Mulla on ollut nyt jo useemman kuukauden ajan tosi isoja ongelmia Tinderin kanssa. Välillä sovellus ei löydä lähistöltä olevinaan ketään, vaikka asettaisin hakusäteen kaikista suurimmaksi mahdolliseksi. Välillä taas löytää ihmisiä, mutta ruutuun ilmestyy koko ajan samoja naamoja ja vieläpä yleensä täysin samassa järjestyksessä. Ja vaikka painaisin sydäntä kenelle tahansa, niin matcheja ei tule. Tiedän, että omasta profiilistani ei voi olla kiinni, koska mulla on ollut täysin sama profiili aiemminkin ja sain ennen matcheja käytännössä niin paljon kuin vain itse halusin. Yleensä naisilta tuli jopa sellaista palauteta, etteivät olleet törmänneet yhtä hyvään bioon Tinderissä aiemmin.
Tiedän, että saatan kuulostaa aika naurettavalta, mutta mulle Tinder on oikeesti tosi iso asia. Oon tosi ujo luonteeltani enkä ole oikein koskaan uskaltautunut lähestyä naisia livenä. Tinder onkin ollu mulle suoraan sanottuna pelastus ja oon sitä kautta tapaillu monia naisia ja tutustunu tosi ihaniin tyyppeihin. Toisin sanoen tää tilanne harmittaa mua aivan vietävästi, kun tuntuu että koko deittailuelämä on nyt kaatunut Tinderin myötä. En oo saanu siis yhden yhtä matchia moneen kuukauteen.
Oon kokeillu aivan kaikki keinot mitä keksin: kirjautunu ulos ja takas sisään, poistanut koko tilin ja luonut uuden, poistanut sovelluksen ja ladannut uudestaan, testannut tinderin selainversiota ja yhtään mikään näistä toimista ei ole auttanut. Sekä kännykässä, että Tinderissä on uusin mahdollinen päivitys.
Onko kellään muulla ollut vastaavia ongelmia? Ja ennen kaikkea tietääkö kukaan näihin ongelmiin ratkaisua?
T. M22, kiitos ja anteeksi :(
Tinderin kanssa ongelmia
2
1094
Vastaukset
- tuttu-juttu
Oletko kokeillut luoda uutta profiilia uudella facebook-tilillä? Erityisesti, jos tykkäät "liian" monista profiileista, tinder voi blokata facebook-tilin, mikä näkyy vain siten, että matcheja ei tule eikä viestit mene perille. Mulla kävi näin, ja uuden facebook-tilin luomisen jälkeen on toiminut normaalisti. Tuo, että samat profiilit toistuu, on sitten taas ihan tinderin ominaisuus.
- buginenpaska
Itse kanssa kun aloitin tinderin, niin ei antanut matcheja, ei sitten ainuttakaan. Lisäksi ihmettelin, kun antoi juurikin näitä samoja naamoja samassa jonossa. En ole mikään ylimielinen, mutta pidän itseäni komeana ja bio oli myös mielestäni hyvä. No sitten katsoin netistä enkuks hakuja ja löysin, että hyvin monilla on samaa ongelmaa, jopa niillä jotka ovat aiemmin saaneet matcheja. Tubessa oli myös video, jossa asiaa testattiin kahdella eri kännykällä ja todettiin, että tinder ei yhdistä matcheja tai ilmoita niistä. Kokeilin luoda uuden profiilin, mutta koska sama vaan toistui, niin poistin sovelluksen. Tinderillähän on ihan hirveästi kaikenlaisia bugeja, joita sattuu aika monillekkin. Itse en jaksa käyttää mitään rikkinäistä sovellusta, johonka ilmaantuu jatkuvasti ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673488- 152186
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2241522Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701261- 441221
- 371141
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381073Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 471014
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.411010