Mulla on ollut nyt jo useemman kuukauden ajan tosi isoja ongelmia Tinderin kanssa. Välillä sovellus ei löydä lähistöltä olevinaan ketään, vaikka asettaisin hakusäteen kaikista suurimmaksi mahdolliseksi. Välillä taas löytää ihmisiä, mutta ruutuun ilmestyy koko ajan samoja naamoja ja vieläpä yleensä täysin samassa järjestyksessä. Ja vaikka painaisin sydäntä kenelle tahansa, niin matcheja ei tule. Tiedän, että omasta profiilistani ei voi olla kiinni, koska mulla on ollut täysin sama profiili aiemminkin ja sain ennen matcheja käytännössä niin paljon kuin vain itse halusin. Yleensä naisilta tuli jopa sellaista palauteta, etteivät olleet törmänneet yhtä hyvään bioon Tinderissä aiemmin.
Tiedän, että saatan kuulostaa aika naurettavalta, mutta mulle Tinder on oikeesti tosi iso asia. Oon tosi ujo luonteeltani enkä ole oikein koskaan uskaltautunut lähestyä naisia livenä. Tinder onkin ollu mulle suoraan sanottuna pelastus ja oon sitä kautta tapaillu monia naisia ja tutustunu tosi ihaniin tyyppeihin. Toisin sanoen tää tilanne harmittaa mua aivan vietävästi, kun tuntuu että koko deittailuelämä on nyt kaatunut Tinderin myötä. En oo saanu siis yhden yhtä matchia moneen kuukauteen.
Oon kokeillu aivan kaikki keinot mitä keksin: kirjautunu ulos ja takas sisään, poistanut koko tilin ja luonut uuden, poistanut sovelluksen ja ladannut uudestaan, testannut tinderin selainversiota ja yhtään mikään näistä toimista ei ole auttanut. Sekä kännykässä, että Tinderissä on uusin mahdollinen päivitys.
Onko kellään muulla ollut vastaavia ongelmia? Ja ennen kaikkea tietääkö kukaan näihin ongelmiin ratkaisua?
T. M22, kiitos ja anteeksi :(
Tinderin kanssa ongelmia
2
1161
Vastaukset 2
- tuttu-juttu
Oletko kokeillut luoda uutta profiilia uudella facebook-tilillä? Erityisesti, jos tykkäät "liian" monista profiileista, tinder voi blokata facebook-tilin, mikä näkyy vain siten, että matcheja ei tule eikä viestit mene perille. Mulla kävi näin, ja uuden facebook-tilin luomisen jälkeen on toiminut normaalisti. Tuo, että samat profiilit toistuu, on sitten taas ihan tinderin ominaisuus.
- buginenpaska
Itse kanssa kun aloitin tinderin, niin ei antanut matcheja, ei sitten ainuttakaan. Lisäksi ihmettelin, kun antoi juurikin näitä samoja naamoja samassa jonossa. En ole mikään ylimielinen, mutta pidän itseäni komeana ja bio oli myös mielestäni hyvä. No sitten katsoin netistä enkuks hakuja ja löysin, että hyvin monilla on samaa ongelmaa, jopa niillä jotka ovat aiemmin saaneet matcheja. Tubessa oli myös video, jossa asiaa testattiin kahdella eri kännykällä ja todettiin, että tinder ei yhdistä matcheja tai ilmoita niistä. Kokeilin luoda uuden profiilin, mutta koska sama vaan toistui, niin poistin sovelluksen. Tinderillähän on ihan hirveästi kaikenlaisia bugeja, joita sattuu aika monillekkin. Itse en jaksa käyttää mitään rikkinäistä sovellusta, johonka ilmaantuu jatkuvasti ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3411369Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan77936Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61823Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.69816Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt45702- 120693
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38682- 49648
- 50606
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K9526- 25525
- 32521
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48515En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o32492Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84485- 79457
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8447- 44425