Mistä olet tänään kiitollinen?
Positiivisuutta päivään
10
694
Vastaukset
Olen kiitollinen perheestäni, siitä että perhe on pysynyt ehjänä, terveydestäni, siitä että meillä on kolme tervettä ja järkevää lasta.
Olen kiitollinen tästä upeasta aamusta vaikka koiran piti päästä yöllä ulos eikä oikein saanut nukutuksi.
- Siperianpakkaset
Kun sai katsella ikkunan sisäpuolelta koirankävelyttäjän menevän ohi yli 21 asteen pakkasessa.
- iteMeestari
Siivosin eilen koko talon niin tänään ei tartte pitää siivouspäivää vaan voi nauttia perjantaista!
- köyhä.mieseläjä
Siitä olen iloinen että rahat näyttävät riittävän kesäkuun loppuun asti. Edellyttäen tietysti etten yhteenkään olutpulloon, jäätelötötteröön tai maksulliseen kahvipöytään sorru.
- Ladakuljettaja
Sain mää sen lopulta ylös :)
- Rallun.lössi
Olen kiitollinen siitä että yövuoro loppui. En saanut oikein nukutuksi päivällä, siks melko nuutunut. Hyvillä mielin siitä rahat riittävät, juhannusviinatkin jo hankittu, ja silti pärjään.
- Anonyymi
23.4. 23. Olen kiitolinen ihan arkisesta elämästä. Siitä että jaksan ulkoilla paljon päivittäin,läpi vuoden aikojemme. Olen kiitolinen se tuo hyvät unen lahjat .Olen siksi illan torkku aamun virkku. Kevät ja olen katsellut likaisia ikkunoita talven jäljiltä.Tänä aamuna ryhdyin homiin kello 6. Pesin pienen kaksion ikkunat ja parvekelasit. Kyllä näyttävät kirkkailta ja kotikin parveketta myöten puhtaalta.Kiitos itselleni.Homma on aamun aikaiset tunnit tehtävä,enen kuin aurinko nousee ja koko päivän paistaa kotiini.Ei tässä Super tyttöjä olla. On jo ikää ja kehossa kulumia työperäisiä kädet,kuin pehmut kudos reuma.Mutta jälleen onnistuin.Asennen se kuitenkin ratkaisee kaikessa ihmiselämässä. Onhan tässä surua olut paljon kahden vuoden aikana elämästäni kuollut 23 ihmistä.Kukin lähtee ajalla,ikään katsomatta. Aijon mennä ulos kävele ja istuu puiston penkille ainakin 3h. Niin ei turhaudu kotona oloon yksin.Lesken lehdet on nähty kävelyreitillä Myllypuron pelloilla Helsinki 92..Nyt otellen koska ensimmäiset valkovuokot nousee?Huomenna menen ostaa Tokmman tarjouksesta kesä kukkia parvekkeelle.Pirisää.Vaikka todella vähän vietän aikaa parvekella.Kun tuolla ulkona voi likkua mielin määrin.Kohdata koiran omistajia ja kysyä saako silitää koiraa? Harmitomia mutta mukavia kohtaamisia. Tai jos vanhus yksin istuu puiston penkillä matkani varrella,Kysyn saako istuu tähän. Vuorovaikutusta säästä ja näkee kuin iloiseksi silmät tuntemattomalla yksinäisellä loistaa. Kun hetken antaa aikaa ja oikeasti kuntelee ihmistä.Huom! Puhelin aina äänetön liikkuessa kodin ulkopuolella.Mutoinkin pidän puhelinta vain välinenä Sopi oikeat kohtamiset ihmisen.Eikä mitään sen enepiä jutusteluja. Viesteihin en vastaa lainkaan.Sen enempää some en kuplassa elä siis en ole F.B/ en istagram.Keinotekoinen maailma. anteksi lukihäiröisenä en näe tekstini virheet. Hyvää kevättä kaikille.Helsinki jokin lähiö.
Olen iloinen tänään, koska löysin uuden harrastuksen. En halunnut pelata online kzinoa. Kun kirjaudut sisään Vulkan Vegasin kasinolle, sinua tervehditään anteliaalla vulkan vegas promo code no deposit https://vulkanvegas.com/fi/bonuses vain suomalaisille pelaajille , joka antaa sinulle ylimääräistä pelirahaa suosikkipeleihisi. Eikä siinä vielä kaikki – ne tarjoavat myös pelirahaa, jolla voit testata uusia pelejä tai harjoitella taitojasi ennen oikealla rahalla pelaamista. Lisäksi heidän ilmaispyöräytysbonuksensa on loistava tapa potentiaalisesti voittaa suuria riskejä rahojasi vaarantamatta.
- Anonyymi
Hei. Sinulle on loistava ratkaisu. Sweet Bonanza https://sweetbananza.com/fi/ on täydellinen valinta kaikille, jotka rakastavat hedelmäaiheisia kolikkopelejä ja tavoittelevat suuria voittoja. Pelin herkullinen maailma houkuttelee pelaajat nauttimaan makeista palkinnoista visuaalisesti upeassa peliympäristössä. Pelihimo palkitaan tässä pelissä, ja voit odottaa jännittävää seikkailua makeiden voittojen parissa. Anna periksi houkutukselle ja uppoudu "Sweet Bonanzan" makeaan tunnelmaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 12710462
- 525060
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422261Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052078- 281976
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131611Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411432Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta281093Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v311041Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54987