Minkälaisen mahdollisuuden sitten haluaisitte?

Nainen39vee

Palstalla usein valitetaan, että "ätmit eivät saa edes mahdollisuutta" kun naiset eivät lähde treffeille tai mitä ikinä. Mutta millaisen mahdollisuuden sitten haluaisitte?

24

633

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ätmien_plsta

      Mahdollisuuden painaa reikää.

      • Nainen39vee

        Ätmit voivat painaa toistensa assholeen.


      • Ehdottomastinäin
        Nainen39vee kirjoitti:

        Ätmit voivat painaa toistensa assholeen.

        Todellakin tämä olisi sellaisille ätmeille, jotka eivät välitä kumppaniensa haluista, ainoa reilu ja oikeudenmukainen seksin muoto.


      • Nainen39vee
        Nainen39vee kirjoitti:

        Ätmit voivat painaa toistensa assholeen.

        " Ätmit voivat painaa toistensa assholeen."

        Tämän oli taas kirjoittanut tuo palstatrolli, joka pöllii nimimerkkiäni. Ei ollut siis minun kirjoittama tuo.


      • Nainen39vee kirjoitti:

        " Ätmit voivat painaa toistensa assholeen."

        Tämän oli taas kirjoittanut tuo palstatrolli, joka pöllii nimimerkkiäni. Ei ollut siis minun kirjoittama tuo.

        No en varmana ole.


      • Nainen39vee
        PalstaTrolli kirjoitti:

        No en varmana ole.

        Ai katohan, en viitannut sun nimimerkkiin, en muistanut että sellainen nimimerkkikin on... Sori :D No, korjataan että tuo yksi trollaaja


    • lurpahta

      Vappu on tulossa, ei sitten muuta kun perinteisiä reikämunkkirinkilöitä ostamaan. Liideli myy halvalla!

    • Minulle riittäisi ihan hyvin hieman lisää aikaa.

      Jos vaikka nainen kestäisi katsella minua 1,5 sekunnin sijasta 90 sekuntia.

    • nuoruus.kaunistaa

      Suurin osa baarien yli kolmekymppisistä naisista on sellaisia, etteivät ne kelpaa muille kuin oleskeluluvan hakijoille. Turha puhua siis mistään "ätmeistä".

    • mklbgflrt

      Eikö se vastaus tullut jo tuossa aloitusviestissä? Hyvä alku olisi, että pääsisi edes niille treffeille.

      • treffaanvainMiehiä

        Täällä keskusteluja joissa olette jo osoittaneet sen jäävän teille mahdottomuudeksi. Mieti sitä.


      • muista
        treffaanvainMiehiä kirjoitti:

        Täällä keskusteluja joissa olette jo osoittaneet sen jäävän teille mahdottomuudeksi. Mieti sitä.

        Muista että jokainen kertoo täällä vain omista mielipiteistään. Jos joku on sanonut yhtä tai toista, se ei välttämättä päde nimimerkin "mklbgflrt" tapauksessa. Ätmeissä on eroja ja osa on mgtow.


      • mklbgflrt
        treffaanvainMiehiä kirjoitti:

        Täällä keskusteluja joissa olette jo osoittaneet sen jäävän teille mahdottomuudeksi. Mieti sitä.

        Aloittaja kysyi, minä vastasin. Sinä varmistit vain sen, että ätmit eivät todellakaan saa edes mahdollisuutta. Minutkin tuomitsit sen perusteella, mitä joku muu on sanonut. Naiset yleistävät ätmejä vähintään yhtä paljon kuin ätmit naisia, ellei enemmänkin.


    • Kiltti-Ja-Kunnollinen

      En halua mitään sääi mahdollisuuksia vaan ihan oikeeta tutustumista. Naiset katsoo 3 sekuntia ja päättävät että mies on kelvoton koska on rumilus.

    • Ätmi-runkkari

      Haluaisin mahdollisuuden naiselta testata että laukeanko nopeammin runkkamalla vai panemalla naista?

