MITÄ TEEN IHASTUKSEN KANSSA

Helpme

Okei, nään mun ihastusta huomenna ja tykätään molemmat toisistamme ja uskon että tästä tulee vielä jotain mutta niiinnn.. Mitä teen jos tulee ns kiusallisia tilanteita että ei keksi vaikka puhumista? Tarviin nopeesti vastuksia kiitän etukäteen xd ja btw oon 13 ja jos joku vielä viitsisi kertoa missä kohtaa/millon vois pussata 😛

4

370

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HiljaaHyvääTulee

      Miksi sinulla on tuollainen mahdoton kiirus, jos kerran tykkäätte toisistanne, niin ei se toinen mihinkään karkaa, vaikka et hoppuile noin mahottomasti.
      Oletko mahdollissti se kauniimpi osapuoli?
      Monestihan tilanne on se, kun vaikka mies ihastuu, niin mies haluaa tavata naisen mahdollisimman pian, mutta kiirehtimällä voikin pilata koko jutun.
      Nainen haluaa yleensä tutustua mieheen ja vasta pitkän ajan kuluttua vasta ensimmäista kertaa tavata miehen, kun luottamus on syntynyt ja paremmin tuntee toisensa.

      Niksi ihmiset stressaa näillä hiljaisilla hetkillä, ei niillä pitäisi stressata ja vetää yhteenvetoa siitä, että jos treffeillä ei puhetta tule koko ajan kuin ompelukoneesta, niin joku on vialla ja suhteesta ei tule mitään.
      Eiväthän yleensäkään sen jälkeen, kun seurustelusta on päädytty yhteiseen elämään, niin eihän sielläkään koko ajan puhuta, vaan on paljonkin hijaisia hetkiä.
      Eihän kenelläkään riitä puhumista kuukausikaupalla yhteen mittaan toiselle.
      Kaupungillakin näkee nuoria pareja, jotka liikkuvat yhdessä, mutta eivät juurikaan toistensa kanssa paljonkaan puhu ja silti ovat yhdessä ja rakastavat toisiaan.
      Sosiaalisuudesta on tehty selalinen, että sosiaalisuus on pelkästään jatkuvaa puheen porinaa, jolle ei tule loppua, jollet puhu jatkuvasti, niin sinun ei katsota olevan sosiaalinenkaan.

      Sä olet vielä niin nuori, lapsi vasta, ettei sinulla ole mitään kiirettä, joten etene rauhallisesti.
      Liika kiirehtiminen voi pilata suhteen alkuunsa ja mitä suuteluun tulee, niin miksi sen kanssa pitäsi kiirehtiä. Suuteleminen tulee sitten ajallaan, kun sen aika on.
      Monesti puhutaan, ettei ensimmäisillä trefeille suudella, ehkä toisilla sitten.
      Suuteleminen tulee varmaan sitten, kun luottamus toiseen on saavutettu ja miksi suutelemisella olisi kiirettä, kun pääset suutelemaan ihastustasi, kun hänkin on sinuun ihastunut.

    • Huhui sinähä kirjotit pitkän tekstin kiitos, mutta siis joo tajusinkin tänään että saattapi mennä vielä tovi että päästään ihan pussailemaan (?)
      pidettiin toisiamme käsistä kuitenkin tänään ja ongelmana on vähä se kun molemmat on niin ujoja muuttaa kyllä tää tästä vielä😊

      • HiljaaHyvääTulee

        Se on ihan normaalia, ujous kuuluu 100% osana ihastumiseen, eikä ujoutta kannata hävetä. Yleensähän mies/poika on ujompi, kuin nainen/tyttö.
        Se on ihan hyvä alku, että olette pitäneet toisianne kädestä kiinni, se lujittaa suhdettanne.
        Seuraavaksi voikin jo halata toista ja halaamiseen sisältyy voimakkaita tunteita, koska silloin pääsee jo liki toista.
        Halaamisen jälkeen tai useamman, miltä vaan tuntuu, niin tulee yleensä se ensisuudelma.
        Mutta ei kannata liikaa kiirehtiä, koska kaikki tuo on todellakin odottamisen arvoista.
        Kyllä se ujous hiljalleen väistyy ja ihastumista seuraa kiintymys.
        Siitä se suhde lähtee kasvamaan ja lujittumaan.

        Mä toivon kaikkea hyvää sinulle ja rakkaallesi, pidäthän hänestä kiinni, koska hän on sinulle tärkeä ja sinä olet hänelle tärkeä...


      • HiljaaHyvääTulee kirjoitti:

        Se on ihan normaalia, ujous kuuluu 100% osana ihastumiseen, eikä ujoutta kannata hävetä. Yleensähän mies/poika on ujompi, kuin nainen/tyttö.
        Se on ihan hyvä alku, että olette pitäneet toisianne kädestä kiinni, se lujittaa suhdettanne.
        Seuraavaksi voikin jo halata toista ja halaamiseen sisältyy voimakkaita tunteita, koska silloin pääsee jo liki toista.
        Halaamisen jälkeen tai useamman, miltä vaan tuntuu, niin tulee yleensä se ensisuudelma.
        Mutta ei kannata liikaa kiirehtiä, koska kaikki tuo on todellakin odottamisen arvoista.
        Kyllä se ujous hiljalleen väistyy ja ihastumista seuraa kiintymys.
        Siitä se suhde lähtee kasvamaan ja lujittumaan.

        Mä toivon kaikkea hyvää sinulle ja rakkaallesi, pidäthän hänestä kiinni, koska hän on sinulle tärkeä ja sinä olet hänelle tärkeä...

        Voi että, kiitos paljon !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      118
      5010
    2. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      33
      2762
    3. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      34
      2559
    4. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      28
      2249
    5. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      119
      1590
    6. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      19
      1438
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      9
      1317
    8. Tänään oli

      Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘
      Ikävä
      35
      1143
    9. Ukrainan häviö pitää tunnistaa ja tunnustaa

      Venäjä ei ole vain maa, jolla on suuri hyvin koulutettu ja varusteltu armeija, joka on osoittanut tehokkuutensa Ukraina
      Maailman menoa
      210
      1104
    10. Hukkuu hukkuu

      Mitä houdiineja nämä kun ajaa veteen
      Laitila
      85
      1091
    Aihe