HENRIKSSON PIHALLA KUIN LUMIUKKO !

https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/243134-suomalaiset-ovat-saaneet-tarpeekseen-hallituksen-epainhimillisesta

Kuinka helvetissä päättävässä asemassa oleva henkilö voi olla niin totaalisen pihalla siitä mitä tavallinen kansa ajattelee?

Tavallinen kansa on

KURKKUAAN MYÖTEN TÄYNNÄ TÄTÄ SAATANAN TURVAPAIKKASIRKUSTA JA LOPUTTOMIA VALITUSKIERROKSIA.

Lähes 100% tänne turvapaikkaa hakemaan tulleet tulivat tänne Ruotsista ja sinnekin lukemattomien turvallisien maiden halki. EIKÖ MIKÄÄN KELLO SOI? HALOO?

Kuinka saatanan tyhmiä voi päättäjät olla?
21351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kyllä raivostuttaa, kun lukee tuollaista tekstiä ja kun tietää mitä mieltä lähes kaikki tuntemani ihmiset ovat.

Millä oikeudella tuo ihminen laittaa sanoja suomalaisten suuhun, vois painua tohon naapuriruotsiin kattomaan mitä hänen politikkaa on saanut aikaan yhteiskunnassa.

Pitäisi olla joku keino "syöstä vallasta" poliitikot, jotka lakkaavat ajamasta suomalaisten etuja.

Kaikki esim. eduskuntaan valitut on valittu sinne ajamaan suomalaisten etuja, ei ulkomaalaisten.

Kaikki vaalit tässä viime aikoina ja tulevaisuudessa näyttävät ihmiset ovat todella paljon ns.haittamaanmuuttoa vastaan.

Äänestä

RKP ajaa suomalaisuuden tuhoa, kuten ruotsalaispoliitikot ruotsalaisuuden! Miksi?

Äänestä

RKP:n kusiluuskat ovat jostain Marssista. Ei akka voi olla enempää asioista ja ajasta pihalla. Sairaspuolue tuo RKP.

Äänestä

Suomen kansalaisuutta ei tule koskaan antaa pakolaisille eikä sosiaaliturvan varassa eläville ulkomaalaisille! Kansalaisuus on ansaittava, tehtävä työtä ja opittava kieli hyvin.

Pakolaisia voidaan auttaa pahimman yli parhaiten lähellä heidän omaa maataan, EI SUOMESSA, koska siitä on vain haittaa meille itsellemme, kulttuurit törmäävät, toiminta on erittäin kallista, apu ei kohtaa todellisia avuntarvitsijoita, eikä se vaikuta pakolaisuuden syihin mitenkään!

Maahanmuuttajat sensijaan on valittava tarkasti ja vain silloin, kun heille on tarvetta Suomessa! Itseassia kyseessä ei yleensä edes ole maahanmuuttajat, vaan he ovat tilapäisiä siirtotyöläisiä paitsi, kun kyseessä on avioliitto suomalaisen (toivottavasti miehen) kanssa!

Autettavat ovat eri asia kuin maahnamuuttajat ja tänne jo tulleiden pitää poistua Suomesta mahdollisimman pian, esimerkiksi palata omaan kulttuuriinsa tai pakolaisleirille. Lisää ei saa ottaa ja rajatarkastukset tulee käynnistää, jotta valvonta on mahdollista. Kun vielä poistetaan jokainen ulkomainen pikkurikollinenkin ilman valitusoikeutta, voi maamme alkaa viimein parantua maahanmuutonsairaudesta. Muuten tie on vain alaspäi! Voitte olla siitä varmoja!

Se mitä pakolaiset tekevät avun ja tuen saatuaan ei kuulu Suomelle, vaan heidän omille mailleen tai esimerkiksi toisille muslimimaille, jotka tarvitsevat heitä työvoimaksi tai ovat riittävän varakkaita, eivätkä velkaantuneita kuten Suomi.

Äänestä

Emmakarit, Bideet ja Donnerit ovat ihan yhtä pihalla asioista ja vailla aivoja.

Toiset yhtä ymmärtämättömät äänestävät heitä. ... Heille voi ehkä vielä antaa anteeksi, mutta edesvastuuttomille poliitikoille ei voi, ellei heitä todeta syyntakeettomiksi ja suljeta mielisairaalaan!!

Kuka järjissään oleva suomalainen luovuuttaisi kotimaamme vieraille maahantunkeutujille temmellyskentäksi, niinkuin nuo idiootit tekevät?!

Äänestä
  • Kaikki naiset ja lapsethan ovat aika turvattomia noissa maissa, siis pitääkö nekin kaikki nyt ottaa vaikkapa tänne. Missä logiikka, noinhan on ollut vuosituhansia sikäläisissä kulttuureissa!!!

    Äänestä

Eikö+se+ollut+86%+suomalaisista+haluaa+ns.+"laittomat"+pois+maasta.Koko+Eurooppa+on+nyt+saanut+tarpeekseen+tästä+turvapaikka-gamesta,+se+on+näkynyt+++kaikissa+vaaleissa,+vaikka+media+vaikenee++lähes+kuoliaaksi+tämän+seikan,++vaikka+se+nyt+vaan+on+fakta.Koko+tämä+älytön+pelleily+on+lisännyt+valtavasti+rasismia+ja+tehnyt+ilmapiirin+erittäin+kireäksi.Kaikkialla+kauppakeskuksissa+ja+asemilla+jne.+päivystävät+miesjoukot+pelottavat+ihmisiä,+kun+niin+paljon+kaikkea+pahaa+on+tullut+Eurooppaan+heidän+mukanaan,+he+ovat+tuoneet+sotansa+mukanaan.ihan+kauheaa,+mitä+ennen+niin+turvallisille+maille+on+tapahtunut+lyhyessä+ajassa,+ajatelkaa+Suomeakin,+betoniporsaita+kaduilla+ja+armeija+turvaamassa+joulurauhan+julistusta...............++Kyllästyminen+ja+suuttuminen++johtuu+siitä,+että+jokainen+tavan+tallaaja+näkee+mielestään,+että+lähes+pääasiallisesti+nämä++nuoret+miehet+ovat+tulleet+lähinnä++hyötymistarkoituksessa,+suurin+osa+Ruotsista+??????++Tai+jopa+asuttuaan+vuosia+jossain+muussa+maassa+esim.+Turkissa,+kyllä+tämä+niin+hullua+vaan+on!+Uskomatonta,+ettei+lainsäädäntöä+saada+muutetuksi,+koska+ns.+turvapaikkaoikeus+ei+ole+tarkoitettu+rikollisten+kuljettamille+ihmislaumoille+(lähes+kaikki+nuoria+miehiä),+vaan+yksittäistapauksille.

Äänestä
  • Painajaisista on tullut jokaöisiä ja aamulla herään toteamaan, että sehän onkin totta!!!

    Onko teitä muita, joille tämä on alkanut käydä liian raskaaksi?

    Miten selviätte päivästä toiseen, kun pirullinen rakkaudenuskonto pimentää toivon hyvästä ja rauhallisesta, suomalaisesta Suomesta?

    Äänestä

  • Pitäisi varmaan perustaa keskusteluryhmä isänmaallisille ihmisille, jotka masentuvat maamme lahjoittamisesta maahantunkeutujille ja kansallisomaisuutemme myymisestä pilkkahintaan ulkomaisille suuryrityksille. Ministereillä ei ole mitään oikeutta siihen mitä ovat tehneet, koska Suomen valtio on olemassa vain suomalaisia varten, eikä valta kuulu yksittäisille ministereille, vaan Suomen kansalle!!

    Äänestä

RKP:n paikka olkoot ikuisesti oppositiossa. Sen verran kajahtanutta porukkaa. Nimeltä voi mainiata Eva Bideen, Henrikssonin ja Wallinin. Ei ikinä näitä enää hallitukseen!

Äänestä

Jos näette h***** jossain livenä niin antakaa palautetta.

Äänestä
  • Varatkaa ylikypsiä tomaatteja ja varsinkin mätiä kananmunia, jotka säilyvät pitkään ja ovat oikeudenmukainen väkivallaton palaute.

    Äänestä

  • Munat letävät hyvin eduskunnan lehteriltä. ... Miksi muuten siellä on usein somppunaisia? Mitä ne oikein ajavat takaa? Onko niille annettu joku tehtävä miehisellä käskyllä?

    Äänestä

Niinpä. Silloin 1960-70 -luvuillakin lähes 400.000 suomalaistakin haki elintasoturvaa Ruotsista. Ja sen saivat, Volvolta ja Saabilta. Suomen päättäjät silloinkin tyhmiä, ja samoin Ruotsinkin, kun ottivat vastaan.

Äänestä
  • Vielä kerran rautalankamallia!
    Me menimme sinne TÖIHIN!
    Ainoa ilmaiseksi saamani oli junalittera Tukholmasta Sölvesborgiin ja siellä ensimmäinen yö ok: oh:n sohvalla.
    Jo ensimmäisenä aamuna töihin syyläritehtaalle.
    Ilmaiseksi ei ruuan murenaakaan eikä ensimmäisen yön jälkeen majapaikkaa.
    Maksoin täyden vuokran virolaisen pakolaiskalastajan ok:n yläkerran huone-keittiö yhdistelmästä.
    Työpäivä oli 9 tuntinen ja kun erehdyin mainitsemaan Suomen 8:n tunnin työaikalaista niin minulle sanottiin, että mene takaisin sinne Suomees!

    Ruotsi tarvitsi TYÖNTEKIJÖITÄ! Minulla oli työkavereina paitsi suomalaisia ja ruotsalaisia niin myös norjalaisia, tanskalaisia ja saksalaisia.

    Miten kukaan voi olla niin täydellinen ääliö, että etsii yhtäläisyyksiä lähiaikojen ja vielä jatkuvan matutulvan ja meidän Ruotsiin TÖIHIN menemisemme väliltä?!?

    Äänestä

Haastattelussa: "Hallituksen on otettava tosissaan UNHCR:n ilmaisema huoli siitä, että Suomi lähettää turvapaikanhakijoita takaisin kotimaihin joista he ovat paenneet- siitä huolimatta, että he tarvitsevat suojaa, hän jatkaa."

Vai pitäisi ottaa humanitaarinen suojelu vielä uudestaan käyttöön. Entä perheenyhdistämiset? Jos yksi on tullut Suomeen niin tottahan sitten on kutsuttava myös perhe tänne sekä sukulaiset, naapurit, ystävät ja tuttavat. Myös lasten koulukaverit ja heidän sukulaisensa jne. Kyllä he varmasti kaikki tarvitsevat turvaa, kun samassa maassa oleskelevat.

Äänestä

Suomalaisuuden+liitto+(SUOLl)+on+rasistinen+järjestö.+Persujen+hallinnassa+100%.

Äänestä
  • Suoli! ... Olet nero. Upeaa!

    Äänestä

  • Samoin Suomen Sisu (Susi jo syntyessään).

    Äänestä

  • Aah, mikä älykkö!

    Äänestä

  • SuoLen hallituksessa perussuomalaisilla on viime vuosina ollut vahva asema. Vuoden 2013 hallituksessa yhden kokoomuslaisen lisäksi hallituksessa oli vlitettavasti myös yksi toinen ei-perussuomalainen, siis 9/11. Nyt tilanne on hieman parantunut eli kaikki jäsenet ovat perussuomalaisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VALTAPOISIDIOOTEILTA kirjoitti:

https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/243134-suomalaiset-ovat-saaneet-tarpeekseen-hallituksen-epainhimillisesta

Kuinka helvetissä päättävässä asemassa oleva henkilö voi olla niin totaalisen pihalla siitä mitä tavallinen kansa ajattelee?

Tavallinen kansa on

KURKKUAAN MYÖTEN TÄYNNÄ TÄTÄ SAATANAN TURVAPAIKKASIRKUSTA JA LOPUTTOMIA VALITUSKIERROKSIA.

Lähes 100% tänne turvapaikkaa hakemaan tulleet tulivat tänne Ruotsista ja sinnekin lukemattomien turvallisien maiden halki. EIKÖ MIKÄÄN KELLO SOI? HALOO?

Kuinka saatanan tyhmiä voi päättäjät olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu