Moi.
Olen tällähetkellä työssä joka on tuntityötä ja palkka minulle maksetaan aina tai pitäisi maksaa kahden vkn välein eli joka kuun 15 p ja kuun lopussa.
Nyt minua kuitenkin jännittää, että tulen kosaamaan huomenna (28.2) palkkani, koska palkkalaskelmaa en ole vielä saanut postista.
Kysyisinkin, että onko joku muu tuntityöläinen tai ollut tuntityöläinen.
Eli oletko siis saanut palkkasiajallaan vaikka ei olisikaan näkynyt palkkalaskelmaa?
Tunti_työ_
MeriEri
1
109
Vastaukset
- läskimaha
Se palkkalaskelma kuuluisi saada ennen palkan maksamista.
Minä en ole saanut ikinä ennen palkkaa laskelmaa vaan aina jälkikäteen tai joskus jopa unohtunut koko laskelma. Palkka tullut aina ajallaan.
Ei tuosta kannata stressata, pitäähän sinun tietää itekkin mitä tienaat suunnilleen.
Ei se laskelma oo mikään maailman tärkein asia, lähinnä takansytyke.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso234824Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1584116Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133426Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673086- 872814
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1512652Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282433- 372423
- 201665
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1211650