykologia riitä.
      Parempi olisi vain keskustella terveiden ihmisten sinkkuusasioista ja jättää mielenterveys toiselle osastolle tai ihmisille joilla oikeasti ja todistettavasti on tutkinto aiheesta.
      Johtuuko käytökset mileneterveydestä vai jostain muusta ei minulle ainakaan ole selvää edes tämän palstan asiantuntijoiden perusteella, joten olisiko hyvä asettaa raja terveyspuolella.
      Te varmaan itse haluaisitte että lääkäriin mennessä teillä olisi kaikki kaverin kaveritkin mukana vastaanotolla tulkitsemassa mikä on vialla kun kaikki menee päin puuta.

      • jgjhgjhgjhgj

        Palsta on ainakin viimeiset 4 vuotta ollut mielenterveys- ei sinkkupalsta.


    • dfdgrt

      Lukuisat irtosuhteethan ovat vain ihmisen lisääntymisvietin mukaista käytöstä. Ei sillä ole oikeasti mitään tekemistä mielenterveyden kanssa. Libido tietysti vaihtelee yksilökohtaisesti, kuten myös kyky luottaa toisiin ihmisiin. Ns. mielenterveysongelmia näistä tehdään vain siksi, että ympäröivä yhteiskunta ei vielä katso asiaa suopeasti. Asenteet muuttuvat hitaammin kuin ympäröivä todellisuus, joka mahdollistaa jo tänä päivänä viettien mukaisen seksuaali- ja lisääntymiskäyttäytymisen. Mitä vapaampi yksilö on toimimaan, sen paremmin hänen valintansa noudattavat biologista perustaa.

    • Mikä onkaan mielenterveys? Nykyään puhutaan liikaa kaikkea mielenterveydestä, vaikka kyse olisi persoonansa etsimistä. Sitä miettii omaa paikkaansa ja elämänsä tarkoitusta, eikä sillä ole minusta mitään tekemistä mieleterveyden kanssa.

      Ongelmia silti voi syntyä. Alkoholismia, väkivaltaa, holtitonta seksiä....tai syrjäytymistä.

      Oma elämä ja persoonallisuus voi olla vaikea sovittaa muun maailman mukaan. Olipa sitten mies tai nainen.

    • äöp

      Maanis-depressiiviä on vaan 1%. (Sairastan sitä itse.) Olen välillä tehnyt psykoosissa vaikka mitä. En koe, että kukaan olisi koskaan hyödyntänyt mitenkään.

    • v.ku.maistuu.hyvältä

      Jos jo pikkutyttönä pahimpaa latenssivaihetta elävän tytön suhteet ja olemus seksuaalisoidaan ja häpäistään kotona ja rienataan toistuvin kokemuksin, niin varmasti oireilee jotenkin. Pikku teinipimpero siellä hylättynä jallittaa kiinoissaan mamman pikku kultsipuppeleita? Missä kohtaa meni metsään tulkinta, ei tietoa. Onneksi voi sanoa, että eipä tuo seksuaalinen viitekehys tosiaan ole niin yksinomaisen hallitseva kuin joillain ykssilmäisillä (ruskea) kermavitusta kuoriutuneilla ätmeillä, ketkä ei mitään muita elämänalueita sitten oikein maistelekaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      241
      45300
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      184
      10834
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8508
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1545
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1490
    Aihe