Tavis naisille ei kelpaa tavis mies

Tavallinen-tapaus

20

608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pitääölämiss

      kauniille naiselle ?!

    • Taija44

      Miehet ovat kyllä useimmin todella taviksia kuin naiset! Ilmoituksesta ja miehestä harvemmin saa mitään irti.

      • Sisällötöntä

        Riippuu siitä mitä taviksella tarkoittaa. Aika monien naisten mielestä täällä olevien keskustelujen perusteella tavis onkin yllättäen se mukava mies, joka miellyttää.

        Ilmoituksen tarkoitus on herättää kiinnostus. Lyhyesti turhia selittelemättä. Harvinaisia ovat naistenkin ilmoitukset, joista löytyy merkittävää tietoa. En ainakaan minä sellaisille profiileille usein eksy. Ehkä heidän maailmansa pyörii enemmän muiden kuin liikunnallisten asioiden ympärillä. Monet kirjoittavat muutaman rivin, mutta se varsinainen sisältö on lyhyesti: haluan löytää mukavan miehen. Ehkä kannattaisi enemmän keskittyä omista kiinnostuksista kirjoittamiseen kuin vaatimusten luettelemiseen. Monesti kiinnostuksen herättämiseen riittää tunnolliset vastaukset perustietoihin. Mutta lisäselityksistä on aina apua, ne saavat jotkut kiinnostumaan, ja estävät toisaalta turhia yhteydenottoja.


      • Viestejäkiitos
        Sisällötöntä kirjoitti:

        Riippuu siitä mitä taviksella tarkoittaa. Aika monien naisten mielestä täällä olevien keskustelujen perusteella tavis onkin yllättäen se mukava mies, joka miellyttää.

        Ilmoituksen tarkoitus on herättää kiinnostus. Lyhyesti turhia selittelemättä. Harvinaisia ovat naistenkin ilmoitukset, joista löytyy merkittävää tietoa. En ainakaan minä sellaisille profiileille usein eksy. Ehkä heidän maailmansa pyörii enemmän muiden kuin liikunnallisten asioiden ympärillä. Monet kirjoittavat muutaman rivin, mutta se varsinainen sisältö on lyhyesti: haluan löytää mukavan miehen. Ehkä kannattaisi enemmän keskittyä omista kiinnostuksista kirjoittamiseen kuin vaatimusten luettelemiseen. Monesti kiinnostuksen herättämiseen riittää tunnolliset vastaukset perustietoihin. Mutta lisäselityksistä on aina apua, ne saavat jotkut kiinnostumaan, ja estävät toisaalta turhia yhteydenottoja.

        Mielestäni varsinainen tutustuminen alkaa vasta kun kirjoitellaan, joten ei profiilissa tarvitse olla paljoa tietoa, jotain vain, mikä herättää kiinnostuksen. Mulla oli kuvaton profiili, ei mitään kuvausta ja pari vartalon mittaa, niin tuli runsaasti viestejä...


    • Asianwomen

      Niinpä. Tuo on todellinen ongelma. Naiset odottavat liikoja ja luulevat itsestään liikoja. Siksipä monet miehet lähtevät Thaimaaseen naisen hakuun ja myös monet muuttavat sinne.

      Suomeen on syntynyt kahden kerroksen väkeä. Vaikka onnellisuustutkimuksissa Suomi saa hyvät pisteet, on todellisuus aivan toinen. Onnettomat harvoin nimittäin jaksavat osallistua mihinkään kyselyihin. Siksi pahaa oloa ei tutkimuksissa havaita.

      Tarvittavat tiedot onnellisuuteen ja rakkauden löytämiseen ulkomailta löytyy täältä: http://www.asumaanulkomaille.fi/deittisivustot/

      Itse ainakin kannatan Aasiaan lähtöä ja oman onnen etsimistä. Suomesta ei tavis miehet naista löydä. Aasiassa on suotuisa ilmasto, hyvä ruoka ja kauniit naiset.

      • Vaimorahalla

        Tervemenoa, emme jää kaipaamaan....


      • Mies19899
        Vaimorahalla kirjoitti:

        Tervemenoa, emme jää kaipaamaan....

        Pitikö olla loukkaus vai mikä? Tämä jaksaa huvittaa aina vaan. Kun aina vaan suurempi osa miehistä vaihtaa deittailun länsimaisten naisten kanssa ulkomaalaisiin, selibaattiin tai vaikka seksileluihin, te ihan oikeasti luulette että teille jäävät ne parhaimmat urokset? Luulossa on hyvä elää.


    • kutosen-mies

      Harmi kun juusokin olisi varmaan tosi mukava mies mutta kutosen naiset nirsoilee ja vaatii kympin miehiä eikä luonteella ole tänä päivänä mitään merkitystä. Juusokin sanoo että naiset kiinnostuu pahoista jännämiehistä jotka hakkaa naisia.

    • Kiltti-ja-Kunnollinen

      Ihan tuttu juttu. Juuso ei pääse parisuhteeseen koska naisten luulee itsestään ihan liikoja. Tinderi ja muut palvelut teki naisista täydellisiä ja miehistä rumia. Rikollinen väkivaltainen mies kelpaa naisille sekunnissa kuten on lehdistäkin saanut lukea mutta kiltti kunnollinen juuso ei kelpaa koska on tylsä.

      • Rakastettuolen

        Kiltti ja kunnollinen on ihana mies. Sellainen mies hellii ja rakastaa naistakin aivan parhaiten. Minulla on sellainen.


    • Miksi pitää olla tavis ja kulkea toppatakissa. Kasvattaa pitkät hiukset ja ostaa edes kunnon takin ja kengät. Pyytää pari naista mukaan baariin pitämään hauskaa iltaa. Naiset kiinnostuu ja niitä on jonoksi asti. Ei ne välitä yksinäisistä kaljankittaajista. Jos menet baariin yksin niin saat yksin ollakin jos et suutasi osaa avata.

    • tavismies-42

      90% naisista taviksia eikä niille kelpaa tavis mies. On se vaikeaa täällä suomessa tutustua naisiin koska ovat todella pinnallisia. Missään muualla ei ole niin pinnallisia naisia.

      • fghjklö

        Panostaisit ulkonäköösi, oletko ylipainoinen? Oletko liian nirso?

        Tilastojen mukaan suurin osa miehistä löytää kumppanin. Ilman naista jää vain mielenterveysongelmaiset ja erittäin rumat miehet.


      • Mies19899

        Laitatko linkin siihen tilastoon. Kannattaa huomioida myös se että joillakin miehillä on kriteerejä. Minullakin voisi olla vaikka useita kumppaneita, mutta en huoli itseäni painavampia ja lapsen kanssa tulevia...


    • iytgjlljgfchjhhjh

      Eiköhän tuokin junnu lähinnä nyhjötä nurkassa tai kotonaan hiljaa ja manaa kun aktiiviset "jännämiehet" saavat naisia.

    • hgffgh

      Parisuhteeseen kykenevät ovat parisuhteessa. Jos eroavat, osaavat olla yksinkin vuoden ,pari. Sen jälkeen on taas ehjempi rakastamaan. Jos yksin oleminen tuntuu hyvältä, on yksin.
      Se tavallinen mies on juurikin paras, ainakin minulle. Ei ulkoisesti täydellinen, sisäisesti lähelle sitä. Ei mitään ihmissuhdepeliä tai itsensä korostamista, mies, jonka kanssa elämä on parempaa kuin yksin.

    • Sörsselssön50

      Tavis tantat vaatii pitkää komeaa miestä.

      • TavisN

        Höpö, höpö. Moni tavis tantta haluaa, että miehellä on myös oma tahto ja mielipiteitä. Harva nainen haluaa perässä vedettävän miehen. Monesti tuo kiltti ja kunnollinen tarkoittaa juuri sitä. Pari itseään kiltiksi kuvailemaa olen treffannut ja tähän lopputulokseen tulin.


      • Mies19899

        Ei paljoa tahtoa ja mielipiteitä säteile kun katselee urheilullisen näköistä miestä itseään painavamman "naisen" seurassa... Nimenomaan noita perässä vedettäviä teille jää kun ne oikeat itseään arvostavat miehet tajuavat mikä meininki tässä maassa on.


    • Tavismies42

      Tuollaista se on deittailu. Tavis naisille ei kelpaa tavis miehet ja sitten ihmetellään miksi lapsien syntyvyys on alhaisin 100 vuoteen. Naiset haluaa niitä momeimpia julkkis miehiä eikä muut kelpaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      561
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe