Harmittaahan se, että homma meni bänks ja vittuilu lähti vanttuusta, ja pisteli pettymyksen ja torjunnan ja pettämisepäilyn takia vihaksi. Mutta niinhän se on, ettei toiselta voi väkisin rakkautta vaatimalla vaatia. Kun ei kiinnostus riitä niin ei.
Kärjistyi, koska nippa nappa selviytynyt edellisestä myrskystä, ja luuli loppuelämän ihanuuden olevan tässä ja nyt. Kiukuttaa, tekee mieli läiskäistä päin näköä, ja silti välillä pieni ikävä. Mutta silti...selekään tuommosta nilkkiä.
Säröille pieksetty
5
483
Vastaukset
- viestinheikkous
Voi kamalaa mitä sanastoa. Ymmärrätkö sinä itsekään mitä yrität viestittää?
- dubist
jep. meni näin...tuli mies, meni mies, olin rikki, kasasin palasia, tuli toinen mies, luulin, että tekee minusta ehyttä, ei tehnyt, oli petturi, rikkoi lisää, suutuin, sanoin ilkeyksiä epätoivoissani, vihastuksissani, pettyneenä, oli sanonut minulle ihania asioita, lähes luvannut vaikka kuinka paljon, vihjaillut suoraan, katseli kuitenkin muita samalla 😢 jäi kiinni.
ei toivoa, välillä ikävöin, välillä haluan antaa sille selkään. ei tykkääminen lopu sormia napsauttamalla.- ettäsemeninäin
Aika kummaa odottaa, että joku kasaisi ehjäksi, itsehän sinun se työ on tehtävä itsesi kanssa. Rikkinäisenä sulle itsellesi kelpasi kuka vaan, mutta ehjänä näet ettet häntä haluaisi ja hyväksyisi millään tavoin elämääsi. Eikö ollutkin parempi,
- HuoliHuomisesta
Nyt katsot vääristä paikoista miehiä tai sitten olet niin rikki, ettei kukaan ota sua todesta? Eli pohdinnan paikka, kannattaako ottaa etäisyyttä ja omaa aikaa välillä? Hölmöillä ei kannata, jatkossa enemmän järkeä ja vähemmän tunnetta, toistaiseksi. Kundit kyl käyttää hyväksi, jos annat siihen mahdollisuuden. Tsemppiä. kokoa itsesi, maltti on valttia.
- dubist
Kiitos, pysyn erossa tunteista ja pidän välimatkaa miehiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2904771Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969