mulla on pajero 2,5td vm87 hehkutus aika tosi lyhyt n,5sek kylmänä saa aika pitkään sahata hehkut on syksyllä tarkastettu mikä olisi hyvä tapa käynistää kylmänä? lämpösenä lähtee heti
pajeron käynistys
pajero 87
61196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eipä vielä oo tullu kuntoon paikat onkohan siellä semmonen rele eli joku eli vastaava joka tunnistaa hehkuajan lämpötilasta. On pelannu niin hyvin itellä nii ei oo tarvinnu niihin perehtyä tarkemmin vaan tuskin on haittaa siitä jos hehkutat useemmin peräkkäin.
Koeile painaa vähän kaasua jos ei auta niin rikastinta
missä kohtaa pajeroa on rikastin? en löydä kun ratin alta käsikaasun
Pajerossa on vaan köyhdytin
No niin. Veikkaampa, että koneeseen on laitettu nk. tarvikehehkut. Näiden lämpeämisnopeus ei ole samaa luokkaa kun alkuperäisten ngk:n valmistamien Mitsu genuine parts hehkujen. Tulpat erottaa mm. siitä että ne ovat hopean väriset eivät kullan/messingin kuten sinulla luultavasti.
Jotain vikaa on.
Koitapa seuraavalla kylmäkäynnistyskerralla hehkuttaa se sama 5 sek. suoraan paksulla kaapelilla akun navasta hehkujen kiskoon, jos ei lähde paremmin, niin hehkuissa on vikaa tai ne väärät.