Säröille pieksetty

dubist

Harmittaahan se, että homma meni bänks ja vittuilu lähti vanttuusta, ja pisteli pettymyksen ja torjunnan ja pettämisepäilyn takia vihaksi. Mutta niinhän se on, ettei toiselta voi väkisin rakkautta vaatimalla vaatia. Kun ei kiinnostus riitä niin ei.
Kärjistyi, koska nippa nappa selviytynyt edellisestä myrskystä, ja luuli loppuelämän ihanuuden olevan tässä ja nyt. Kiukuttaa, tekee mieli läiskäistä päin näköä, ja silti välillä pieni ikävä. Mutta silti...selekään tuommosta nilkkiä.

5

459

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viestinheikkous

      Voi kamalaa mitä sanastoa. Ymmärrätkö sinä itsekään mitä yrität viestittää?

    • dubist

      jep. meni näin...tuli mies, meni mies, olin rikki, kasasin palasia, tuli toinen mies, luulin, että tekee minusta ehyttä, ei tehnyt, oli petturi, rikkoi lisää, suutuin, sanoin ilkeyksiä epätoivoissani, vihastuksissani, pettyneenä, oli sanonut minulle ihania asioita, lähes luvannut vaikka kuinka paljon, vihjaillut suoraan, katseli kuitenkin muita samalla 😢 jäi kiinni.
      ei toivoa, välillä ikävöin, välillä haluan antaa sille selkään. ei tykkääminen lopu sormia napsauttamalla.

      • ettäsemeninäin

        Aika kummaa odottaa, että joku kasaisi ehjäksi, itsehän sinun se työ on tehtävä itsesi kanssa. Rikkinäisenä sulle itsellesi kelpasi kuka vaan, mutta ehjänä näet ettet häntä haluaisi ja hyväksyisi millään tavoin elämääsi. Eikö ollutkin parempi,


    • HuoliHuomisesta

      Nyt katsot vääristä paikoista miehiä tai sitten olet niin rikki, ettei kukaan ota sua todesta? Eli pohdinnan paikka, kannattaako ottaa etäisyyttä ja omaa aikaa välillä? Hölmöillä ei kannata, jatkossa enemmän järkeä ja vähemmän tunnetta, toistaiseksi. Kundit kyl käyttää hyväksi, jos annat siihen mahdollisuuden. Tsemppiä. kokoa itsesi, maltti on valttia.

      • dubist

        Kiitos, pysyn erossa tunteista ja pidän välimatkaa miehiin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe