Naisten lähestyminen on vaikeaa. Arkielämässä naiset eivät ole suopeita miesten tutustumisyrityksille. Työpaikalla tehdyt yritykset ovat helposti seksuaalista häirintää ja johtavat työpaikan menetykseen.
Mutta kun juo viinaa ja lähtee yökerhoon bailaamaan säännöt muuttuvat. Kännissä voikin huoletta tutustua naisiin ja parisuhdekin voi alkaa.
Raitis mies sulkee itsensä tämän ulkopuolelle ja jää yksin.
Naisten lähestyminen
12
285
Vastaukset
- Normaalimies--
Niinhän se on nykysin, että raitis mies jää yksin nykysin. Sain kyllä töistä yhdesti selvinpäin naisen numeron, mutta sen kanssa loppu viestittely nopeesti.
Baarissa oleva sinkkunainen on monesti "haku päällä", joten lähestyminen on helpompaa. Humalainen nainen on muutenkin turhan helppo saalis, eli hutsu.
Töissä oleva nainen taas keskittyy töihinsä, ei parin saamiseen. Jos ajatellaan vaikka asiakaspalveluammatissa olevaa naista, montako miestä hän mahtaa työpäivän aikana tavata? Alkaako kenties kaupan kassaa ärsyttämään ukkojen muka-hauskat-kommentit? Onko ne ehkä kuultu jo sen yhden päivän aikana kymmeniä kertoja? Miksiköhän hän ei lämpene just minulle? Koska hän on nirso vittupää, eikä ymmärrä tasoaan.
Samassa työpaikassa oleva sinkkunainen juttelee kaikkien muiden miesten kanssa, mutta ei minun. Miksi? Syy ei voi olla siinä, etten ole hauska ja kiinnostava keskustelukumppani. Syy ei myöskään voi olla epätoivoinen yritykseni uida liiveihin. En usko syyksi myöskään sitä, että naisten keskuudessa suosittu Pekka, vaikka onkin varattu ja keskustelee naisten kanssa rennosti ja liikaa yrittämättä, voisi jotenkin olla parempaa kahviseuraa kuin minä. Ei, syynä on se että nainen on nirso vittupää, eikä ymmärrä tasoaan. Tai sitten se on lepakko.- viinamies
Siksi kannattaa juoda viinaa ja käydä yökerhoissa bailaamassa. Muutoin jää yksin ja viettää elämänsä ilman perhettä ja jälkikasvua.
- Normaalimies--
viinamies kirjoitti:
Siksi kannattaa juoda viinaa ja käydä yökerhoissa bailaamassa. Muutoin jää yksin ja viettää elämänsä ilman perhettä ja jälkikasvua.
Mut täytyy olla rahaa juoda kunnolla! Muuten ei ole mitään järkeä lähtee viihteelle.
viinamies kirjoitti:
Siksi kannattaa juoda viinaa ja käydä yökerhoissa bailaamassa. Muutoin jää yksin ja viettää elämänsä ilman perhettä ja jälkikasvua.
Juomallako sen perheen perustaa? Enpä usko. Perheen ja muijan saa kyllä lähtemään juomalla, jos oikein yrittää. Mutta jos sulle kelpaa juoppo pubiruusu ja onnellisena lähdet parisuhteeseen sellaisen kanssa, niin omapa on valintasi. Itse en ole niin epätoivoinen koskaan ollut, että tuollaiseen suhteeseen tyytyisin.
- viinamies
Raitis mies ei saa minkäälaista naista eikä perusta perhettä. Viinaa juova mies tapaa naisia yökerhossa ja perustaa perheen. Sitten kun nainen on löytynyt voi vähentää viinanjuontia.
- sdfsdfsfwefwefwefwef
Juu ei tuostakaan nillityksestä uskoisi ettet olisi kiinnostava ja hauska keskustelija.
viinamies kirjoitti:
Raitis mies ei saa minkäälaista naista eikä perusta perhettä. Viinaa juova mies tapaa naisia yökerhossa ja perustaa perheen. Sitten kun nainen on löytynyt voi vähentää viinanjuontia.
Helpostikin raitis mies saa seuraa ja perustaa perheenkin. Viinamiehet taas jäävät lähipubin vakiasiakkaiksi itkemään baarimikolle, miten elämä on epäreilua.
sdfsdfsfwefwefwefwef kirjoitti:
Juu ei tuostakaan nillityksestä uskoisi ettet olisi kiinnostava ja hauska keskustelija.
Tästäkin kommentista huokuu kauas, ettet ymmärtänyt pointtia lainkaan.
- tajusimme
elämänpeli1 kirjoitti:
Tästäkin kommentista huokuu kauas, ettet ymmärtänyt pointtia lainkaan.
Kyllä kaikki tajusivat pointin.
- Atm-poikuustallella
Kerran olisin saanut mutta nainen oli niin kännissä etten alkanut sohimaan. Harmittaa mutta jos nainen olisi ollut selvä niin ei se varmaan olis antanut kuitenkaan. Kännissä voi saada ikään kuin tuurilla mutta jos nainen on selvinpäin niin ei saa.
- Viinamies--
Naiselle kun tarjoo viinaa baarissa niin saa pillua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422442Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423012014- 221826
- 241605
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘241445- 431338
- 1001329
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391285Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta371181- 361046