children of bodom on best

children of bodom on parempi kun metallica ja kilpi. Kenen mielestä joo ja kenen mielest ei jättäkää palautetta.
171029
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

parempi kuin metallica ja kilpi ? miksi just noi kaks joutu vertailuun..?

kyllähän cobin äijille pitää hattua nostaa, vaikka en ite sitä kuuntelisikaan kovin mielelläni. everytime i die kyllä jaksaa kuullostaa hyvältä vieläkin.

ei varsinaisesti herätä minkäänlaisia tunteita kuitenkaan.

Äänestä

Eiks yks topicci riittäny kyseisestä aiheesta? Osasit sentään kirjottaa COB:in nimen oikein tälläkertaa...

Äänestä

Et varmaan ole tosissasi? ja tarkotan tämän nyt ihan asiallisena kysymyksenä.

Äänestä
  • voihan hänen mielestään Children of Bodom olla parempaa kuin Metallica ja Kilpi? Minunkin mielestäni on. En ole koskaan Metallicaan rakastunut, vaikkakin se soi stereoissakin joinain päivinä ja Kilpi tuhoaa tärykalvoni. Children of Bodomia jaksan kuunnella silti ihan kiitettävästi.

    Äänestä

  • hmmm kirjoitti:

    voihan hänen mielestään Children of Bodom olla parempaa kuin Metallica ja Kilpi? Minunkin mielestäni on. En ole koskaan Metallicaan rakastunut, vaikkakin se soi stereoissakin joinain päivinä ja Kilpi tuhoaa tärykalvoni. Children of Bodomia jaksan kuunnella silti ihan kiitettävästi.

    Mietipä sitä. "kenen mielestä ei, kenen mielestä joo?" Ihan kuin pieni lapsi.

    -kyl mansikka tikkali vaa on parempi ku mikään appeltsiini tikkali! (Aleksi 5wee)

    Äänestä

  • Blaah kirjoitti:

    Mietipä sitä. "kenen mielestä ei, kenen mielestä joo?" Ihan kuin pieni lapsi.

    -kyl mansikka tikkali vaa on parempi ku mikään appeltsiini tikkali! (Aleksi 5wee)

    Kai Aleksi 5v saa tehdä täälä yhtälailla kysymyksiä kuin Martti 30v?

    Äänestä

Miten just kilpi ja metallica?
On CoB ainaki parempi ku kilpi, mutta metallicaa en menis haukkuu huonommaksi.

Äänestä

children of bodom on yks parhaimmist bändeist. metallical on kyl tosi upeit biisei niinku vaik joku nothing else matters(kirjotinkohan sen nyt oikein...)ja sä nimimerkil blaah, äläpäs "kiusaa" klonxzua... :D

Äänestä
  • että COB on parempi kuin Metallica vaikkaikin COB on ihan mukava bändi niin kyllä Metallica sen aina hakkaa.

    Äänestä

Nimenomaan - teineille suunnattua mukahurjaa tiluliluheviä. Erinomainen esimerkki Nightwishin kanssa mikä on vialla suomalaisessa metalliscenessä.
Ja nyt varmasti joku sanoo että "kun se Laiho on niin hyvä kitaristi", niin siihen sanon että tekniikka on aina opeteltavissa, ja oikeassa metallissa sillä soittotaidolla ei niin hirveästi ole väliä, kunhan riffeissä on ruhjovaa voimaa ja asennetta. Yhtään hyvää riffiä en ole koko bändiltä kuuullut.

Äänestä
  • No perkules sentään. Kyllä Bodomilla niitä tapporiffejä on vaikka muille jakaa!! Se huono puoli vain että ne kitara melodiat ja kosketinsoolot ja kitarasoolot... Niitä on jo niin paljon että sitä "musiikkia" itseään ei enää erota.

    Merkit on kyllä ollu sellasia että Cob menis koko ajan rankempaa/rockimpaan/parempaan suuntaan.. Trashed, lost & Strungout Ep:tä tarkoitin. Jää nähtäväksi mitä uusi levy tuo tullessaan.

    Ite olen kyllä jo kyllästyny Needled 24/7 kaltaisiin melodia, melodia, riffi, melodia, melodia "hitteihin". Voiko sitä enää tyhmemmin sanoa?

    Äänestä

  • thegodofallmortal kirjoitti:

    No perkules sentään. Kyllä Bodomilla niitä tapporiffejä on vaikka muille jakaa!! Se huono puoli vain että ne kitara melodiat ja kosketinsoolot ja kitarasoolot... Niitä on jo niin paljon että sitä "musiikkia" itseään ei enää erota.

    Merkit on kyllä ollu sellasia että Cob menis koko ajan rankempaa/rockimpaan/parempaan suuntaan.. Trashed, lost & Strungout Ep:tä tarkoitin. Jää nähtäväksi mitä uusi levy tuo tullessaan.

    Ite olen kyllä jo kyllästyny Needled 24/7 kaltaisiin melodia, melodia, riffi, melodia, melodia "hitteihin". Voiko sitä enää tyhmemmin sanoa?

    Bodomilla on kyllä sekä hyviä että karmeita riffejä ja melodioita. Eikä ne sille voi mitään että kaikki teinixit heitä kuuntelee ja Buudumin kuuntelu on nykyään niin trendikästä =).. Hyvä vaan että pystyvät ittensä elättämään musiikilla!

    Äänestä

bodom on koko universumin paras bändi nightwish jää keppanasti toiseks bodomille tilaa maailmalla ja ostakaa trashed lost and... dvd se on paras

Äänestä

Kyllä vain, COB on kieltämättä loistava bändi. Joku taisi sanoa että "muka rankkaa teinix heviä"?? Nooh, katsokaas vaikka näitä COB:n keikkoja livenä, niin huomaatte, että yleisö on enemmänkin 30vuotiaita kuin 13vuotiaita...

Äänestä

Kaikki ihan hyviä bändejä, mut omasta mielestä en osaa sanoo mikä noista olisi paras...tää on taas makuasia, josta on turha kiistellä...

Äänestä

miten voi vertailla bändejä, jotka esim metallica on soittanu varmaan 20 vuotta (arvaus! korjatkaa jos meni pahasti mehtään..) ja kilpi joka soittaa "iskelmä-heviä" :D ja cob jonka on "teini" suosiossa....

Äänestä
  • juupajuu, teinejen suosiossa, katso vaikka huviksesi tuo Tetran asiallinen kirjoitusteksti tässä palstalla ja katso mitä siinä lukee... enemmänkin keikoilla on käynyt 30vuotiasta porukkaa kuin 13vuotiaita teinipikkupoikia. itsekin kuuntelen sitä ja olen 32v mies hesasta... ja olin edellisellä children of bodomin keikalla. 30-vuotiaat eivät ole enää teinejä. en nähnyt yhtään alle 20-vuotiasta siellä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


*klonxzu* kirjoitti:

children of bodom on parempi kun metallica ja kilpi. Kenen mielestä joo ja kenen mielest ei jättäkää palautetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu