Missä treenissä Dippi mukaan?

Haluaisin ottaa dipin mukaan treeniohjelmaani ja kyseinen liike vahvistaa rinta-, etuhartia- ja ojentajalihaksia, niin mihinkäs treenipäivään tämän kannattaa laittaa, vai onko liike sellainen, että ihmiset vetelee useita kertoja viikossa?
1369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olkapäät ei ehkä tykkää hyvää jos dippailee kovin monta kertaa viikossa.

Itse teen dipin vain ja ainoastaan ojentajatreenissä. Jotkut taitaa tehdä vähän eri asennossa sitä ja treenailevat rintaliikkeenä, tätä en ole ikinä edes kokeillut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fjsdgfhs kirjoitti:

Haluaisin ottaa dipin mukaan treeniohjelmaani ja kyseinen liike vahvistaa rinta-, etuhartia- ja ojentajalihaksia, niin mihinkäs treenipäivään tämän kannattaa laittaa, vai onko liike sellainen, että ihmiset vetelee useita kertoja viikossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu