Nainen kyselee semmoista asiaa miesten kehumisesta

Nainen-kyselee

Tykkääkö ne miehet siitä , jos vaikka kehutaan , että ompa komea mies ja hyvä kroppa.

6

579

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • krysanteemi

      Valitan etten oo mies, mut musta ne tykkää yleensä enemmän jonkun taidon tai voiman kuin ulkonäön kehumisesta. "Ei taju miten sää voit osata tehän ton noin hyvin en voi käsittää"

      • Nainen-kyselee

        Kun mies tuttava laittaa puhelimeen asetuksia, niin pitää kehua, että, kuinka sä olet hyvä näitten puhelin vempeleitten kanssa☺


    • aiheettomia.kehuja

      Olen mies. Tyttöystäväni sanoi juhlakunnossa olevasta kyrvästäni: "Onpa se komea." Hämmästyin itsekin, kuinka hyvälta se tuntui, sillä olin pitänyt tällaisia seikkoja vähäpätöisinä.

      • Ikäneito

        Kyllä se veitikka tykkää, kun vähän kehutaan.


    • ulkonäöllä_pilattu

      Mulla on naispuolinen työkaveri joka joka käänteessä kehuu vaatteitani, hiuksiani ja ulkonäköäni noin yleensäkin (olen mies) ja pyrkii hiplaamaan käsivartta. Pyrin välttelemään tätä naista yhtä paljon kuin ruttoa enkä missään tapauksessa mene palavereissa esim hänen viereensä enkä vastapäätä istumaan. Nainen on vanhempi kuin minä, mutta ei iällä ole vaikutusta asiaan vaan sillä miten hän käyttäytyy.

      Sama ravintoloissa pikkutunneilla, on käyty persukseen kiinni, on yritetty väkisin pussata, on tullut drinkkejä, on yritetty iskeä tavalla jos toisella eri ikäisten naisten toimesta. Onneksi on pituutta sen verran että pystyn työntelemään lyhyemmät naiset kevyesti kauemmas, mutta kyllä tämä ylenmääräinen "huomion saaminen" on sen aiheuttanut, että aika tarkkaan katson minne menen kavereitten kanssa aikaa viettämään.

      Tätä taustaa vasten, jos joku läheinen esim. koulukaverinainen, sisko tai äiti, joku kavereitten äideistä tai siskoista kehuu, niin sillon minulle tulee hyvä mieli ja otan kehut todesta. Tuntemattomien ihmisten ja tungettelevan työkaverin antamat ulkonäkökommentit saavat minut pelkästään vaivaantuneeksi.

    • en tykkää, valehtelu on rumaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10936
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10399
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      233
      5841
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4654
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3146
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3135
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      1943
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1528
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1360
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1294
    Aihe