Euroopan suuri huijaus
http://beta.oikeamedia.com/o1-63600
"Vuonna 2015 Eurooppaan tunki valtava turvapaikanhakijoiden aalto Afrikasta ja Lähi-Idästä. Kaikkiaan tulijoiden määrä oli miljoonissa, Suomeenkin tuli yli 30.000 turvapaikanhakijaa. Heidät kaikki otettiin vastaan Eurooppaan, osan hakijoista EU:n ja avustusjärjestöjen laivat hakivat Afrikan rannikolta. Ihmissalakuljettajat tunkivat ihmiset kumilautoille, työnsivät ne rantaveteen ja ilmoittivat ”pelastajille”. Nämä sitten noukkivat kuljetettavat laivoihin ja toivat Eurooppaan.
Toimintaa perusteltiin hädänalaisten auttamisella, mutta tulijat eivät suinkaan olleet niitä eniten apua tarvitsevia. He olivat jääneet ISIS:n kaltaisten organisaatioiden orjiksi. Tulijat olivat ostaneet matkan Eurooppaan ihmissalakuljettajilta. Joukossa paljon elintasoseikkailijoita, sotilaskarkureita, rikollisia ym. Esimerkiksi Suomeen tulleista yli 30.000 turvapaikanhakijasta 80% oli hävittänyt paperinsa ja heistä ei oikeasti tiedetty keitä he olivat. Esimerkiksi Turun terroristimurhaajan oikea henkilöllisyys selvisi vasta murhien jälkeen intensiivisissä tutkimuksissa.
Tulijoiden epämääräistä taustaa vahvistaa se, että Suomessakin poliitikot kielsivät epäilemästä tulijoiden motiiveja. Ne siis tuskin kestävät päivänvaloa. Jos kyseessä olisi ihmisten auttaminen, tuo olisi siihen kaikkein kallein ja typerin keino. Miksi noita tulijoita suorastaan haluttiin Suomeen? Pääministeri Sipilä jopa houkutteli heitä lupaamalla asuntonsa tulijoille.
Tuota miksi kysymystä tuli pohdittua paljonkin. Kirjoitin reilu vuosi sitten blogin, jossa pohdin asiaa. Yleensä tuollaista ovat halunneet kulttuurimarxilaiset, joille se palvelisi perinteisen suomalaisen yhteiskunnan hävittämistä kansainvaelluksella. Samanlaista politiikkaa Neuvostoliitto harrasti esim. Baltiassa venäläistämistoimillaan. Tavoitteena hävittää imperiumin eri osien omaleimaisuus.
https://beta.oikeamedia.com/o1-8229
Nyt erikoista oli se, että tuota politiikkaa toteuttivat monessa maassa oikeistopuolueet. Silloin jäljet viittaisivat siihen, että taustalla on elinkeinoelämän keskeiset tahot, jotka ovat määränneet tuollaisen politiikan ja jota Suomessa Sipilä / Stubb / Orpo kiltisti toteuttivat.
Elinkeinoelämän tahojen logiikka olisi saada Eurooppaan halpaa työvoimaa. Enää ei tarvitsisi käyttää niin paljon rahaa perheiden asioihin (eli kuten sosiaalipoliitikot sanovat työvoiman uusintamiseen) vaan tuodaan työvoima suoraan ulkopuolelta.
Tuollainen politiikka esimerkiksi Suomessa johtaisi vääjäämättä maan yhtenäisyyden rapautumiseen. Sehän sopisi oikein hyvin Venäjän tavoitteisiin, Suomi tippuisi sen syliin kuin kypsä hedelmä. Mutta tuota elinkeinoelämä tuskin halusi. Se pyrki tuolla kansallisen identiteetin hävittämisellä raivaamaan esteitä Suomen liittämiselle tulevaan EU:n liittovaltioon. Suomalaiset poliitikot siis ajoivat tuota asiaa.
Kyse ei ollut mitenkään suomalaisesta ilmiöstä vaan samaa yritettiin kautta Euroopan. Sen taustavoimaksi arvelin eurooppalaisten yritysjohtajien Round Table-järjestöä. Käskytys ei toiminut Itä-Euroopassa ja tuossa elimessä ei juuri ollutkaan itäeurooppalaisia yritysjohtajia. Esimerkiksi Suomen edustajat ovat olleet sen verran raskasarjalaisia, että voi hyvin kuvitella heidän kykenevän käskyttämään maan hallitusta."
Pusa kirjoittaa täyttä asiaa, kannattaa lukea koko kirjoitus.
Massainvaasio 2015 - Euroopan suuri huijaus
AgendaKulkusirkkavitsaus
0
51
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1591061En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44717Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.128666Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi23648- 44639
- 67615
Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää161571Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52560Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni34554Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34528