Missi ei saa lapsia

1126
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eihän hän ole lapseton, yhdessä heillä on jo yksi yhteinen lapsi.

Sekundaarinen lapsettomuus on aika yleistä. Kokonaan lapsettomista se tuntuu helposti epäreilulta, että jollain on jo yksi eikä se "riitä", kun heillä ei ole yhtään. Kriteerit? Mjaa, ehkä liian stressaava elämä tekee osansa ja ikä. Kuka tietää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pillujen--asiantuntija kirjoitti:

https://www.mtv.fi/tv/ohjelmat/kaunis-elama/uutiset/artikkeli/ex-missi-karita-tykka-avautuu-lapsettomuudestaan-lasta-ei-kuuluu-ei-nay-ja-odotat-joka-kuukausi/6798046

Onko kriteerit miehelle liian korkeat kun missi on jo noin vanha ja lapseton?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu