Suomeen tullaan vääristä maista

Venäläiset ja muslimit eivät halua Suomea puolustaa. Venäläiset maahanmuuttajat on lähes kaikki myös Venäjän kansalaisia. Ja muslimit ei vääräuskoisia suomalaisia puolusta.

Oikeiden suomalaisten määrä vähenee ja viidennen kolonnan koko kasvaa.

Bäckman iloitsee mutta isänmaallisten suomalaisten on syytä olla huolissaan .
6102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Oikeana isänmaallisena suomalaisena alan olla huolestunut kehityksen suunnasta. Joudumme kantamaan raskaampaa vastuuta isänmaasta.

Äänestä

Minä luulen että muslimit ja venäläiset kävisivät mielellään Naton kimppuun. Tarkoitan tällä sitä jos Nato alkaa vaatimaan Suomelta myönnytyksiä niin kuin se uhkaili jo Ruotsia. Kyllä meidän köyhien vihollinen on kapitalisti ja niiden armeijat eikä Venäjä. Joten tervetuloa vaan Suomen kansan armeijaan joka on se kaikkein isänmaallisin. Porvari on myynyt maansa Saksalle (saksalainen kuningas) ja Venäjän duumalle (Kerenskin hallitus tsaarin jälkeen) Eikä se tykännyt tsaarinkaan kruunusta luopumisesta. Ainoa kunnon isänmaalliset upseerit olivat Anjalan liiton itsenäisyys miehet. SIlloin kun Kustaa III hyökkäsi Venäjälle ja hävisi. Suomi hyökkäsi Hitlerin kanssa Neuvostoliittoon ja hävisi. Turha teidän paskaisänmaallisten on mitään puhua maamme puolustamisesta kun ajatte sitä kaikin voimin Euroopan integraatioon.

Äänestä

vihaavat mutta kuitenkin kaikkipalvelutkelpaa entä nämä huurteisetvihreäthatut missäniilläonäly.
kaikkikokkareethävetkäämaanpetturijaruokkijat.

Äänestä

Venäläisiä muuttaa Suomeen kuulemma noin 3000 yksilöä vuodessa. Millä perusteilla?

Äänestä

Sori vaan luuseri mutta muslimitataarit puolustivat Suomea urheasti jo toisessa maailmansodassa joten kaada ittelles vaan!

Äänestä

Isänmaallisuus noille natseille on vain se kun he pääsevät tappamaan ihmisiä välittämättä keitä jos eivät jaa samaa aatetta kuin he. En tiedä tappaako natsit toinen toisiaan niin kuin muut vallankumoukselliset. Ranskan vallankumoukselliset tapoivat toinen toisiaan ja Stalin tappoi muita kommunisteja. Yritettiinhän Hitler tappaa, mutta ne ei kai ollu natseja niinkuin Aatu tai nyt tulikin mieleen. Kyllähän Aatu puhdisti puolueensa mahdollisista vastustajista ja natseista irtautui ryhmä joka toi jopa puolueena laillisesti vaaleihin Saksassa sodan jälkeen. Strasser pyrki vielä uudestaan politiikkaan, mutta hänen puolueensa ei menestynyt vuoden 1957 vaaleissa.
Natsipuolue tai kansallissosialistinenpuolue jakaantui vähän niin kuin meillä siniset ja persut.

Strasserismi on kansallissosialismissa ja uusnatsismissa suuntaus, joka yhdistää radikaalin kapitalismivastaisuuden ja kansallisuusaatteen. Aate on saanut nimensä Saksan kansallissosialistisessa työväenpuolueessa vaikuttaneista Gregor ja Otto Strasserista. Hitlerin oikeistolaista talouspolitiikkaa vastustanut Otto Strasser erotettiin kansallissosialistisesta puolueesta 1930, ja hän perusti mustan rintaman, virallisesti Kampfgemeinschaft Revolutionärer Nationalsozialisten, koska katsoi, että natsipuolueen alkuperäinen kapitalismin vastainen luonne oli tullut petetyksi. Toinen veljeksistä, myös natsipuolueen vasemmistolaiseen siipeen kuulunut Gregor Strasser, surmattiin puolueen puhdistuksessa pitkien puukkojen yönä

Pitkien puukkojen yö (saks. Reichsmordwoche, Röhm-Putsch tai Nacht der langen Messer) oli Adolf Hitlerin kesällä 1934 toimeenpanema poliittinen puhdistus, jonka yhteydessä surmattiin hänen tunnettuja vastustajiaan. Pitkien puukkojen yöksi sanotaan 30. kesäkuuta ja 1. heinäkuuta 1934 välistä yötä. Hitler itse ilmoitti 13. heinäkuuta valtiopäivillä, että kuolleita olisi ollut 77, mutta uhrien todellisen määrän epäillään nousseen yli tuhannen. Puhdistuksen kohteiksi joutuivat johtavat strasserismin kannattajat natsipuolueessa, useat Hitleriä vastustaneet konservatiiviset poliitikot sekä erityisesti Sturmabteilungin eli SA:n johto.

Meillä siniset vastaisivat niin kuin Hitlerin mielisiä ja persut Srasseria, jonka politiikka ei ollut niin oikeistolaista eikä juutalaisvastaista. Soinia vois täten verrata vaikka Hitleriin ja Halla-ahoa Strasseriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


7iu45re kirjoitti:

Venäläiset ja muslimit eivät halua Suomea puolustaa. Venäläiset maahanmuuttajat on lähes kaikki myös Venäjän kansalaisia. Ja muslimit ei vääräuskoisia suomalaisia puolusta.

Oikeiden suomalaisten määrä vähenee ja viidennen kolonnan koko kasvaa.

Bäckman iloitsee mutta isänmaallisten suomalaisten on syytä olla huolissaan .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu