Islam ja vasemmisto ovat kaksi täysin eri asiaa ja arvoiltaan toistensa täydellisiä vastakohtia. Itse asiassa niinkin paljon että islamistiset maat eivät kylmän sodan aikaan edes solmineet diplomaattisuhteita Neuvostoliiton kanssa pitivät heitä niin "jumalattomina". Kristillisten länsimaisten kanssa kyllä solmivat.
Siksi herättääkin aina suuria säälin tunteita kun tämän foorumin oikeistoipellet aina rinnastavat islamin ja vasemmiston. Ettehän te ymmärrä asioita yhtään, eikä varmaan tee edes mieli ottaa selvää? Sehän se konservatiivin perusolemus on, kerran saa yhden asian jääräpäähän sisään niin siellä se pysyy loppuun asti eikä mikään todistusaineisto, vaikka olisi kuinka kiistaton, saa mielipidettä muuttumaan.
Mutta yritetään nyt: Vasemmisto on ateistinen ja humanistinen aate joka asettaa aina ihmisen kaiken muun yläpuolelle, etenkin jonkin idioottimaisen henkiolentokonseptin kuten Jumalan tai Allahin yläpuolelle.
Siksi herättääkin aina suuria säälin tunteita kun tämän foorumin oikeistoipellet aina rinnastavat islamin ja vasemmiston. Ettehän te ymmärrä asioita yhtään, eikä varmaan tee edes mieli ottaa selvää? Sehän se konservatiivin perusolemus on, kerran saa yhden asian jääräpäähän sisään niin siellä se pysyy loppuun asti eikä mikään todistusaineisto, vaikka olisi kuinka kiistaton, saa mielipidettä muuttumaan.
Mutta yritetään nyt: Vasemmisto on ateistinen ja humanistinen aate joka asettaa aina ihmisen kaiken muun yläpuolelle, etenkin jonkin idioottimaisen henkiolentokonseptin kuten Jumalan tai Allahin yläpuolelle.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joo vastakohtia ovat, just. Juuri siksi Suomen vasurit tekevät kaikkensa että tänne saadaan islam-valtioisista suuri määrä loisijoita.
Ehkä ainoa aate onkin suomalaisvastaisuus.
Ymmärtääkseni ne olivat persut Halla-aho etunenässä jotka ottivat Suomeen yhden kuukauden aikana 30 000 terroristia. Tähän ei vasurit pysty, tämä matuennätys tulee olemaan kauan persujen nimissä.
ISLAM ON SAATANA JA SEN SELITYKSIÄ EN EDES KUUNTELE TE OLETTE MATKALLA HELVETTIIN.
No ensinnäkin nämä rajakit eivät erota vasenta kättä oikeasta, eli se on siksi heille ihan normaalia.
Toiseksi nämä rajakit pitävät YLEä punaisena huolimatta siitä ettei koko talossa ole enään yhtään punaista toimittajaa saati sitten johtajaa.
Kolmanneksi rajakit ovat sitä mieltä että auringon täytyy kiertää maapalloa, koska aurinko nousee aina samasta suunnasta ja laskee illalla aina länteen, tai itään niinkuin nämä vajakit sen sanovat.
Tästähän jo selviääkin se ettei rajakeilla aina ole kaikki ihan kunnossa , ja heillä tapulissa onkin melkoinen lepakkoparvi.
islam on homo saatana niin se on!
Miksi pilkkaat niitä jotka haluavat rajoille kontrollin? Muistutan että ikinä ei rajaton maailma tule onnistumaan. Ettäkö rajat pitäisi olla koko maailmalle auki, ja vaikka minkälaisille terroristeille? Muistutan että sinäkään et siitä tilanteesta sitten nauti, ettet kuulu eliittiin. Kaaos siitä unelmastanne vähintään seuraa.
Miksi vasemmisto ja vihreät ihannoi islamia ja edesauttaa sen valtaanpääsyä täälläkin? Eipä myöskään kokkarit eikä kepulitkaan tee mitään etteikö se saisi jalansijaa maassamme. Kun aikaa kuluu sukupolvi tai kaksi, maamme on teidän edesottamusten takia islamilainen yhteiskunta. Tavallaan te kumarratte islamia, tai suoraan.
Korostan että muslimeita ei saa vihata, mutta ei heidän saa myöskään antaa ottaa valtaa täällä. Tämä on suomalaisten maa eikä muiden.
Teitä vasureita, natseja, islamia, ateisteja yhdistää eräs seikka. Se on juutalaisvastaisuus. Tehkää parannus tästä, niin ei tarvitse rinnastaa näihin muihin.
Tuosta listasta jäi pois vihreät. Hekään eivät mitään Israelin ystäviä näinä lopunaikoina ole.
Tshekin tasavallassa kaiki puolueet vastustavat muslimien maahanmuuttoa.
Suomessa on ihmeellinen tarve osoittaa aina julistaa Suomen olevan länsimaa.
Suomi on käytännössä itä-blokin maa, syistä, että:
Suomella ei ole ollut siirtomaita.
Suomi ei ostanut halpaa öljyä Lähi-Idästä, kuten Iso-Britannia ja USA, mitkä riistivät hyödyn öljyn myynnistä.
USA ja Iso-Britannia kieltäytyvät ottmasta muslimeja maahan.
Saksa kokee velvollisuutta holocaustista johtuen, Suomi ei osallistunut holocaustiin.
Punavihreät suvakit kuitenkin palvovat islamia ja se on ylimmäinen asia heidän arvojärjestyksessään, ja jota ei saa arvostella. Ehkä he haluavat kaataa valkoisen "sortavan" patriarkaatin. Luoda kaaoksen ja anarkian. En tiedä. Mutta islamin superystäviä he kuitenkin ovat. Islam menee homojen, naisten, eläinoikeuksien edelle. Järjetöntähän se on, mutta suvakin ollessa kyseessä ei mikään määrä järjettömyyttä ole mahdotonta.
Totuus lyhyesti: Islam on perseestä ja kommunismi on perseestä. Kumpikaan uskonto ei ole ikinä missään ollut hyväksi ihmiselle!