Kokemuksia korkeista koroista!

MARTTI-MARI

Vuosien ajan olen käyttänyt naisten korkeakorkoisia nilkkureita ja saappaita. Kenkien korot on 11-14cm korkuiset ja kapeat, alle 10mm. Puolen tusinaa eri-ikäistä naista on ottanut kantaa korkojeni käyttöön. Vain yksi tuomitsi, sanoen: eihän tuo voi olla mahdollista. 13.5cm korkonilkkurein terävin kärjin 30mm platform, kopisin liikkeeseen, niin nuorekas nainen sanoi: ai kun ihanat piikkikorkkarit sinulla. Toki tuollainen maininta mieltä lämmitti kummasti. 12cm piikkinilkkurein kerran liikkeellä, n.40 v. nainen sanoi: harvempi hemmo noin hyvin kävelee korkeilla koroilla.

6

822

3Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sam189

      17vuotiaasta käyttänyt korkoja arjessa kuin ihan perhe juhlissa. Aluksi tuli paljon huutoa ja vähän kehuja nykyään maailma muuttunut niin paljon että eniten tulee kehuja. 8-15 cm korot jalassa mennään riippuu toki mihin päin on matkalla :) saappaat ja avokkaat on mun juttu :)

    • Irma-einari

      Minäkin olen hakenut korkeakorkoisia kenkiä vaan en ole löytänyt kokoa 44...

      • korkkarikalle

        Kyllä niitä löytyy..mullakin yhdet 44 - 45 kokoset..itelle isot :(


      • Special koot Tampere ja stadissa bellissima


    • MARTTI-MARI

      Tällä viikolla nuorempi nainen tuntui pitävän Zalando korkonilkkureistani. Ensin oletin, että hän vitsailee, mutta taisi sittenkin olla tosissaan. Mainitsi, että hyvin kävelin niinkin korkeilla koroilla. Sitten rouva henkilö kiitteli asukokonaisuuttani, joka sopi hyvin piikkinilkkureihin.

    • Mies52

      Käytän myös korkokenkiä, nilkkureita usein, n 10-14 cm koroilla, on fetissi joo, mut who cares, tosi on, että naiset yleensä arvotaa ja tykkää, miehet, nuoret typerykset ennen muita, koittaa jotakin katsella pitkään ym. Miehille myös korot jos vian huvittaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3315
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      120
      1321
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1265
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      71
      1028
    5. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      1021
    6. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      187
      1006
    7. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      957
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      921
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      66
      900
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      78
      855
    Aihe