Odottamaton jättäminen

linzi

Heippa, tässä teini-iässä vielä oleva naisen alku. Niin sanottua säätöä yhden kundin kanssa oli aikas pitkänkin aikaa ja eilen sain häneltä ensisuudelmanikin. Olin niin innoissani asiasta ja kerroin hyville kavereillenikin asiasta. He olivat myös hyvin innoissaan ja kyselivät olemmeko nyt kyseisen kundin kanssa virallisesti yhdessä. Sanoin tilanteen olevan vähän monimutkainen ja että emme ole yhdessä, ainakaan vielä. Tänään juttelin sen kundin kanssa lisää ja hieman yllättäen hän kertoi, että olen luonteeltani liian rauhallinen. Olin tosi yllättynyt ja loukkaannuin myös asiasta, koska en ollut ehtinyt niin sanotusti näyttämään sitä "villimpää" puoltani hänelle. Hän jatkoi vielä siitä, että olemme jollain tavalla erilaisia emmekä taida sopia yhteen. Kolahdus sydämmeen kuului ja tuntui kovaa. Olen tässä nyt ollut hyvinkin maassa, tässä taustalla on paljon muutakin pas*aa tullut niskaan ja tuntuu, että en kestä tätä. Kyseisen kundin kanssa oleminen oli aina viikonloppujen ja muutenkin päivien kohokohta. Tuntuu, että elämänilot katoavat elämästä enkä täysin osaa käsitellä näitä tunteita. Ihana perhe on kuitenkin ympärillä, se lohduttaa vähän. Toivottavasti pystyn vielä joskus nauramaan kuinka hassu olen joskus ollut. Tänään ei kuitenkaan ole vielä se päivä. Olisi kiva kuulla muiden sielunsiskojen tai veljien kokemuksia, että osaisi helpottaa tätä omaa oloa ja saisi vertaistukea.

1

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lisäyksenä: Tilanteesta tekee tekee vielä pahemman se, että kundi ei näymmä tajuavan kuinka pahalta musta tuntuu. Ei tunnu reilulta, että hän vaan tekee noin välittämättä mun tunteista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      206
      11881
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8218
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6293
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      174
      5215
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      56
      4967
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      50
      4508
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4418
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3906
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      82
      3405
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      53
      1937
    Aihe