Voiko hiukset lähteä raapimalla

Mulla on siis jo ehkä vuoden kuittanu aika paljon kalloon ja siis en tiä tossa hiusrajas on jotai finnejä tai sen tapasia punasia ja ne kutittaa paljon mut mul on myös niinku takaraivoo ja niskan hiusrajaa et mitä tarkottaa. Oon 14v murrosikä alko joku 1,5 vuotta si
2204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nii on siis takaraivoon ja niskan hiusrajan johonki korvasta keskelleppäin kutittaa.

Äänestä

Pyydä jotain tarkkanäköistä tarkistamaan ettei sinulla ole täitä. Purema kirpaisee ja kutisee ja siitä jää punainen jälki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokupoikavastakkaapliis kirjoitti:

Mulla on siis jo ehkä vuoden kuittanu aika paljon kalloon ja siis en tiä tossa hiusrajas on jotai finnejä tai sen tapasia punasia ja ne kutittaa paljon mut mul on myös niinku takaraivoo ja niskan hiusrajaa et mitä tarkottaa. Oon 14v murrosikä alko joku 1,5 vuotta si

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu