Voi voi riittääkö meillä kepulaiset

Ilkassa tämän päivän jutusta näin.Panda on todellakin kepulainen hanke.
Voi, riittääkö nyt meillä kepulaiset,kävijät.
Puoluekokous hajoittaa viellä,kun Paavo tulee oikealla alkion opillaan mukaan. Jäsenet kävijät ei riitä meidän Panda hanketta tukemaan.
Paljastui liian aikaisin ihmisille tämä heidän hanke.
4302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suhmurointi. vatulaatio ja ajan pelaaminen, siinä kolmikakkaraa kerrakseen. Tatsi on samaa, millä mm pitkäikäistyöttömyys on saatu aikaiseksi.https://yle.fi/uutiset/3-10092721 Sotesta selvityspyyntö oikeuskanslerille

Äänestä

Viimme viikolla jo eduskunnas kepun poliittisesta hankkeesta,kohta vihreet alkaa huutaa vapautta pandoille.
Oikeutta ähtärin veronmaksajille.Mielenkiintoista lähteekö keskinen nyt näin mukaan politiikkaan.

Äänestä
  • Arvelen että lähtee,on jo lähtenyt.
    Eihän muuten olisi pitkä musta jatkettu erikoispitkä auto takapihalla.
    Maalattu mustaksi ja testi kyljessä kyläkaupan Panda kuljetus,
    Ja kaksi pandan päänkuvaa kyljessä.
    Eihän se muuten noin toimisi,jos ei olisi hankkeessa jo mukana.
    Näin voi päätellä.
    Ähtäri on kriisi kunta,tappiota tulee joka päivä ja mitkä lämmityskulut jne...niistä ei edes puhuta. Mikä tappiollinen toiminta jauhaa kaupungin konsernissa.
    Se vaan,et mitä laki sanoo verovaroin hankitun omaisuuden luovuttamisesta yksityiselle.Jos niin käy.
    No,Kittilä on hyvä esimerkki,että tätä voi olla.Siellä valtionvarain ministeriö otti haltuunsa laillisuuden valvonnan.Teillä Sahinmäki.Kiitos hälle.

    Äänestä

Kai ne kävijät keitä enää on tulee pipilää katsomaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Imagokärsii kirjoitti:

Ilkassa tämän päivän jutusta näin.Panda on todellakin kepulainen hanke.
Voi, riittääkö nyt meillä kepulaiset,kävijät.
Puoluekokous hajoittaa viellä,kun Paavo tulee oikealla alkion opillaan mukaan. Jäsenet kävijät ei riitä meidän Panda hanketta tukemaan.
Paljastui liian aikaisin ihmisille tämä heidän hanke.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu