Taas ne tulee loisimaan viikoiksi

sesiitäsittenkai

Kesä tulee ja sen myötä anopit ja appiukot tunkeutuvat lastensa kesänviettopaikkoihin viikkokausiksi asustelemaan.

Mikään ei ole niin karmeaa kuin anoppi, joka yläosattomissa ottaa aurinkoa niin että rinnat roikkuu navan alapuolella.

10

2904

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lousyprovo

      Huono provo, pliiiiis varokaa vastaamasta!!!!

    • sesiitäsittenkai

      Anoppi oli meillä saunomassa ja kulki ainakin puolituntia rinnat paljaana, ennen kuin viitsi pukea.

    • mekkkk

      Jos on lasten oma mökki niin voi sanoa suoraan että jos hommat ei kiinosta eikä kustannuksiiin osallistuta niin voi painua takaisin mistä tuli ja se siitä.

    • multakoura

      Naurettavan huono provo.

    • kysyheiltä

      Ne on varmaan sinun appivanhemmat perussuomalaisten kannattajia, ei ne muuten niin tyhmiä voisi olla.

      • Amputulee

        On siinäkin tyhmä kommentti ei voi muuta sanoa. Samaa kaliiberia aloituksen kanssa.


      • kysyheiltä
        Amputulee kirjoitti:

        On siinäkin tyhmä kommentti ei voi muuta sanoa. Samaa kaliiberia aloituksen kanssa.

        KIrjoitinko sinun appivanhemmistasi vai oletko sinä sellainen appivanhempi?


    • hekohekoooo

      EIKÖHÄN se ole juuri toisinpäin, että lapset menevät perheineen loisimaan anopin ja appiukon kesäpaikkaan, jonka ovat omilla tienesteillään hommanneet. Luulevat paikan olevan täyden ylläpidon majatalo, jossa tulee ruoka pöytään ja lapsetkin kaitsetaan.

    • pipsapossu

      Meillä aikanaan tuli appivanhempien takia avioero, ostettiin talo, anoppi päätti pihaistutukset ym. ilman meidän suostumusta, sitten kun yks su aamu yritettiin töiden jälkeen nukkua pitkään ja ne marssi sisälle omilla avaimilla tajusin että exä, ainut lapsi heillä oli antanut avaimet sille. Ei mennyt pitkään siitä kun erottiin, ja mä sain syyt niskoille kun hänen korkeaarvoinen äiti jopa itki palautteesta.

    • Ilo.pintaan

      Jos ei mummua ole kutsuttu, niin menette viikonlopuksi rokkifestareille kuten olitte päättäneet. Lapset siksi aikaa toiselle mummulle Porvooseen. Seuraavana lauantaina petaatte anopin rantasaunan pukuhuoneeseen lasten kanssa, koska hyvät ystävät tulevat kylään ja pidätte grillijuhlat, ja vieraat nukkuvat tietenkin mökissä.
      Menette naapuriin kylään ja jätätte mummun yksin, sillä häntä ei ole kutsuttu. Teette pihatöitä, pesette saunan, karsitte puita ja syötte voileipää suoraa kaapista, kun ette ehdi tehdä ruokaa. Harmi, ettei mummukaan jaksanut panna perunoita tulelle.
      Itse asiassa mummu voikin jäädä lastenlikaksi niin että te pääsette kerrankin kahdestaan Rovaniemen markkinoille.
      'Mummustahan on teille pelkkää iloa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3022
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2641
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2594
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      104
      2287
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2104
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1893
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1228
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe