mistä moisen saa ostettua,ja mitä tuollainen maksaisi vw golf gtd ic:iin,auttaako jos laittaa sen,ja sit vaihtaa takapontön??
vapaavirtus ilmansuodatin
jykä
4569
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko autossasi dieselmoottori? Ainakin bensakoneisiin tuo vaikuttaa jonkun verran. Moposport ainakin myy niitä (siis autoon) vapaavirtaussuodattimia, miksi ei myös putkia. Käy katsomassa www.moposport.fi
Jos ajat paljon kaupunkiajoa niin sijoita tuo kapine mahdollisimman kauas moottorista.
Tulee suuri tehonhäviö etenkin kesäisin kuin tuo nappaa lämmintä ilmaa kuumankoneenpäältä ja bensan kulutus tuolloin nousee.
Tuo kapine on parhaimmillaan vain maantieajossa.
Se hieman piristää koneen hengitystä joten on siitä lähinnä hyötyä koneen kulutuksen laskun myötä. Hevosvoimista ja tehoja et kuitenkaan saa mitenkään radikaalisesti, toki käynti paranee kun ilmaa virtaa vapaammin.
osta letku laita toinen pää pakoputkeen ja toinen auton sisälle.mene istuun autoon .pistä auto käyntiin ja anna ajatusten virrata vapaasti niin kyllä se siitä.
ota ilmansuodatin kokonaan pois ,niin
ei varmana oo vastusta ilman kierrossa
,välttää vain pölyisissä paikoissa ajamista
niin kyllä se siitä!!!!!!!!!!1