Kun olen tarkistanut muutamien autojen historiatietoja, niin monessa on ollut yhden päivän väliomistajana Sami Kiskola (Y: 1661595-8), esim. kun auto on mennyt Bilialta Kamuxiin tai VV-autotaloilta pienempään liikkeeseen.
Miksi isot liikkeet käyttävät välikättä eivätkä myy autoja itse? Onko Sami Kiskolalla kiinteä myyntipaikka jossakin ja myykö hän autoja myös suoraan käyttäjille?
Onko automyynti Sami Kiskola tuttu?
9
3331
Vastaukset
- Anonyymi
Isot liikkeet ei halua itse myydä "paskoja" ns halpis vaihdokkeja eteen päin ja ottaa takuu vastuuta. On fiksumpaa käyttää jobbareita ketkä ostaa samalla kertaa useamman auton ja myy sitten eteen päin. Sami tämän maan isoimpia tekijöitä käytettyjen autojen diilaamisessa.
- Anonyymi
Olen törmännyt samaan ja ihmettelen. Voisiko joku enemmän selittää tätä?
- Anonyymi
Millainen firma tämä Kiskolan firma on?
- Anonyymi
Oletteko ostamassa omistajia?
Tutkikaa ressukat lopunikäänne kuka ja mikä ja koska,
sillä välin oikeat miehet ostaa reippaasti AUTON, ja keskittyy vain ostettavaan autoon, ei papereihin, tässäkin taustalla kateus ettei vain joku voita tai sitä tai tätä.
Epävarmoja reppanoita nuo "tutkijat"- Anonyymi
Jopa taas iski jobbarille hätä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jopa taas iski jobbarille hätä.
Jopa taas iski inisijälle kateus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jopa taas iski inisijälle kateus.
Kädestä suuhun elävälle? Joo ei.
- Anonyymi
Jos nuo kuviot tuntuu oudoilta, niin ette ymmärrä miten toimii suuri ja miten pieni jobbari ja liike. Eli ei kannata vaivata päätään.
- Anonyymi
Mitäs mitäs täältä löytyikään:)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723073
- 552735
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322345- 792188
- 952006
- 571949
- 121586
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171547Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301390Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301361