Afrikassa harrastetaan valkoisten kansanmurhaa

13249
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tottakai annamme kehitysapua. Meillä on valkoisen miehen taakka ja maksamme siirtomaa-aikaista velkaamme Afrikan ihmisille.

1Äänestä
  • Kaiken lisäksi kyseessä on positiivinen kansanmurha. Siis hyvä asia.

    Äänestä

  • Näin opetettiin aikoinaan. Nyt epäilyttää olisiko siellä asiat sen paremmin vaikka ei yksikään valkoinen olisi sinne nenäänsä pistänyt. On siellä nyt jo ollut mahdollista itsekin jotain saada aikaan. Vai lamauttaako sosiaaliapu siellkin kuten täällä sanotaan sen vaikuttavan

    Äänestä

  • No eiköhän tuota kehitysapua ole annettu jo useita kymmeniä vuosia ja ainut tulos väestäräjähdys ja sen roiskeiden leviäminen Eurooppaan asti. Että silleen.

    1Äänestä

Sitähän ne mustat rasistit harrastelee siellä. Eipä taida edes satojen biljoonien kehitysapu tuohon vaikuttaa, joten jäähyväiset afrikalle nyt ja heti.
Eläkööt omillaan. Kyllä siellä viljelysmaita piisaa silmänkantamattomiin.

1Äänestä

Takaisin savimajaan, pelkkää kehitystä taaksepäin. Zimbabwen maatalous meni aivan maihin eikä mitään otettu opiksi.

1Äänestä
  • No Zimbabwe oli Afrikan suurin viljan tuottaja ja viejä maa, nyt pelkkä persläpimaa.
    Että silleen.

    1Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    No Zimbabwe oli Afrikan suurin viljan tuottaja ja viejä maa, nyt pelkkä persläpimaa.
    Että silleen.

    Muistan kun tästä Zimbabwen tilanteesta oli jopa ihan valtamediassa omat uutisoinnit. Oli jopa dokumentti jossa haastateltiin yhtä mustaa työnjohtajaa kun valkoiset maanomistajat oli surmattu tai ajettu pakosalle. Työnjohtaja sanoi että kukas ne työt nyt tekee ja oikeassahan tämä oli että ei kukaan. Kun valkoinen työnjohto on poissa niin mitään ei tapahdu. Siellä piti koko ajan katsoa työporukan perään.

    Äänestä

Höh, eihän nää valkoiset siellä ennenkään ole töitä tehneet. Mustat siellä työt tekee ja valkoiset Buurit istuu terassilla kaljaa lipittäen.
Turistejahan Buurit on aina Afrikassa olleet, vai luulitteko te että ne olis jotain albino aboriginaaleja?

1Äänestä

Tilanne on ollut siellä jo 20 vuotta päällä. Valkoisia on raiskattu, kidutettu, murhattu isoja määriä.

Jokaisella herää kysymys: miksi USA:n poliisiampumisia uutisoidaan, mutta ei Etelä-Afrikan valkoisten kidutuksia ?

No siksi, että sairasmieliset suvakit saavat jatkaa rasismilässytystään, joka on tähdätty vain omaa kansaansa vastaan.

Jotta haittamaahanmuutto saa jatkua ja valkoisten hävityspoitiikkka.
Kyse ei ole vastuusta, taakanjaosta, vaan sairaasta ohjelmasta, Galerkisuunnitelmasta, mielettömyydestä valkoisia kohtaan.

Äänestä

Älkää tukeko rasismia enää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


cgbccbcb kirjoitti:

älä anna rahaa enää kehitysapuun vai tuetko rasismia.

https://www.kansalainen.fi/tuhannet-etelaafrikkalaiset-valkoiset-pyrkivat-pakolaisiksi-yhdysvaltoihin/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu