https://www.finder.fi/Autoliikkeitä/J Rinta-Jouppi Oy/Seinäjoki/yhteystiedot/141573 Rintajouppikin tehny viime vuosina 25miljoonaa voittoa. Turha kenenkään länkyttää et olis huonot katteet. Taitaa kikuli-kiat myydä ja tuottaa aika kivasti:)
Autokaupassa kauheat katteet!
Kikulikia
8639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tarjoavat hyvityksenä suurin piirtein puolet siitä mitä laittavat saman pyynniksi. Kaupantekijäisinä uuteen saa kestovahaa sun muuta, jotka kaikki lisätään uuden hintaan. Näkyy tarjouksesta. Aika erikoinen käsitys kaupantekijäisistä. Meidän kylällä kaikki ostavat autonsa muualta kuin oman kylän R-J:ltä. En tiedä keiden kanssa käyvät kauppaa, kun eivät pyllähdä.
Olen kysynyt rintajoupilta hyvitystä joskus ja ollut huonoin kaikista ikinä. Uudesta volvosta josta maksoin 58tuhatta ja ajoin 12 tuhatta. Kysyin hyvitystä rintajoupilta niin olikohan 36tuhatta😄😄😄 otti niin paljon päähän että haukuin myyjän kunnolla. Sain volvosta sitten lopulta 18 ajettuna myöhemmin 49500e vaihdossa.
Hullut maksaa ja viisas pyytää
Itse autoa vaihtaessani huomasin että Rintajuipin hinnoissa liikaa pyyntiä. Esim Toyota on täysin yliarvostettu ja kallis.
Vantaan joupilla automyyjä ilmoitti ettei heillä ole mielenkiintoa ottaa vaihdossa kolmea vuotta taksikäytössä ollutta autoa uuteen kiaan. Sanoi että kannattaa myydä itse suoraan, eikä tehnyt edes sitä huonoa tarjousta. Enpä jaksanut, joten kävin sitten Delta autossa sen ostamassa.
En kyllä uudestaan varmaan mene kyselemään, vaikka suoraostoa suunnittelisin.
Ei ole pitkä aika kun Skoda maksoi tehtaalta noudettuna 1970 euroa.
Niin,+näillä+"kauheilla+katteilla"+autoliike+saattaa+tehdä+1%-5%+voitollisen+tuloksen.
Kaikki+mikä+näyttää+katteelta+ja+voitolta+pöljäkkeelle,+ei+sitä+kuitenkaan+ole+todellisuudessa.
Eihän kaupallinen yritys voi olla mikään sosiaalitoimisto. Jos et halua tehdä autokauppaasi jossain määrätyssä liikkeessä, jätä ostamatta. Onhan noita jobbareita Hyrylä pullollaan, jos iso liike ei kiinnosta.