Naiset pilkkaavat avoimesti jopa omia miehiään

Nämä miestyypit saavat naisten sydämmet sanomaan pomp pomp ja sukat pyörimään jaloissa.
Juntti, mielipuoli, liehittelijä, renttu tappelija pahapoika ja egoisti.

Lainmuutosehdotuksia Suomalaisten miesten (ja lasten, sekä rehellisten naisten) aseman parantamaksi:
1.NAISILLE PAKOLLINEN TALOUSKOULU.
2.AVIOEHTO PAKOLLISEKSI.
3.PAKOLLINEN ISYYSTESTI JOKAISESTA LAPSESTA.
4.AVO- TAI AVIOLIITOSSA EI YKSIPUOLISTA ABORTTIOIKEUTTA.
5.MIESPUOLINEN SOS.VIRK. (miel. eron kokenut) JOKAISEEN AVIOEROON
LIITTYVÄÄN ISTUNTOON MUKAAN.
6.LASTEN ELATUSVELVOLLISUUS SIIRTYY AUTOMAATTISESTI UUDELLE (avo-) PUOLISOLLE. (vrt. esim. äidin elintason nousu<>elatusvelvollinen mies.)
7.ELATUSMAKSUJEN KÄYTTÖ VALVONTAAN. (esim. todistettava kuiteilla lasten hyväksi käytetyt varat.)
8.ÄIDIN KANNETTAVA KOKO ELATUSVASTUU (EI YHTEISKUNNAN / VERONMAKSAJIEN) LAPSISTA JOILLA ON MAKSUKYVYTÖN / HALUTON ULKOMAALAINEN ISÄ.
9.YH-ÄITIEN LAPSILLE JÄRJESTETTÄVÄ KERRAN KUUSSA MAHDOLLISUUS SIIRTYÄ VÄHINT. VIIKON AJAKSI LASTEN SUOJAKOTIIN. (TUTKITTAVA TAPAUS KOHT.)

Onko niin, että naisilla ei ole naisidoleita, vai niin, että naiset eivät esikuvia kaipaa? Amerikkalaiselokuviin on väkisin tungettu outoja naisesikuvia. Ihailevatko naiset miesesikuvia? Mitä mieltä naiset itse ovat naisesikuvien puutteesta?


https://youtu.be/GGyLP6R4HTE

13

638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pordelli

      modelli on vähän tai paljonkin myöhässä

      Eltus mksu menee aina lastenvalvojan kautta, ettei mies voi kiristää

      naiselta mitättömiä kuitteja. Vapaaehtoinenkaan naisen sponsorointia

      ei lasketa elatusrahaan

      Lakin sano "Kuka makaamalla on voinut saattaa naisen raskaaksi, tuomita elatusvelvolliseksi

      modelli kehuu usein tilaavansa taxin hoivakotinsa ja lähtee naisiin

      modellipappa tuskinpa edes muistaa, mitä naisen kanssa tehdään

      • Katsos, hullu on päässyt taas irti lepositeistään. Sinulla on oudon harhaisia kuvitelmia minusta, mutta voit elää niiden kannsa puolestani rauhassa jos tämän ansiosta pysyt pois kaduilta.


      • dementikkojentaluttaja
        modelli kirjoitti:

        Katsos, hullu on päässyt taas irti lepositeistään. Sinulla on oudon harhaisia kuvitelmia minusta, mutta voit elää niiden kannsa puolestani rauhassa jos tämän ansiosta pysyt pois kaduilta.

        Justjuu..pitääkin varoa vanhuudenhöperöjen rollaattoreita kadulla


    • Mä alusta asti odotin että madame tutliputlille kasvais siivet..

      • Naisen unelmille kasvaa siivet joka päivä.


    • Sinkkunainen

      Osa ihan hyviä juttuja. Löytyy miehillekin vastuuta.
      Tiedätkö mitä avioehto tarkoittaa?
      Isyystesti hyvä, pakko sen luuserinkin alistua kohtaloonsa. Olipa luuseri kuka tahansa. Vaikka naapurin kiltti ja kunnollinen perheen isä.
      Isän uusi puoliso joutuu elättämään miehen lapsia yhdessä miehen kanssa. Hyvä hyvä.
      Yh-perheillä on usein tukiperhe jossa lapset vierailee esim viikonlopun kuukaudessa.
      Elatusmaksu voi mennä vaikka vuokraan. Asuuhan lapsetkin. Ei riitä läheskään. Silloin lähivanhempi tietenkin hoitaa omista tuloistaan lasten menot.
      Mieluummin lapsilisät pois yhteiskunnan kermalta.
      Kun nainen päättää abortista niin riski pienenee tällaisten juttujen tarpeellisuudesta. Aloittajastakaan ei olisi isäksi vaikka pillu kelpaisi varmaan.

      Kun mies pitää mulkun siellä telineessä niin ei synny lapsia eikä tarvitse suunnitella listoja mitä naisten pitäisi tehdä.

      • pirttiagronomi

        Lapsilisät on tulleet vastoinkuin yeisesti luullaan

        Kokoomuxen puuhailemana

        Jippo on siinä, ettkun lapsilisä on verovapaata varakas kokkeli

        tekee verosuunnitelussaan veronkiertoa niistäkin pikkurahoista

        Norjassa motivoidan pirttiviljelyyn yhteiskunnan rahoituxella

        ESM yh-äiti saa oman asunto-osakkeen


    • Erika-

      Onpa idiootti aloitus. Naiset mutenkin tekee enemmän avioliitossa joten miehen on maksettava siitä. Lisäksi on se vaara että mies on jännämies joten nainen kärsii siitäkin.

      • Olipa tyhmä vastaus. Ihan kuin väittäisi työttömyyden johtuvan ilmastomuutoksesta, vaikka jänniä nämäkin ilmiöt ovat.


      • fkjhsl
        modelli kirjoitti:

        Olipa tyhmä vastaus. Ihan kuin väittäisi työttömyyden johtuvan ilmastomuutoksesta, vaikka jänniä nämäkin ilmiöt ovat.

        Tyhmyys tiivistyy joukossa


      • fkjhsl kirjoitti:

        Tyhmyys tiivistyy joukossa

        .. Ootko Jouko?.. ;P


    • Tuohan on mukavaa, että olet meidän naisten asialla :)

      1.NAISILLE PAKOLLINEN TALOUSKOULU.-- opiskelu kannattaa aina, etenkin jos valtio maksaa :)
      2.AVIOEHTO PAKOLLISEKSI--- tää on paha, pitäiskö mun miehen saada puolet mun omaisuudesta? Joku raja tasa-arvollekin.. ;(
      3.PAKOLLINEN ISYYSTESTI JOKAISESTA LAPSESTA--- oikein, sais äijät hoitaa velvollisuutensa, jos ilmenevät jonkun isäksi.
      4.AVO- TAI AVIOLIITOSSA EI YKSIPUOLISTA ABORTTIOIKEUTTA--- en kyl ymmärrä, missä liitossa tuollaisesta asiasta päätettäisiin yksipuolisesti :(
      5.MIESPUOLINEN SOS.VIRK. (miel. eron kokenut) JOKAISEEN AVIOEROON
      LIITTYVÄÄN ISTUNTOON MUKAAN.--- tää olis asiaa, aina oon tullut paremmin miesten, kuin naisten kanssa toimeen
      6.LASTEN ELATUSVELVOLLISUUS SIIRTYY AUTOMAATTISESTI UUDELLE (avo-) PUOLISOLLE. (vrt. esim. äidin elintason nousu<>elatusvelvollinen mies.)--- aijai, vähän säälittää miesrukat, mutta tää on kai sit sitä (epä)tasa-arvoa. Mikäs siin sit, alkais monella varmaan miehet vaihtumaan, jos lasten biologiset isät sattuis olemaan pihejä..
      7.ELATUSMAKSUJEN KÄYTTÖ VALVONTAAN. (esim. todistettava kuiteilla lasten hyväksi käytetyt varat.)-- eikös se näin nykyäänkin mene.
      8.ÄIDIN KANNETTAVA KOKO ELATUSVASTUU (EI YHTEISKUNNAN / VERONMAKSAJIEN) LAPSISTA JOILLA ON MAKSUKYVYTÖN / HALUTON ULKOMAALAINEN ISÄ.--- elatusvastuu niillä on muutenkin, suurimmaksi osaksi taloudellisestikin.
      9.YH-ÄITIEN LAPSILLE JÄRJESTETTÄVÄ KERRAN KUUSSA MAHDOLLISUUS SIIRTYÄ VÄHINT. VIIKON AJAKSI LASTEN SUOJAKOTIIN. (TUTKITTAVA TAPAUS KOHT.)-- tämä mahdollisuus suotava myös muille perheille, jos tarvetta ilmenee.

      Söpis filimi oli, mistäs löysit :)

      • Kakkosesta; eiku se olikin pakolliseksi, no sit ei hätäpäivää :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      76
      5894
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      5180
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3274
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2693
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      9
      2629
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1635
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1575
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1428
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1370
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      131
      927
    Aihe