Menettekö samaan pöytään

ÄtmiKysyyNeuvoa

Jos nainen antaa teille pakit, mutta ei ole kuitenkaan sanonut suoraan, ettei halua enää tavata, niin miten menettelette jos,

Saat päähäsi, että menenkin syömään paikalliseen ruokaravintolaan.
Huomaat, että nainen johon olet ihastunut, mutta joka ei halunut lähteä kanssasi ulos syömään okin syömässä juuri siinä ravitolassa juuri samaan aikaan kun sinäkin ja yksin sivupöydässä.
Mitä teet, varsinkin jos huomaat, että nainen on sinut huomannut.
Menetkö samaan pöytään ja kysytkö naiselta, että onko tässä vapaa paikka, voinko tulla seuraksesti syömään???
Vai menetkö viereiseen pöytään vai suosiolla mahdollisimman kaukana olevalle pöydälle syömään?
Jos menet samaan pöytään, niin mitä sanoisit siinä tilanteessa naiselle?

Entä nainen, joka et ole halunut lähteä miehen kanssa ulos syömään, niin jos satut samaan aikaan samaan ruokapaikkaan ja huomaat miehen, joka kutsui sinut ulos syömään, niin liitytkö miehen seuraan, vai menetkö myöskin läheiseen pöytään vai kauimmaiseen.
Mitä nainen sanoisi, jos menisi samaan pöytään syömään?
Minusta tuntuu, että nainen ei mene siinä tapauksessa samaan pöytään, koska kieltäytyi miehen esittämästä pyynnöstä.

7

763

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voit toimia noin tai näin, etkä toimi väärin. Toimimalla niin kuin itse haluat, osoitat, että olet päättävä mies, jolla on terve itseluottamus. Orjailu osoittaa toiselle, että olet epävarma. Se on miinusta.

      Miten nainen käyttäytyy tullessaan ravintolaan sinun jälkeesi, ei ole sinun päätettävissäsi, mutta päätettävissäsi on, että olet aina päättäväinen ja kohtelias. Siis hymyile hänelle.

    • riippuusyystä

      riippuu mistä syystä pakit tuli. Hyvien pakkien jälkeen ei haittaisi syödä yhdessä. Jos on epämiellyttävä syy ja pakkitilanteesta ällöttävä muisto, ei kannata odottaa, että tulee samaan pöytään.

      • ÄtmiKysyyNeuvoa

        Vaikkei pakit olisi tuleet mistään ällöttävästä tilanteesta, niin minä kyllä vähän empisin mennä samaan pöytään istumaan, koska eihän sitä voi tietää, jos nainen ei halauisikaan, että pakit saanut mies tulee samaan pöytään, vaan nainen haluaisi syödä yksin rauhassa.
        Voihan ne pakit olla annettu, jos mies ehdotti tapaamista liian aikaisin ja nainen ei ollut vielä valmist tapaamiseen, mutta nainen saattaa haluta tavata joskus myöhemmässä vaiheessa.
        Voi tulla nolo tunne, jos änkeää samaan pöytään, jossa nainen on, joka antoi pakit, kun ei ole varma haluaako nainen seuraa.
        Ehkä tekisin u käännöksen ruokapaikan ovella, jos huomaisin naisen, joka on antanut pakit, kunhan hän ei minua vain huomaisi.
        Sekin olisi noloa, jos nainen huomaisi ensin ja sen, että tekee u käännöksen, kuin välttelsi naista.
        Voihan sitä mainita naiselle vaikka, että mulle tuli nälkä ja ajattelin lähteä syömään tänne, kun suosittelit minulle tätä ruokapaikkaa.
        Siinä tilanteessa voisi ehkä kysyä, että voinko liittyä seuraasi ja jos nainen suostuu, niin varmaan siinä tapauksessa voisi.


    • suuttuvat

      mulla käynyt useimmin kuin yhden kerran, jos ei haluakaan mitään suhdetta mieheen joka osoittanut kiinnostusta, ja kun itse ei koe samoin, niin miehet !! Lähes suuttuu !! Siis, jo noin heti alkuvaiheessa, kun ei vielä suhdetta, miten sitten, jos oliskin jonkinlainen suhde, joka ei sitten toimisikaan, miten paljon kostoa tulisikaan ??

      • PakkeihinReagointi

        No moni mies reagoi aluksi noin, koska se menee miehen tunteisiin, jos nainen, johon on ihastunut, niin ei olekaan samalla tavalla ihastunut mieheen.
        Kyllä mies vähitellen siitä leppyy ja ymmärtää tilanteen.
        Nainenhan se viime kädessä tekee päätöksen, kenet hyväksyy kumppanikseen.
        Mies on vain aloitteen tekijä, ei lopullinen päätöksen tekijä.

        Nainen voi kokea samanlaisen tunteen, jos nainen on ihastunut syvästi johonkin mieheen, mutta mies ei olekaan yhtään, niin silloin nainen voi kokea samanlaiset suuret tunteenpurkaukset, kuin mies vastaavassa tilanteessa.
        Miehet vaan on paljon useammin vastaavassa tilanteessa, kuin naiset.


    • epäröintiä

      Älä rakenna suhdetta niin, että myyt oman tahtosi. Teet kuten itse tunnet. Mutta tee kuten itse tunnet.

    • Löpöloppu

      Itse varmaan menisin kysäsemään, sopiiko tähän pöytään tulla, jos olisin naisesta edelleen kiinnostunut. Jos en, vaihtaisin varmaan ruokapaikkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      318
      3750
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2058
    3. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      100
      1703
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1674
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      109
      1422
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1215
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1156
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1123
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      964
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      74
      894
    Aihe