Vähän oli Sipilä ja Kurvinen lapsellisia.

Ilkka lehdessä kuvassa Sipilän ja Kurvisen välissä tyhjä tuoli, johon nämä koulukiusaajat keränneet jotain omia roippeitaan, ettei kunniapuheenjohtaja voinut istua, vaan joutui rappusille istumaan.

Kyllä minä tällaisesta lapsellisuudesta mieleni pahoitin....mukamas aikamiehiä.
16730
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Niin kepulit on ripulipaska puolue!!

Suomen tuhooja!!

Äänestä

kepulinpaska on kepuli vaikka voissa keittäis, Suomen surkein puolue.

Pätkään ei kepuli välitä tavallisesta ihmisestä, mutta kun maatalous on kysymyksessä niin jo raha-hanat aukeaa sairasta rahan kylvämistä, toisilleen sukulaisilleen ja hyväveliverkoston jäsenille kyllä riittää virkoja ja avustuksia !!

Äänestä
  • Kovin tuntemattomat suuruudet olivat vallanneet eturivin paikat.
    Alueemme kansanedustajiakaan ei näkynyt kuvassa.

    Äänestä

Väyrynen liikkui Seinäjoella antamassa kuolinapua Kansalaispuolueelle. Tiettävästi Kitinojan keskustaan pysytetään puolueen näköismuistopatsas, jonka airueena tönöttävä puolueen apulaisjohtaja, keskustan mandaatilla kaupunginhallituksen varapuheenjohtajanA jäkittävä Kattelus. Aseena hänellä on kirves ja talikko.

Äänestä

Eikö Kurvinen olekaan kansanedustaja?

Äänestä

kaks alle nelikymppistä,muut kokouksen jäsenet eläkeikääsiä,ei hyvältä näytä tulevaisuus.

Äänestä

Keskusta hajalla,Persut hajalla,kokkarit pääsee liian helpolla jyräämään,vihreät sais ajaa Ahvenanmaalle ja Demot panna mettiä perkaamaan ja kannolle lukemaan liiton sääntöjä.

Äänestä

Tämä on sitä "megatrendi kaupungistumista".

Onhan kokoomuksessakin repeytymistä ainakin kahteen, Orpo ja Vapaavuoren porukoihin.
Keskustassa Väyrynen ja Sipilä. Soini ja Halla-ahon välillä ei ole maaseutu-kaupunki asetelmaa, vaan ainoastaan maahanmuutto.

Demareilla olisi todellinen iskun paikka, mutta ......no, ei tule nyt heti nimi mieleen....kuitenkin, puolueen puheenjohtaja on ulkona, kuin tamponin naru, eikä taida tällä hetkellä pätevämpiäkään löytyä.

Äänestä
  • Mikäs se Vaasan blondi vai oliko Kokkolasta,ei oo näkyny hetkeen framilla.

    Äänestä

  • Se oli muuten Antti Rinne, demarien puoluejohtaja.....en googlettanu.

    Äänestä

Demot ei nouse enää liittojen avuulla,se aika on mennyttä ku työvoimaa tuloo lakkoolijooden tilalle etelästä.saivat ryssittyä paperitehtaatki muualle kouluttamattomien ylikovilla palkkavaatimuksilla.

Äänestä

Yhdellä Suomalaisen palkalla saisi noin kuusi Kiinalaista töihin ja yhdellä kiinalaisen palkalla saisi liki seitsemän Etiopialaista töihin. Kiinalaiset ovat valtaamassa Afrikan maat, että voisivat tuottaa vieläkin halvemmalla.

Siinä sitä onkin demareilla ja ammattiliitoilla pähkäilemistä, miten kilpailla Etiopian 80 euron kuukausipalkkaa, vastaan Suomen reilua 3000 euron kuukausipalkkaa, ei taida yksi Kiky piisata.

Äänestä

Tyhjä tuoli oli varmaan siksi, että flunssa ei tartu hänestä liian lähellä olevaan. Viisasta. Kurvinen sitten kai vähän viittoili yhdellä sormella, että no, voithan siihen istua puhumatta mitään flunssan tarttumisesta. Oli huvittavaa tekstiä muuten, että Sipilä tuli potkurikoneella itse lentäen! Sais jutusta hyvän pilakuvan!

Äänestä
  • Niin. Toimittajat on lähtökohtaisesti idiootteja. Eivät tiedä mitään, eivät ymmärrä mitään, eivätkä ainakaan osaa kirjoittaa. Monesti sitä miettii, miksi keskustelupalstojen viisaat ja kaikesta kaiken tietävät eivät ole hakeutuneet alalle.

    Äänestä

sen kurvisen suusta ei oo tullu viä mitään järkevää no näkee se jo ulkonäöstä...mut toivottavasti keskustan valta alueella etelä-pohjanmaalla jo vihdoin tajutaan ettei aina kannata pysyä siinä missä on oltu koko elämä...voi äänestää muutakin kun keskustaa tai olla äänestämättä.sipilän legioona on vaan saanut kaikki vituiksi

Äänestä

Ei olisi kannattanut keskustan suututtaa Väyrystä, nyt laittaa kunniapuheenjohtaja koko puolueen "satiaispuolueeksi."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


NäinSenNäin kirjoitti:

Ilkka lehdessä kuvassa Sipilän ja Kurvisen välissä tyhjä tuoli, johon nämä koulukiusaajat keränneet jotain omia roippeitaan, ettei kunniapuheenjohtaja voinut istua, vaan joutui rappusille istumaan.

Kyllä minä tällaisesta lapsellisuudesta mieleni pahoitin....mukamas aikamiehiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu