Nähtiin kolme kertaa,kaksi niistä yhteistä viikonloppua,jolloin tapasin lapsetkin.oli tarkoitus piakkoin nähdä.mutta jokin minussa alkoi kaihertamaan,yhteydenpito hänellä harveni viime tapaamisen jälkeen.tunsin itseni hyvin ahdistuneeksi,se olisin ollut vain minä,joka olisi matkustanut hänen luokseen kolmen viikon välein.Aluksi hän sanoi voivansa vaihtaa työvuoroja,järjestää lapsille hoito ,että pystyy edes joskus tulemaan.yhtäkkiä se ei käynytkään sen yhden kerran jälkeen,mitä hän täällä kävi.
Muutama päivä sitten puhuttiin,kuinka nähdään ensi viikolla.Eilen minulle tuli ahdistus,kun hän niin vähän piti enää yhteyttä minuun.Laitoin viestiä näkemisen järkevyydestä.sieltä tulikin sitten viesti,jossa toivotti minulle hyvää elämää,ja että ei pysty vakavaan suhteeseen.eibhelvetti mitä kusetusta.haukuin hänet pystyyn viestillä,eipä vastannut enää mitää.
Etäsuhde ei toiminut
10
1698
Vastaukset
- Hauskaaviikonloppua
Ihan turha sun on vinkua täällä sitä ettei toisella osapuolella riitä kiinnostusta sinua kohtaan. Etäsuhdekin toimii, jos on kiinnostusta. Hänellä on vain niitä muita kiinnostuksen kohteita, joista ei halua luopua ja siitä syystä pitää niin vähän yhteyttä.
- Tunteetpelissa
No olipa taas kommentti.Kyllä etäsuhteessa täytyy tuntea olevansa tärkeä.
- OtaHuomioon
Älkää olko niin itsekkäitä, kun toisella osapuolella on lapsia! Ei isä/äiti voi mennä omien halujensa perässä miten vaan lapsista välittämättä ! Vanhemmuus edellyttää vastuuntuntoa ja järkevyyttä. Lapset on hoidettava ensin !
- Nainensivusta
No nyt oot varmaan tyytyväinen omaan käytökseesi, olemalla aikuinen olisit saattanut saada elinikäisen ystävyyssuhteen. Toisaalta käyttäytymällä noin toit esille oman luonteisiin.
- Nainennnnnnnnnnnn
Kuule,me varta vasten sovittiin,että rehellisesti kerrotaan,jos ei enää jatketa.Mies vaipui yhä enemmän hiljaisuuteen,lyhyisiin viesteihin jne.Seuraava tapaaminen oli sovittu,mutta tuli tunne,että siitäkin juostaan pois ilmoittamatta minulle yhtään mitään.Hänbitse sanoi minulle,kuinka tykkää minusta,vieressä olo tuntuu hyvältä,jne.Mutta sitten kun laitoin viestin tapaamisen järkevyydestä,niin hän vastasi viestillä hyvää jatkoa.Tunsin oloni petetyksi ja hän vain pahoitteli,kuinka ei uskaltanut sanoa minulle asiaa puhelimessa suoraan.
Se siitä rehellisyydestä.Juteltoin aina niitä näitä,mutta mitään rehellistä ei .- Hauskaaviikonloppua
Ihan turha sun on täällä urputtaa, ja todellisuudenhan nyt tiedät, ettet todella ole ollut se ainoa...
- oppeliini1
Täytyyko sinulle aina taivaalle maalata "vainmekaksi2018- mää en oo sun kaa enään"
Mies ilmeisesti kaikilla teoillaan ja toiminnoillaan kristallin kirkkaasti viestitti ettei hänellä ole sinulle aikaa. Kuinka tuota on niin vaikea tajuta?
Mihellä on lapset jakamassa hänen vähäisen aikansa. Tuota aikaa hän ei halua jakaa sinun ja lastensa kanssa.
Vain ota opiksesi: kun toinen ei halua jatkaa ystävyyttä, kunnioita sitä ja jatka omaa elämääsi.
Aivan varmasti kohdallesi osuu lapseton ihminen jolla on enemmän aikaa sinun kanssasi.
Vihjeenä: opettele viestit jotka ei ole sanallisia! Alusta asti niin selkeä ja älykäs ihminen.....Miksi enää kysyä meiltä mitään jotka emme tiedä schaibaakaan..?!! Joskus pitää vaan ottaa se oma rohkeus ja suunta, käsi ruoriin ja kääntää. Muutama manner tullut asusteltua ja tulipa jokunen miljonääri/-dööri tultua kaveriksi..Heitän nyt 99.999% tavoitteli YHoot mutta mielenkiintoista oli että kaikilla oli joku ongelma :D
- taisiollavarattupaska
Niin kuinka tuo esittäminen toiselle tehdään. Annetaan ymmärtää ja vihjaillaan. Katso vaan oli varattu mies joka piti sivusuhdetta esittäen kuinka on sinusta kiinnostunut. Olit vain kätevä joka sijaitsi työnsä ohella käydä nauttimassa. Ne viikonloput jolloin tapalitte oli varmaan muu perhe reissussa jne. Käytä mielikuvitusta ja sitä mitä todella toinen voi esittämisellään että tapailullaan sinusta hakea. Näitä on ja nyt kerta teki lopun teidän tapailusta oli kiire päästä eroon ettei kiinni jää. Tämäkin on mahdollista.
- Minäsevaantääölä
Annetaan ymmärtää ja vihjaillaan..juuri näin.ei rehellisyyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14913178Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729621Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h959113Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k207746Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk386724Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1486148Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri153124En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3911199Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71154YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet
www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutosneuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl84990