      • Kurppa27

        Runkkaamalla.


    • hienoahienoa

      Jos vaikka kelpuuttaisivat ätmin muuhunkin kuin erittäin harvoihin yhden yön panoihin? Antaisivat tilaisuuden?

    • crux

      Jos nyt treffeille pääsisi joskus. Olen ymmärtänyt että on ihan normaalia sopia treffit vaikka nyt Tinderissä ja sitten ihmiset tapaavat, kuka missäkin. En tiedä kuinka suuri osa miehistä on niitä joilta tämä onnistuu mutta minä en ainakaan kuulu siihen joukkoon. Olen toki joskus päässyt treffeille mutta edellisestä kerrasta on taas vuosi vierähtänyt. Äärimmäisen vaikeaa päästä edes siihen "alkupisteeseen" asti.

      • pölöä.sanon.mä

        Joteska päätit ruveta ätmiks ku ihan vaan vuos viereähtäny.😝


    • Jotenkin vaan tuntuu että mahdollisuuksien puute vaivaa jo ätmien lisäksi myös meitä taviksia.

      Itse kysymykseen. Haluaisin mahdollisuuden kehittyä ihmisenä. Se että pääseekö treffeille ei ole minulle vielä mahdollisuuksien antamista koska kasvotusten vasta se lopullinen mielikuva luodaan. Jotta saisin mahdollisuuden kehittyä niin se vaatisi naiselta hieman vaivaa ja rehellisyyttä.

      Nyt jos menen treffeille niin nainen sanoo helposti että meillä ei ole kemiaa ja jatkaa matkaa tai keksii hätävalheen ja poistuu paikalta. Jos hän näkisi vaivaa ja sanoisi esimerkiksi että en usko että sovimme yhteen koska sinulla on tuollaiset kengät. Jos useampi nainen sanoisi saman voisin miettiä vaihdanko Reinot maihareihin tai kävelykenkiin vai uskonko että tulee vastaan nainen joka pitää minusta koska Reinot.
      Tai jos nainen sanoo että olet liian lyhyt niin se on ihan selkeä syy ja koska enää ei minulle tule kasvupyrähdystä niin pitää vain toivoa että vastaan tulee nainen jolle senttini riittää (nyt puhutaan siis kehon kokonaismitasta).

      Parasta tietysti olisi jos ollaan sovittu että käydään kahvilla niin myös käytäisiin, on hän minusta mitä mieltä tahansa. Jos hän sanoo että huumorini on huonoa eikä sen takia jatketa niin sitten taas miettimään että sanoinko jotakin sopimatonta kun jo pari aiempaakin on minut samasta asiasta torpanneet.

      Tiedän että on naisille vaikeaa antaa suoraa palautetta ja ymmärrän kyllä sen koska ei haluta toista loukata ja käytös koetaan tökerönä. Itselleni kyllä rehellisyys toimisi paremmin.

    • Tavallinen-tapaus

      Ei tavikset pääse treffeille naisten kanssa. Tässä jo monta vuotta yrittänyt. Tavis nainen voi sanoa että oot ihan kiva mutta kemiaa ei ole.

    • "Mutta millaisen mahdollisuuden sitten haluaisitte?"

      Tietysti sellaisen että kaunis ja hyvämaineinen nainen tulee kotoa hakemaan.

    • analysaattori

      No itsehän sen sanoit avausviestissä.

      Vaikka sellaisen että naiset lähtisivät treffeille avoimin mielin, ilman "ei jatkoon"-päätöstä ennen kuin on edes ehditty tutustumaan kunnolla.

    • kfjbgsn

      "Minkälaisen", heh! Kun nyt saisi edes mahdollisuuden.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      137
      7189
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      126
      5005
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      69
      4402
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      15
      3503
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      724
      2311
    6. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      303
      1823
    7. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      24
      1726
    8. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      9
      1619
    9. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      67
      1495
    10. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1458
    Aihe