Mennee oman kehuskelun pikkiin. Millään tuota ei voi todistaa hehheh
Hongistoako mukamas kosiskeltu..?
Omaakehua
18763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Nyt Reijon kannattaisi pistää ovi kiinni ja lähteä uudelta pohjalta kohti uusia vaaleja. Oikea valinta olisi keskusta tai ehkä varauksin kokoomus. Säätiöherrat Timo ja Raimo ovat kansan pettäneet pahemman kerran ja vetäneet juoneen kansanedustajia, jotka tietämättömyyttään tai hyväuskoisuuttaan ovat lähteneet pillipiiparien matkaan. Loikka Keskustaan on oikeastaan ainoa mahdollisuus. Maaseudun ja maanviljelyn puolesta Reijohan on aina ollut..
Jesús armahda keskustaa....
Reijon kannattaisi todella siirtyä keskustaan tai kokoomukseen kun sinisten homma meni huonoksi. Äänestäjät tämän ymmärtäisivät. Vimpelistä tai Järviseudulta ei nyt kellään muulla ole mahdollisuuksia menestyä vaaleissa, joten alueen kannalta on viisasta tukea Hongistoa vaikka ei joka asiassa samaa mieltä olisikaan.
Haloo Vimpelin sivuilla oltiin aivan oikeassa, että Järviseudulle tulisi luoda liittymä edustajan saamiseksi maakuntavaltuustoon. Reijolla olisi parhaat mahdollisuudet liittymän edustajana saada myös kannatusta järvikylien ulkopuolelta.
Hohheijaa..ei tyhjät puheet susista riitä näytöksi mihinkään.
Kyllä reijo on paskonut housunsa loikkaamalla joten se siinä ei tule hillotolppa paikkaa, timolla on suuri vatsa joka kohta paikahtaa paskoo täynä
Vimpeliläiset, Itäkylässä on osaava ja edustava naisehdokas, siis äänemme hänelle. Eikä mitään poliisiopisto || käynyttä......
Tämä hongisto kehtaa haukkua blogissaan Turusen, loikkarin, että kehtaakin, Nim.merkki .....toinen loikkari.....
Jep, jep Hongisto haukkuu Turusen tuulikaappi Turuseksi, parempikin......
Onko Hongistoa Rosilan kirjassa mainittu:
http://tiinaarlin.puheenvuoro.uusisuomi.fi/254162-arkadianmaen-kirstunvartija-ja-rivien-valit
”Arlinin ja Hongiston välisestä viestittelystä käräjäoikeus on saanut sen käsityksen, että heidän välillään on ollut läheisempi suhde kuin pelkkä työtoveruus. Kuinka pitkälle suhde on edennyt jää arvoitukseksi, eikä sillä ole tämän jutun ratkaisun kannalta merkitystä.”
”Se, että Hongiston ja Arlinin henkilökohtainen suhde on viilentynyt ja muuttunut Hongiston mielestä kiusalliseksi ei ole myöskään hyväksyttävä peruste Arlinin työsuhteen päättämiselle.”
”Ei ole ollut olemassa perusteltua syytä tehdä Arlinin kanssa määräaikaisia työsopimuksia, joiden yhteenlaskettu kesto alittaa kansanedustajan toimikauden.”
”Vastaajalla ei ole ollut asiallista ja painavaa syytä päättää Arlinin työsuhdetta.”
"Arlin on irtisanottu, vaikka hänen määräaikainen työsopimuksensa olisi päättynyt kaksi päivää myöhemmin, mitä käräjäoikeus pitää loukkaavana menettelynä.”
”Arlin ei itse ole antanut aihetta työsopimuksen päättämiseen.”
Hongiston huoraaminen tuli kalliiksi veronmaksajille.^Miten tuollainen vätys kehtaa nimitellä toisia loikkariksi, kun itse on pettänyt äänestäjänsä.
Ei jatkoon.
Reijo.H
Hutsaaminen tuli veronmaksajille kalliiksi-SINÄ MAKSAT!
Tuoretta tapauksesta: https://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/ihmiset/tiinalla-oli-tyotoveruutta-laheisempi-suhde-varattuun
Huonosti menee.
Tervehdys. Kansanedustaja Hongisto ehdottomasti tulee siirtyä keskustan riveihin. Tällä tavalla saadaan pidettyä osaaava edustaja järviseudulla. Rakkaudella maisterisi <3
Herra varjele keskustaa.....
Poliittiseksi teatteriksi tapahtumat kokee tasavallan presidentti Sauli Niinistö. Tiistaina Niinistö ilmoittaa tiukkana moraalisena mielipiteenään Sipilälle, että tämän olisi hänen mielestään pitänyt jättää hallituksensa eronpyyntö, vaikka vuonna 2000 uudistetussa perustuslaissa säädetään, että hallitus muodostuu eduskuntaryhmistä, ei puolueista. Presidentti on närkästynyt siitä, millaisen kuvan tapahtumat antavat suomalaisille politiikasta, eikä peittele närkästystään puhelimessa pääministerin kanssa puhuessaan. Niinistö sanoo Turkuun lentäneelle Sipilälle, että hän ei aio ottaa tätä vastaan Kultarannassa eikä tarjota pääministerille kahveja.
Valtioneuvoston linnaan salaseura saa tiedon Sipilän ja Orpon laatiman Twitter-viestin sisällöstä:
”Keskustelut käyty. Yhteinen esityksemme kesk./kok. eduskuntaryhmille: ei edellytyksiä jatkaa yhteistyötä Halla-ahon johtaman PS:n kanssa.” (12.6. klo 14.06)
Jatkaminen hallituksessa perussuomalaisten eduskuntaryhmänä ei enää olisi edes teoriassa mahdollista, koska Sipilä katkaisee yhteistyön ”Halla-ahon johtaman PS:n kanssa”. Kahdelta linnaan saapuu Jouni Westling, ministeri Terhon erityisavustaja, joka saa tehtäväkseen selvittää uuden eduskuntaryhmän perustamisen juridiset edellytykset.
–Pääministeriä ei missään tapauksessa saanut päästää jättämään hallituksen eronpyyntöä. Silloin olisimme menettäneet pelin, eräs paikalla olleista kuvailee tunnelmaa.
Puoli kolmelta kansanedustajille lähtee tekstiviesti: pääministerin ilmoitusta ei pidä kommentoida. ”Juna etenee, kuten olemme puhuneet”, linnassa tuumataan. Kello 15.30 Samuli Virtanen sopii tapaavansa viideltä eduskunnan eläkkeellä olevan pääsihteerin Seppo Tiitisen tämän kotona.
Ei persjytkyjä eikä sinertäviä mihinkään päättäviin elimiin, kokemusta on.....
VITUN TAKINKÄÄTÄJIÄ EI PIÄ VALITA ENÄÄN MIHKÄÄN EIKÄ TÄTÄ HONKISTOA