Eli olen ollut about puolivuotta ihastunut erääseen henkilöön, asuu n. 100km päässä ja ollaan tavattu 2 kertaa eri kaupungeissa muiden asioiden ohella. Jutellaan netissä melkein päivittäin. Olen kysynyt häntä kerran viime tapaamisen jälkeen ulos, hän sanoi ettei jaksa. Kannattaako kysellä enään ja miten hänelle voisi vihjailla, sillä en ole kuin 50% että hän on kiinnostunut minusta. Jelppiä kiitos :)
Miten vihjailla ihastukselle
Apppujja
3593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sano hänelle suoraan, että olet ihastunut. Jos vastaus on kielteinen. Lopeta yhteydenpito. Ei ihmisellä ole aikaa turhaan yrittämiseen. Katsahda toisaalle.
Ropleemana on se, että haluaisin pitää hänet myös kaverina jos hänestä ei ole pidemmälle.
Jos näin haluat, kerro ensin kakistelematta ihastuksesi. Jos saat pakit, ole erittäin kohtelias ja jatka sillä linjalla, mutta älä kysy uudelleen. Katsele toisaalle paria etsiäksesi, mutta hoida samalla ystävyyttäsi pakit antaneen kanssa.
Tosin tässä on eräs mahdollinen hankaluus. Toinen saattaa luulla, että piirität häntä edelleen, mutta käytökselläsi osoita, ettet piiritä. Minulle sattui näin muutaman kerran tyttäystävää etsiessä.