Kuka maksaa yli 30 kalsareista...Tv:ssä pyörii jatkuvasti the otherdanishguy bokserimainos. Kävin vilkasemassa sivuilla, kun tv-mainoksessa ei näkynyt hintaa. Halvin malli 32€. Björn Borgit tai Calvin Kleinit lähtee halvemmalla ja uskoisin olevan parempia. Onko kukaan ostanut noita?
Vastaukset 10
- ei_muovihousuja
Itsekin kävin katsomassa sivuja, mutta materiaali oli kaikissa housuissa polyamidia. Itse en siedä polyamidikalsareita, koska se kutittaa ihoa ja kuivuneet sormet takertuvat siihen takiaisen tavoin.
Laadukkaista puuvillaboksereista voi maksaa yli 30e jos materiaali on tavallista parempaa pima-puuvillaa tms. Esim. 2015 ostamani Borgin true story bokserit ovat edelleenkin moitteettomassa kunnossa, ei minkäänlaista nukkaantumista tms. Ne olivat Borgin kalliimpia pima-puuvillaboksereita, normaalit kulahtavat jo puolessa vuodessa. - otherdanish
On kyllä hyvät bokserit, kannattaa kokeilla. Ja bulgekin näyttää hyvältä.
- Poika16v
Itse kyllä pidän polyamidi boksereita paljon parempana kuin puuvillaisia niitä en enää huoli ollenkaan, ostan Björn Borg boksereita maksaa siinä 25-32€ kpl
- K.E.Misti
Polyamidi on muovia.
- dftyuiducjhkl
Kaksi sanaa, mil ja tec.
https://www.us-eagle.fi/Boxerit-Mil-Tec-must - Hintalaatusuhdehyvä
Dressmanin alushouisissa paras hinta/laatusuhde. Kuminauha ei men ryppyyn, kuten jossain kalleimmissa merkeissä. Lisäksi hyvät pitää jalassa.
- paras_istuvuus
"Lisäksi hyvät pitää jalassa. "
Osta esim. stockalta CK:n Focused Fit boxer brief alushousut, sen jälkeen ei enää ikinä sano dressmannin kalsareita mukaviksi tai hyvin istuviksi.
- jusaXL
Elämä ja kalsareitten kulutus on tähän ikään (62 v.) opettanut, että hyviin kalsareihin kannattaa satsata. Hintalappua enemmän testaan käyttömukavuutta. Otherdanisguyn bokserit ovat laadukkaita ja materiaali istuu hyvin iholleni, mutta sepalusta pidin onnettomana. Kokemusta ei ole em. sepaluksettomista.
- Anonyymi
onks KALX kova kalsari merkki
kellää KALX kalsareit käytös - Anonyymi
Minä maksan mielelläni 50 euroakin Ergowearin alushousuista. Ovat hintansa veroiset täysin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851345
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351061Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19865Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154695Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13690- 46669
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja185631- 33560
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39538