Merkelin valtakausi pitenpi kuin Putinin!

Miksi media valehtelee Putinia liian pitkästä vallasta,opetelkaa laskemaan ees sielä YLEn studiossa kun ette Putinistakaan mitään tiedä.
10127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
Aloittaja

YLEn vaalituutiset olivat taas täyttä juutalaisprobagandaa,Putinia haukuttiin minkä kerettiin ilman mitään varsinaista näyttöä.
Entinen konsulikin oli täysin lännen aivopesemä

Äänestä
  • Aloittaja

    Krimin pelastusoperaatio esitettiin puhtaasti lännen saneleman probagandakoneiston sivuilta ja olihan se Timppakin sinne laitettu ruikuttamaan muka oikein ulkoministerinä

    Äänestä

  • Aloittaja

    kissamies57 kirjoitti:

    Krimin pelastusoperaatio esitettiin puhtaasti lännen saneleman probagandakoneiston sivuilta ja olihan se Timppakin sinne laitettu ruikuttamaan muka oikein ulkoministerinä

    kikaan ylen väestä ei huomannut että kommunistien presidenttiehdokas oli naamaltaan kuin Stalinin kopio,mutta kyllähän sekin YLElle olisi käynyt.YLE seuraa lännen oppia,heikko Venäjä hyvä Venäjä,vahinko vaan että se ei ole näin gentlemannit.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Ihan meinasi unohtua se Junkeri sinne Binkeriin,mahtaakohan olla vielä elossa tai tajuissaan,toivotaan että Jyke vaihtaa vaipat ja elää vielä sata vuotta ettei EU hajoo

    Äänestä

Onks tää jotain trollitehtaan matematiikkaa tää jolla Merkelin valtakausi saadaan laskettua Putlerin vastaavaa pidemmäksi?

Äänestä
  • No, Merkel on olut vuoden pitempään liittokanslerina, mitä Putin pressana. Putin pressana nyt 14v (ensimmäiset kaudet olivat vaan 4 vuotisia), Merkel liittokanslerina 15v. Putin tulee kyllä ohittamaan Merkelin tuossa suhteessa, Merkel tuskin on enää 6v vallassa.

    Äänestä

  • noinseon kirjoitti:

    No, Merkel on olut vuoden pitempään liittokanslerina, mitä Putin pressana. Putin pressana nyt 14v (ensimmäiset kaudet olivat vaan 4 vuotisia), Merkel liittokanslerina 15v. Putin tulee kyllä ohittamaan Merkelin tuossa suhteessa, Merkel tuskin on enää 6v vallassa.

    - Merkelille tulee marraskuussa vasta 13 vuotta täyteen liittokanslerina

    - Putleri oli käytännössä Venäjän johtaja myös Medvedevin presidenttikauden. Vain apina kuvittelee, että Medvedev oli Venäjän todellinen johtaja.

    Putleri on siis ollut vallassa nyt 18 vuotta, Merkel vasta 13 vuotta.

    Äänestä

Merkel ei ole presidentti.

Äänestä

Kumma ettei kelpaa vaaleilla valittu presidentti kun EUn johtajasta ei käydä mitään vaaleja.
EU on maailman epädemokraattisin tekele.

Äänestä

No mutta onhan Merkel pitempikin kuin putiini, Venäjän Napoleon!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kissamies57 kirjoitti:

Miksi media valehtelee Putinia liian pitkästä vallasta,opetelkaa laskemaan ees sielä YLEn studiossa kun ette Putinistakaan mitään tiedä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu