REUTERS: LÄHES 90 % RANSKALAISISTA HALUAA

https://uk.reuters.com/article/uk-france-security-polls/most-french-want-macron-crackdown-on-radical-islamists-polls-idUKKBN1H60QB

Suurin osa ranskalaisista haluaa radikalisoituneet ja salafalistit ulos maasta.

Niinpä, syytä kysyäkin, miksi he eivät itse hakeudu ihaniin islamuskoisiin maihin oman rakkaan uskonnon luokse sitä harjoittamaan?
5122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomalaisten päättäjien velvollisuus on seurata tilanteita Ranskassa, Saksassa, Belgiassa ja Ruotsissa jne. ja toimia siten, ettei Suomi tee samoja virheitä.

Tuntuu, että Suomessa ei keskustella aidosti ongelmista, joita seuraa tiettyjen ryhmien maahantulosta, kaikki keskustelu siitä on rasismia jne. muuta soopaa.

Ihmiset ovat huolissaan ja pelkäävät, asiahan on niin, että Suomi on pieni vähemmistökansallisuus Euroopassa ja meidän tulee suojella omaa kultuuriamme ja arvomaailmaamme, jotka ovat todella hyviä verrattuna moniin muihin.

Äänestä

ELI kyllä valtaenemmistö haluaa KAIKKI muslimit ulos maasta, mutta sitä ei "jostain syystä" kehdata sanoa...

Äänestä

Ranskassa islam on jo romahduttanut maan taloudellisen kestokyvyn heikkoon happeen, metropolien ympäristöihin on sielläkin syntyneet nämä no go -alueet - muissakin maissa aletaan heräillä samaan. Poliisikin menee noille alueille enää isommalla porukalla ja mellakkavarusteet päällä, sharia lait vallitsevat näillä alueilla.

Ne on siellä ja muissakin läntisissä maissa jo alkaneet tajuta tämän matutus sonnan perimmäisen ytimen, mitä se on ja mihin tämä johtaa. Tämän maan idiootti laumalaiset ei vaan saa kalloonsa, että islam ei tule tänne sopeutumaan maan kulttuuriin ja lakeihin, vaan valloittamaan ja alistamaan sen oman sharia lakinsa alle kaikki - tarvittaessa vääräuskoiset voidaan vaikka tappaa.

Tai ehkä tajutaankin, vaan kun on tilaisuus kääräistä matubisneksestä ohessa omiin taskuihin melkoiset määrät tuohta, niin ei välitetä mitä siinä ohessa saadaan aikaan. Maan ylintä johtoa myöten.

Hesan keskittymän viherkommu nuorisoräkäjärjestöläisetkin rummuttaa rasmus järjestöissään yhdessä terrorismia ihannoivan virhevasemmiston kanssa edelleen matumantraa, islam-opin ihanuutta ja kuinka näitä pitää saada lisää tähänkin maahan.

Milloin nämä kaikki herää todellisuuteen ?

Islam ja länsimaiset yhteiskunnat eivät sovi yhteen saman katon alle.

Äänestä

islam olisi kiellettävä.
Say NO to islam!

Äänestä

Ei sillä ole mitään väliä mitä kansalaiset haluavat! Se on EUvostoliiton demokratiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vivelafrance kirjoitti:

https://uk.reuters.com/article/uk-france-security-polls/most-french-want-macron-crackdown-on-radical-islamists-polls-idUKKBN1H60QB

Suurin osa ranskalaisista haluaa radikalisoituneet ja salafalistit ulos maasta.

Niinpä, syytä kysyäkin, miksi he eivät itse hakeudu ihaniin islamuskoisiin maihin oman rakkaan uskonnon luokse sitä harjoittamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu