Aloitan vedipaaston tällä viikolla

ItkeväMies

Jääkaapissa mehukeittoa, maitoa, jotka juotava.Kalkkunaleike 6.3 vanhenee ja kuorettomat nakit 17.3.

Kaipa ne voi pakastaa. Ei vaan niitähän on 200 tai 300g pkt. Viimeisenä aterianahan se menee illallisena tai huomenna aamiaisena.

Ilmoittautuminen tällä viikolla jonakin päivänä kun paasto päässyt käyntiin.Tällä kertaa kävelyä harvemmin. Tavoitteena on 14vrk minimissään.

5

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ItkeväMies

      Tänään vesipaasto alkoi klo 10.18.

      Kuulin kuivapaastosta tänään ja se on vesipaastoa kovempaa, aggressiivisempaa.Mun makuuni tuollainen. Joten tarkoitus kuivapaastosta vaihtaa vesipaastolle sitten kun tuntuu olevan ok.

      Aloituspaino oli täyteen juotuna 107,8kg. Muutaman pisukerran jälkeen olin laihtunut 106,6 kiloon. Näillä mennään. Paaston aloitettuani olen kävellyt 109min osissa.

      Nyt ei pelota alkuunkaan niin paljon kuin ekoilla kerroilla. Silloin pelko ja nälkä ja unelma tyttöystävästä eli yksinäisyys kun ei ole ketä pitää kädestä kiinni ja joka antaisi näyttämisen halua: " olen laihtunut kovasti, nainen" Ja sitten nainen ihailee kun on kova itsekuri.

      Kuivapaasto joo. 1 vrk taitaa olla realistinen tavoite. 3 päivän vedipaastoista oli youtubessa paljonkin otsikoita mutta yhden kuuntelin syvällisemmin mutta eihän siitä kokonaisuus selviä.

      Paaston painonpudottajana tärkeintä on paaston lopetus. Paaston loputtua keho on sellaisessa tilassa aika pitkään että pyrkii kaiken,tai lähes kaiken ravinnon varastoimaan. Mulla normaalisyömisellä.7vrk paasto tuli kuitattua 5 vrk:ssa. Tällä kertaa ei käy niin vaan vedän vesimelonia ja muuta rehua kuukauden paaston päällekin.Sen verran ketutti kun paino tuli takaisin .Varoiteltiin tuosta paaston lopetuksen jälkeisestä kehonominaisuudesta pidättää ravinnin kehoon mutta en uskonut , ajattelin olevani jotenkin parempi geeneiltäni ja ylipainosta huolimatta en ole sohvakalustoa.

      Tässä kohti ekaa tavoitetta menen eli ainakin 14vrk paastottava. 28vrk olisi aika kiva mutta se on unelmatason juttuja mutta saahan sitä unelmoida.

      Olo on toiveikas. Paastoa en lopeta ellei päänsärkyä tule.Päänsärkyä en ala kärsimään ellei se ole minimissään ja luonteeltaan ohimarssin nopeasti tekevää ja kiusaamasta poistuvaa. Tämänhetkinen paino on mikä on.En ole punninnut aamupäivän jälkeen eikä kiinnosta tietääkään niin paljoa kun paino muuttuu taas huomiseksi. 0,5vrk takana. Liian hitaasti aika kulkee.

    • ItkeväMies

      En kyennyt.Ei pysty .Liian hapokasta. Mutta yli 1, 5 - 2 vrk tuli vedettyä pelkällä vedellä. Pitää kokeilla joskus toiste. Tossa puolikas pizza ja näkkileipiä edamjuustoilla alkoi tekemään mieli että näin tällä kertaa.

    • TyttöystäväX

      Voi, voi. Mitä jos ensi kerralla kokeilisit jotain vähän vähemmän radikaalia tapaa pudottaa painoa? Tyyliin: riittävä uni, säännöllinen ruokarytmi, lautasmalli, vähintään 1/2 kg vihanneksia päivittäin.

      Paasto ei ole hyvä laihdutuskeino.

      • ItkeväMies

        Kokeilen nyt kuivapaastoa 24h jos pystyn. Join tölkin mountain dewia ja klo oli n. 10.18.15 kun tölkki oli tyhjä. Ajattelin aloittaa minuutilleen samaan aikaan kuin viimeksi mutta myöhästyin.

        Kuivapaastoa kokeilin viimeksikin alussa n. 13,5h kunnes aloin vettä litkimään. Nyt toiveena 24h ilman nestettä/ruokaa.

        Kokeilen nyt näin.Vihannekset ei maistu puuroa kummemmalle. Mieluummin olen ilman ja multitabsista otan " vihanneksia "

        Jos onnistun 24h kuivapaastoa niin se on eka kertani. Jännittää ihan Simona. Paino oli lähdössä 104,6kg, joten olen laihtunut n viikossa 3,2kg. Ilmoittautuminenn. klo 10.18 - 10.27 huomenna missä mennään.Ellen ole jossain muussa kiinni justiinsa silloin.


      • ItkeväMies

        Joo, tulee kohta klo 10.18. 15 ilman mitään nestettä ja ruokaa. Eli homma tuli hoidettua tältä osin. Painokin varmaankin hieman tippui, LOL.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      252
      17397
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      180
      12358
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      69
      6147
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4965
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4965
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      31
      4074
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3635
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      23
      3622
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      41
      3141
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3119
    Aihe