Olen nyt jo eronnut nainen. Mielessä on entisen kumppanin väkivaltainen käytös minua kohtaan. Vajaa vuosi sitten oli ensimmäinen pahoinpitely, joka kesti pitkään noin 2 tuntia. Seurauksena murtumia kasvoihin ja mustelmia. Lääkärin paperit on asiasta. Mies vaikutti aidosti katuvan tekoaan ja lupasi ettei toistu. Eikä vastaavanlaista ole tapahtunut. Kuitenkin myöhemmin miehen puhelimesta löytyi useitavideoita, joita oli kuvannut pahoinpitelystä. Miks ihmeessä, nauttiiko se saadessaan katsoa niitä vai mikä hemmetti laittaa tuollaista tekemään?
Käytös ollut muutenkin epävakaata enkä jaksa uskoa muutokseen. Viimeisimmän riidan päätteeksi pistin miehen lähtemään. Suuttui ja hajotti asunnosta tavaroita, viskoi omansa ulos ja väkivallalla pelotellen laittoi minut keräämään ne pihalta. Melko sairaalta tuntuu.
Tiedän, että näillä palstoilla väkivallan uhria vähintään syytellään, enkä nyt ole sellaista vaan sitä mielipiteitä siitä onko ko henkilö jotenkin taipuvainen sadismiin. Oma mielipide on, että riidalla selvitetään erimielisyydet, mutta riitatilannetta ei pitkitetä ja kiduteta toista.
Väkivaltainen vai sadisti?
Iljins
1
363
Vastaukset
- kamlaamenoa
Mies on väkivaltainen sadisti. Hirviö!
Toivottavasti tuo peto on totaalisesti historiaa sinun elämässäsi. Sinuna menisin itsepuolustuskursseille. Ei maksa maltaita ja saat fantastista taitoa kyetä puolustamaan itseäsi, ei vain entistä petoa vastaan vaan, jos olet pahoinpitelijoiden mangneetti, tarvitset tuota oppia tulevaisuudessakin!!! Aivan kaiken varalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011621
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581031Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61906
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11790Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t267782Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75727Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61722Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721