olen pitänyt yhtä tyyppiä monet vuodet ystävänäni. kysyin sit yhtä neuvoa häneltä pikku auton korjausasiassa, koska tiedän, että hän tietää, vaikka ei ole alalla. se sanoi mulle, että en mä tiedä. ja sit sanoi että, vaikka tietäskin, niin ei kerro, koska jos kertois niin korjaamoyrittäjät ei pärjäis jos tutut miehet neuvois kaikille naisille, missä vika ja korjais niiden autoja. mäkin oon neuvonu sitä monessa asiassa. löin sille luurin korvaan. en tiedä mitä ajatella, kun ei voinut neuvoa asiassa.
voiko tällanen olla oikeesti ystävä
8
415
Vastaukset
Sikailijahan se on. Ei ole enää syytä olla sen kanssa missään tekemisissä.
- autotyttö1
hänessä on paljon sovinistisia piirteitä. sen takia hänellä ei varmaan ole tyttöystävää, koska se ei puolusta naisia, vaan miehiä, vaikka olisivat kuinka väärässä ja epäoikeudenmukaisia naista kohtaan. mutta jos jotakin miestä kohtaan ollaan epäoikeudenmukasia, niin se on hänestä hirveetä. ja itekin se saa neuvoja suunnasta jos toisesta, mut naista ei voi neuvoo. mitä jos kaikki miehet ajattelis samalla tavalla kuin hän. kuka laittas ne ruotuun.saattais olla paljon sinkkumiehiä. miehet pitäs joskus jättää oman onnensa nojaan, eikä neuvoa missään niitä vaikka tiedettäis miten toimia asioissa. sit se haukkuu naisia tyhmiks, jos SILLE sanoo ettei tiedä.
- autotyttö1
se on multa kysynyt, että mistähän sais naisen, mut sen asenne pitää muuttua naisia kohtaan ja paljon. mua se EI SAA. se on jo keski-ikäinen. hankala saada ketään enää tuossa iässä tolla asenteella. kun on sovinisti ja narsistikin. ei se muutu kun on tapoihinsa pinttynyt vanhapoika.
- sdfasafdfsad
It takes two to tango.
- nursisti
Kyllä vastasi epäkohteliaasti sinulle. Ehkä hänellä ei ole hajuakaan asiasta, mutta silti oli huono vastaus. Kannattanee pysytellä erillään hänestä, on ehkä hieman tyhmä. Naiset usein haalivat näitä ressukoita ja luulevat äidinvaistollaan auttavansa heitä, mutta saavatkin itselleen taakan joka on raskas kantaa.
- PelkoAjaa
Tylyys toista kohtaan jotain toisen luonteesta tai onko menneisyydessö tapahtunut jotain joka selittää toisen käytöstä? Itse jos käyttäytyisin jotain kohtaan tylysti, pitäisi menneisyydessä olla tapahtunut jotain anteeksiantamatonta, jota vaikea ymmärtää? Narsistinen käytös minusta kuuluu tähän kategoriaan.
- kaalepbi
Häh, tosi outoo. Joko oli ilkee ja tökerö, tai sitten ei oikeesti tiennyt ja päätti sitten sotkea tietämättömyytensä tuollaiseen höpöhöpökakkendaaliin...
Ei hän ehtisi neuvomaan ja korjaamaan autoja niin paljoa, että jokin autokorjaamo jäisi ilman töitä.
Omia huonoja hetkiä ei ole syytä levittää muihin oli syy mikä tahansa.
Mikäli olet FB:ssä, siellä on Kysy ja saa auton korjaus apua kaverilta-palsta. Siellä kysytään enemmän teoreettista vikaa kuin pyydetään jotakuta korjaamaan autonsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit846014KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3185096Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202648Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei462588Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831822Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031659Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1081471
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191392