Ystävällisyys ei kannata

Tavismies42

Eikä asiallisen viestin lähettäminen. Olen niinmonta sataa asiallista viestiä lähettänyt eikä toimi. Sitten lähetin kolmelle naiselle törkeän viestin jossa kerroin että nainen on mielestäni kaunis etsin seksiseuraa ja olisi ihanaa nuolla sen naisen pillua. Sain heti kaksi vastausta 10 v nuoremmilta naisilta. Siis 5 vuoteen ei yhtään vastausta asialliseen viestiin ja sitten heti päivässä kaksi vastausta seksiviestiin. Nyt vaihdan suunnan ja tapaan ensin toisen niistä naisista ja lähettelen sitten uusia panoviestejä naisille.

12

3239

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OnnenPäivä

      Kyllä sua nyt onni potkas, kun mukaan pilluralliin hotkas 😉

    • vaativat_paljon

      Tarjoa menestyksen paikkaa, tarkeisiin liikeneuvotteluihin edustusseuraa. Samppanjaa sekä ykkös luokassa matkustelua. Lähtee nainen mukaan viesteihin kuin eno veneestä.

    • eiilmeisesti

      Itse olen ihmetellyt samaa, kun jokainen nainen vinkuu, että ei saa muita kuin seksiseuran ehdottelua yms törkeyksiä. Itse olen lähestynyt naisia aina asiallisin viestein, mutta silti niihin ei saa koskaan vastauksia takas. Olen kanssa miettinyt jos noihin seksiehdotuksiin sitten vastattaisiin paremmin, mutta minun luonteella sellaisia ei lähetellä, joten olen vain passiivisena palvelussa.

    • höööh

      onko ne varatut naiset hi, jos kiikarissa on seksi

    • Fiksu70

      Ihan turhaa olla asiallinen ja fiksu, siitä ei mies hyödy mitään. Olen miehenä ollut aina viesteissä asiallinen ja rehellinen, ei mitään vastakaikua naisilta. Ja tuo naisten vinkuminen, että ei ole kunnollisia miehiä olemassa on todella käsittämätöntä.

      • Kunnollinen mies on käsitteenä täysin tuntematon asia monelle "kunnolliselle" miehelle. Saahan sitä omasta mielestään olla vaikka kuinka asiallinen ja rehellinen, mutta samalla on vain tylsä naisen mielestä, varsinkin jos ulkonäkökään ei riitä herättämään naisen kiinnostusta.


    • Voi hyvänen aika. Totta kai nainen tarvitsee seksiä ja irstaita viestejä, mutta ei tietenkään voi sanoa sitä.

      Edelleen on sellainen luulo, että vaikeasti tavoiteltava nainen olisi jollakin tavalla parempi. Siksi miehet teeskentelevät asiallista ja naiset siveää, mutta molemmat tarvitsevat ruokottomia fantasioita ja tekoja.

      Kun voi olla vastaamatta, tietenkään ei vastaa asiallisiin. Vastaa rivoihin. Silloin tietää jo edeltä, ettei tarvitse jännittää toisen kanssa.

    • EpikurosAjattelija2

      Kannattaa olla kaksi eri profiilia: asiallinen ja asiaton. Asiallisella voi tutustua pitkän kaavan mukaan kun asiattomalla voi koittaa kepillä jäätä.

      • asiallisestaasiattomaan

        Miten asiaton on sulla toiminu? En saa asiallisena mitään vastakaikua joten kiinnostaa jos kokeilisi päinvastoin.


    • koukeroinen_ajatus

      Naiset ovat suuremmalta osin vain kevytmielisesti liikenteessä, siksi tarttuvat helpommin siihen tilaisuuteenmitä seksiseuraa hakeva tarjoaa. Naisen ajatuksissa kuitenkin jospa se johtaisi johonkin hyvään verraten parempaan mitä neutraalin asiallisesti kirjoitteleva ei koskaan tarjoa.

    • eimitäää

      ilman ihastumista ei ole sitä

    • fakta

      Kelpaat satunnaisseksiin, et parisuhteeseen. Parisuhdetta et tule saamaan tällaisista suhteista. Ehkä et ole parisuhdetyyppiä, ei ole sopivia ominaisuuksia parisuhteeseen.

      Älä siis yleistä, että ystävällisyys ei kannata, vaan sinulla ei vaan lähtökohtaisesti ole naisia kiinnostavia ominaisuuksia, olet pelkästään pippeli. Tiettyjen miesten kanssa naiset pitävät hauskaa, mutta eivät koskaan pariudu näiden kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2963
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2564
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2225
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2138
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1956
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1702
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1536
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1487
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      27
      1302
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      19
      1195
    Aihe