onko muut huomannu että firmat on ulkoistanu työhaastattelut, ne laittaa headhunterit etsimään halpoja työntekijöitä, enää ei pääse neuvottelemaan palkkasta oikean työnantajan kanssa vaan välissä on joku välikäsi joka karsii palkkatietoiset pois ... ?! wtf , mitähän vittua
työhaastattelussa kerjääminen viety...
kingis
3195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Työelämä on kuollut ja kuopattu ei tule enää normaaleja työntekijöitä firmoihin kun kusetus on yleistynyt niin älyttömyyksiin asti ja monetkaan ihmiset eivät enää edes hae töihin. Tämä ilmiö on jo nyt tapahtunut, niin myös minunkin kohdallani.
Itse en edes vaadi työstä palkkaa. Pelkällä kahvilipulla teen töitä mielelläni. Lounassetelillä teen jo ylitöitäkin normityöpäivän päälle.
Maksaisin siitä että saisin käydä töissä, kokkareiden aivopesu on mennyt minuun niin hyvin jo läpi. Eli 9 egee päivä 518 euroa/kk työmarkkinatukea ja 100 km työmatka suunataansa, omalla autolla tietenkin sekä 3 vuorotyötä missä myös lauantait mukana ja päivystystä puhelimen ääressä myös pliis... pyydän...mitä enemmin paskaa sen tyytyväisempi työtön.
Tämä on sitä kannustamista työttömälle mutta herroille asia hoidetaan rahalla ja vain ainoastaan rahalla.