Menettekö samaan pöytään

ÄtmiKysyyNeuvoa

Jos nainen antaa teille pakit, mutta ei ole kuitenkaan sanonut suoraan, ettei halua enää tavata, niin miten menettelette jos,

Saat päähäsi, että menenkin syömään paikalliseen ruokaravintolaan.
Huomaat, että nainen johon olet ihastunut, mutta joka ei halunut lähteä kanssasi ulos syömään okin syömässä juuri siinä ravitolassa juuri samaan aikaan kun sinäkin ja yksin sivupöydässä.
Mitä teet, varsinkin jos huomaat, että nainen on sinut huomannut.
Menetkö samaan pöytään ja kysytkö naiselta, että onko tässä vapaa paikka, voinko tulla seuraksesti syömään???
Vai menetkö viereiseen pöytään vai suosiolla mahdollisimman kaukana olevalle pöydälle syömään?
Jos menet samaan pöytään, niin mitä sanoisit siinä tilanteessa naiselle?

Entä nainen, joka et ole halunut lähteä miehen kanssa ulos syömään, niin jos satut samaan aikaan samaan ruokapaikkaan ja huomaat miehen, joka kutsui sinut ulos syömään, niin liitytkö miehen seuraan, vai menetkö myöskin läheiseen pöytään vai kauimmaiseen.
Mitä nainen sanoisi, jos menisi samaan pöytään syömään?
Minusta tuntuu, että nainen ei mene siinä tapauksessa samaan pöytään, koska kieltäytyi miehen esittämästä pyynnöstä.

7

739

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voit toimia noin tai näin, etkä toimi väärin. Toimimalla niin kuin itse haluat, osoitat, että olet päättävä mies, jolla on terve itseluottamus. Orjailu osoittaa toiselle, että olet epävarma. Se on miinusta.

      Miten nainen käyttäytyy tullessaan ravintolaan sinun jälkeesi, ei ole sinun päätettävissäsi, mutta päätettävissäsi on, että olet aina päättäväinen ja kohtelias. Siis hymyile hänelle.

    • riippuusyystä

      riippuu mistä syystä pakit tuli. Hyvien pakkien jälkeen ei haittaisi syödä yhdessä. Jos on epämiellyttävä syy ja pakkitilanteesta ällöttävä muisto, ei kannata odottaa, että tulee samaan pöytään.

      • ÄtmiKysyyNeuvoa

        Vaikkei pakit olisi tuleet mistään ällöttävästä tilanteesta, niin minä kyllä vähän empisin mennä samaan pöytään istumaan, koska eihän sitä voi tietää, jos nainen ei halauisikaan, että pakit saanut mies tulee samaan pöytään, vaan nainen haluaisi syödä yksin rauhassa.
        Voihan ne pakit olla annettu, jos mies ehdotti tapaamista liian aikaisin ja nainen ei ollut vielä valmist tapaamiseen, mutta nainen saattaa haluta tavata joskus myöhemmässä vaiheessa.
        Voi tulla nolo tunne, jos änkeää samaan pöytään, jossa nainen on, joka antoi pakit, kun ei ole varma haluaako nainen seuraa.
        Ehkä tekisin u käännöksen ruokapaikan ovella, jos huomaisin naisen, joka on antanut pakit, kunhan hän ei minua vain huomaisi.
        Sekin olisi noloa, jos nainen huomaisi ensin ja sen, että tekee u käännöksen, kuin välttelsi naista.
        Voihan sitä mainita naiselle vaikka, että mulle tuli nälkä ja ajattelin lähteä syömään tänne, kun suosittelit minulle tätä ruokapaikkaa.
        Siinä tilanteessa voisi ehkä kysyä, että voinko liittyä seuraasi ja jos nainen suostuu, niin varmaan siinä tapauksessa voisi.


    • suuttuvat

      mulla käynyt useimmin kuin yhden kerran, jos ei haluakaan mitään suhdetta mieheen joka osoittanut kiinnostusta, ja kun itse ei koe samoin, niin miehet !! Lähes suuttuu !! Siis, jo noin heti alkuvaiheessa, kun ei vielä suhdetta, miten sitten, jos oliskin jonkinlainen suhde, joka ei sitten toimisikaan, miten paljon kostoa tulisikaan ??

      • PakkeihinReagointi

        No moni mies reagoi aluksi noin, koska se menee miehen tunteisiin, jos nainen, johon on ihastunut, niin ei olekaan samalla tavalla ihastunut mieheen.
        Kyllä mies vähitellen siitä leppyy ja ymmärtää tilanteen.
        Nainenhan se viime kädessä tekee päätöksen, kenet hyväksyy kumppanikseen.
        Mies on vain aloitteen tekijä, ei lopullinen päätöksen tekijä.

        Nainen voi kokea samanlaisen tunteen, jos nainen on ihastunut syvästi johonkin mieheen, mutta mies ei olekaan yhtään, niin silloin nainen voi kokea samanlaiset suuret tunteenpurkaukset, kuin mies vastaavassa tilanteessa.
        Miehet vaan on paljon useammin vastaavassa tilanteessa, kuin naiset.


    • epäröintiä

      Älä rakenna suhdetta niin, että myyt oman tahtosi. Teet kuten itse tunnet. Mutta tee kuten itse tunnet.

    • Löpöloppu

      Itse varmaan menisin kysäsemään, sopiiko tähän pöytään tulla, jos olisin naisesta edelleen kiinnostunut. Jos en, vaihtaisin varmaan ruokapaikkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      39
      3695
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      99
      1748
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1625
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      53
      1610
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1371
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      30
      1276
    7. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      297
      1176
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1135
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      127
      1031
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      271
      1011
    Aihe