Ketioinor on lopetus

Voiko kuukauden ketipinorin käytön (annos25/50mg) lopettaa seinään? Tänään kävi käsky, kun paino noussut tässä ajassa 7kg. Lääkäri sanoi, että voi. Ei ole lääkettäkään enää jäljellä kuin 3tbl ja uutta respaa ei kirjoittanut. Olen syönyt sitä välillä päivällä ja joka yö. Alun perin määrättiin ahdistukseen korvaamaan opamoxia ja imovanea. Joo, ei toiminut tuohon.
3140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siis ketipinorin lopetus oli otsikko, hiton ennakoiva ja uusi puhelin..

Äänestä

Hei, oliko sinulla annos 25-50 mg/päivä? Jos niin pieni, niin kyllä pystyy. Olen itse syönyt annoksella 125-150 mg ja lopetin kahden päivän "jäähdyttelyn " jälkeen.
Eipä mitään ongelmia, ainakaan bentsojen vähentämiseen verrattuna. En tosin ole syönyt ketipinoria kuin muutaman kuukauden vasta.

Äänestä
  • Jep, pääsääntöisesti about 25mg/vrk. Vähän hamsterimaisesti nakertelin tabuja, joskus meni 50 joskus 15mg. Nyt siis eka vrk takana ilman. Itkenyt oon ihan hysteerisesti ja katellu hirttoköydelle paikkaa. Pää ihan sumussa. Alkanu itse epäilemään joskus koko vatun mielialan lasku johtuisikin noista rauhoittavista, tai siis tuntuu etten saa mistään mielihyvää.(ilmankaan pysty olemaan). Ilman rauhoittavia mulla iho pistelee, puutuilee, polttelee, hikoiluttaa, huimaa, henki salpautuu ja tulee tavallaan epätodellinen olo. Lääkärit ei usko et noi oireet johtuisi bentsoista, mutta samantien kun vaikutus lakkaa alkavat nuo oireet (bentsot ei poista noita siis täysin, tekee vaan siedettävämpiä). Kysellyt olen olisiko kyseessä annosten väliset viekkarit, siihen ei ole uskottu. Ketipinor ei auttanut noihin oireisiin yhtään, sen takia ja painonnousun takia siis lopetettiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ketiskö kirjoitti:

Voiko kuukauden ketipinorin käytön (annos25/50mg) lopettaa seinään? Tänään kävi käsky, kun paino noussut tässä ajassa 7kg. Lääkäri sanoi, että voi. Ei ole lääkettäkään enää jäljellä kuin 3tbl ja uutta respaa ei kirjoittanut. Olen syönyt sitä välillä päivällä ja joka yö. Alun perin määrättiin ahdistukseen korvaamaan opamoxia ja imovanea. Joo, ei toiminut tuohon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu